Pouzdro na vnitřní nošení

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#301 » pon 9. lis 2015, 20:37

Koukal jsem na nějaké YouTube recenze. Moc jich není zatím. Ale v tuhle chvíli také zůstanu u Crossbreedu. Za otestování by ale stálo.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#302 » sob 21. lis 2015, 23:19

Crossbread je super, ale chvilku s nepohodlím trvá než se kůže přizpůsobí tělu. Prozatím mi nezmizelo to vrzání kůže a to už jsem ho měl více jak 3x (tuším uváděno výrobcem). Bladetech je taky pohodlný, ale bohužel na rifle, které mají vzadu koženou provlétačku opasku s logem na místech, kde nosím zbraň to není. Má 2 poutka a ty se pak špatně uchytí tak, že se to nedá moc nosit. Falco je pak určitě dobré k tenčím kalhotům a košili, protože má jen 1 sponku na opasek. Takhle nějak vypadají prozatím mé poznatky. Pak tu mám ještě jeden Crossbread na venkovní nošení a tam to vidím max. na podzim/zimu pod mikinu a to ještě s obavami, že někde při vytahování věcí z auta vykoukne na kolemjdoucího hlaveň. Měl jsem ho prozatím jen jednou a je velmi pohodlné, což už tak nějak od externího pouzdra člověk očekává. Tolik tedy ve stručnosti k mým dosavadním zkušenostem s pouzdry :-).

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#303 » ned 6. pro 2015, 18:12

Chtěl bych se zeptat střelců, co jezdí časo v autě na zkušenosti s otlačeninami na oblečení a jak, popř. zda-li vůbec je nějak řeší. Nosím na 4 hodině a začal jsem pozorovat na tričkách a svetrech docela znatelné otlačeniny. Sedačku mám v SUV poměrně rozměrově velkou, ale stejně to na tom místě při hlubším opření tlačí, což mi ani tak nevadí, resp. už jsem si na to docela zvykl. Prozatím jsem nezkoumal jestli to je od klipsen pouzdra (mám jich více - napr. Falco, Crossbread a jedno bez nich jen provlékací od Bladetechu tak zkusím), nebo pažby/střenek mého Walther PPS. Spíše to tipuji ale na to druhé ve spojení s místem nošení. Na zahraničních fórech dokonce někdo píše o dírách v oblečení, kalhotech a kožených potazích v autě. Zkusím asi tedy nejprve ten Bladetech a pokud to nezabere, tak upravím místo nošení v autě na cca 3 hod. , nebo s některým z pouzder vyskočím pro mně prozatím nemyslitelné 11 hod. se kterými si nedokáži řízení a obecně fungování moc představit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#304 » ned 6. pro 2015, 18:44

Posuň pouzdro na 3h7` měřeno od základny hledí a uvidíš že to bude v pohodě. Teda pokud máš sériový miřidla. Se stavitelnými musíš ještě o 2 ' dopředu.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#305 » ned 6. pro 2015, 18:54

Mám Walther PPS Police set a jsou tam seriove miridla, tak to zkusim dat nekde vice do boku na tech 3h7` (tech 7` se mi asi bude hodne tezko odhadovat, takze pocitove) a uvidim jestli se to zlepsi, diky moc.

Dokonce mam ten dojem, ze jsem to tam drive nosival, ale kvuli nepohodlnosti pri chuzi, kdy mne to tlacilo do boku jsem to dal prave na ty 4h<. Snad posouvaci metodou prijdu na neco pohodlneho pro oba ucely.

Tohle mi drive odepsali z Crossbread:
We normally recommend carrying our holster more in the 4-5 o'clock position as that is what we have found to be the most comfortable position. However, we have had several customers who have worn the holster with success in the 3 o'clock position.

Skutecne v te pozici vidim Supertuck jako nejpohodlnejsi, ale uz ne v aute,.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#306 » ned 6. pro 2015, 20:46

Také bych měl dotaz k řešení vnitřního pouzdra. Pořídil jsem si na nošení G26 a potreboval bych poradit s volbou vnitřního pouzdra pro jednu "specifickou" situaci. Občas nosim kalhoty a kraťasy bez opasku a nevím, jak nejlépe řešit nošení v tomto případě. Nevím zda zvolit Clipdraw, nebo zda v tomto případě bude fungovat i nějaké vnitřní pouzdro s klipem, ať už textilní, nebo kydexové. Děkuji za případné rady a podněty.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#307 » pon 7. pro 2015, 09:40

Magic píše:.... zkusim dat nekde vice do boku na tech 3h7` (tech 7` se mi asi bude hodne tezko odhadovat, takze pocitove) a uvidim jestli se to zlepsi, diky moc. ......


To byl pokus o nadsázku, moc to řešíš ;)



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#308 » pon 7. pro 2015, 10:32

G26 s nabojema je dost tezka, takze nosit ji bez opasku... nevim, nevim. Ale v nejakym vnitrnim hybridnim pouzdre, ktere rozlozi vahu na dve spony by to treba mohlo jit...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#309 » pon 7. pro 2015, 10:37

není lepší řešit v tomto případě ledvinkou nebo něčím podobným??

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#310 » pon 7. pro 2015, 10:41

tslaby: Doporucuji tasku pres rameno Falco, bez opasku bych si zbran nosit netroufl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#311 » pon 7. pro 2015, 10:43

jojo, lepší taška přes rameno než pistole s trenkama na patách :lol:

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#312 » pon 7. pro 2015, 11:39

Abych to upresnil, na kalhotech opasek je. Ale je zašitý uvnitř lemu v pase a vně je pouze v přední části kvůli zapínání.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#313 » úte 8. pro 2015, 18:58

Ještě mě napadá, nemáte někdo zkušenosti s elastickým pásem pro skryté nošení, co vyrábí Dasta nebo Falco? Zajímalo by mě zajištění zbraně v něm.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#314 » úte 8. pro 2015, 21:04

Mám ten elastický pás a je to pohodlné řešeni, tasení v pohodě. Vracení zpět ale jedině oběma rukama. Dávám přednost crossbreedu, ale tenhle používám tam kde nemám pásek a kalhoty. Třeba u takových těch kalhot na hory s laclem.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#315 » stř 9. pro 2015, 12:17

A máš od koho ten pás? od Dasty nebo od Falca? Pokud od Falka tak jaky a jak ti sedí ?nepotíš se pod ním ,jak ti sedí?Taky nad ním přemýšlím hlavně na léto až budu chodit kraťasy tričko.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti