Tašky pro skryté nošení

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » stř 6. kvě 2020, 17:57

Shirako: Pokud to přepážku nijak jinak nevyužiješ, tak bude nejlepší to celé odříznout a fláknout tam sucháč jak píše DZimmy.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#47 » sob 9. kvě 2020, 11:05

Nebo tu přepážku nalepit suchacem na dno, aby sloužila jako polštářek pod hlavni.

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#48 » čtv 1. říj 2020, 12:46

Ahoj,

resim ted jeden zasadni problem. Na bezne noseni (mesto/prace/cokoli), mam noseni vychytany, mam vnitrni kydex-hybrid od foxxe a je super.

Ale resim situaci, kdyz s rodinkou chodime do prirody (hodne casto, prakticky kazde vikendy). Mam 2 deti, 4 roky a nekolik mesicu. Takze se dostavam do situace stredne velky batoh na zadech s bederakem, ale obvykle koncim s tim batohem na brise a na zadech nositko s 18kg ditetem :D. V lete to jeste slo vyresit s dostupnosti zbrane (noseno klasicky na 3. hodine, vpravo), ale jestli znate manducca nositka se sirokym bederakem, je vam to uz jasne :). Jeste v kombinaci s bundou nebo mikinou/svetrem, je zbran prakticky nedostupna.

Jednou jsme se dostali do situace kdy jsem ji chtel mit po ruce, znamenalo to sundat dceru, vse rozepnout. Zcela k nicemu.

Tak jsem zacal uvazovat o jine variante pro chozeni do prirody (holt susit dva zpusoby noseni/taseni atp.). Na vylety do prirody pouzivam vybavu s molle systemem hlavne kvuli modularite a univerzalnosti (na jak dlouho, kam, s detma bez), takze potencionalni army vzhled mi neva (spis naopak to nebude tolik napadne).

Uvazoval jsem o techto dvou

https://www.armed.eu/cs/taska-pres-rameno-edc-side-bag/
https://www.falcoholsters.com/cs/taktic ... brane-g118

jedine co mi na tom vadi a vrta hlavou je bezpecnost. Nosim v komore a jsem proste nauceny na manipulaci a bezpecnost s nadrclou pistoli pouze do kydexu na tele. Nechci stridat v komore vs izraelskej zpusob, to je cesta k problemum, ale soucasne nechci nosit nadrcnuto v mekkem pouzdre.

Co si o tom myslite? Uvazoval jsem jeste dovnitr prichytit nejaky kydex, takovy ty maly s klipsnou.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#49 » čtv 1. říj 2020, 13:23

Me se moc libi 5.11 push pack - je to takovej levnejsi maxpedition - a jestli nevis co s prachama tak Maxpedition Veldspar ...

- push pack 5.11: https://www.wildgame.eu/taska-5-11-push-pack-131-flat-dark-earth/
- maxpedition Veldspar: https://www.youtube.com/watch?v=Vai3ourKFSU



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#50 » čtv 1. říj 2020, 13:45

já měl podobný problém - dítě v nosítku na břiše a volil jsem tu tašku od falca na opasek. dá se rozepnout a tasit jednou rukou. teď už je dítě větší a tašku nosím jen občas, ale tu a tam s ní suším. nosím v komoře a rád bych pro větší bezpečnost použil dovnitř alespoň kydexový kryt na lučík https://eshop.czub.cz/cz/pistole/pistol ... -p-10.html který přivážu k brašně a při tasení se vytrhne. a nebo zvažuji vyrobit jakési kydexové pouzdro držící/kryjící zbraň v oblasti lučíku, které bych opatřil suchým zipem a přímo do tašky usadil.
taky se mi osvědčilo nenavlékat tu tašku na opasek v kalhotech, protože díky očkům na gatích nesedí vždycky tam, kde bych chtěl. dávám ji na opasek zvlášť a pak si s ní můžu pohybovat libovolně po boku podle toho jestli mám nosítko, batoh nebo nic..

edit: když koukám na video od falca, tak ty novější tašky (mám starší) mají to uchycení uvnitř tašky řešené jinak a zdá že kryje lučík lépe, než ono původní gumové poutko opatřené suchým zipem. jinak jsem si taky zkoušel spustit spoušť u nenabité zbraně přes to látkové pouzdro a nepovedlo se mi to. hlavně je potřeba být opatrný při ukládání zbraně do pouzdra

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#51 » pát 2. říj 2020, 08:51

xbran: to jsou skvely tipy diky, nakonec me napadlo poridit obe varianty, jak mala tasticka tak vetsi EDC batoh, precijen na delsi ture, kdy mam 35 litrovy batoh na brise + nejaky molle sumky kolem a na zadech 18kg dite a jeste na opasku nalevo jednu molle tasticku dokladovku (+ telefon, baterka, takticky pero, termoprikryvka a peprak) a na druhy strane neco vetsiho, je uz peklo :D Ale kdyz jdeme nekam na odpoledne, ta cos posilal je ideal nahrada celeho toho batohu.

rajtyš: me se libi cim dal tim vic, jak pisu vyse, na "plnou polni" nebo double carry jak tomu sam rad rikam :) je idealni. No starsi dceri jsou 4, vazi 18 kg. Malou nese manzelka v druhem nositku, ale starsi nekdy chce chvili nest kdyz jsme treba na 10 - 20 km ture, navic kdyz nekam jdeme tak to nositko mam v pase proste pricvakly i prazdny, nejlip se tak nese. V nouzi (hodne obleceni v zime) se da pripnout i na bederak od baglu. Ja mel starosti prave o bezpecnost, vidim ze to kryje cely lucik, ale jsem proste nauceny nadrcnuto - pevny kryt luciku. Asi ji poridim a vyzkousim jak rikas, bud dokoupim ten kryt luciku (diky moc za tip) nebo to nejak vyresim jinak

Diky za rady!



cartmann
Příspěvky: 14

Příspěvek#52 » úte 6. říj 2020, 12:03

TheMlok: Nosim v COP MB7, v miste kam se dava zbran, mam udelane kydex pouzdro s placatou zadni casti, na ni nalepeny suchy zip a chyceny na protistranu tasky, takze v pohode do kydexu.



AshlynnHood
Příspěvky: 2

Příspěvek#53 » čtv 18. bře 2021, 11:02

Kde mohu koupit přesně stejný model?

Moc se mi líbila



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#54 » čtv 18. bře 2021, 12:04

Ja mam asi 3 nebo snad 4 roky Falco G110 v cerne barve a ta taska je super. Nosim ji denne a porad je jak nova, nic se nepare, zipy dobry. Na to jak vypada mala se do ni vleze neuvereritelne mnozstvi veci. Jen ten zadni prostor pro tablet by mohl byt malicko vetsi, 8" tablet je tam tak tak...



AshlynnHood
Příspěvky: 2

Příspěvek#55 » úte 30. bře 2021, 09:55

Kabelky přes rameno jsou podle mě pro uložení zbraně nejlepší, ale musíte si vždycky dát pozor na rozměry. Doporučuju raději dvakrát přeměřit, aby se vám do tašky přes rameno zbraň vešla. Já nosím tu svou v crossbody kabelce, kterou jsem sehnala na https://www.verlein.cz. Kromě pistole jsem schopná do tašky dát i telefon, peněženku, klíče – prostě všechny nezbytnosti. Je děsně praktická! Má i zvlášť uzavíratelnou kapsičku na zip – třeba na náboje a rezervní zásobník. Nosím ji i běžně do města beze zbraně, protože je neutrální a hodí se ke všemu.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#56 » úte 30. bře 2021, 10:27

Ti reklamní boti jsou čím dál dokonalejší.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#57 » úte 30. bře 2021, 18:57

Pro ALFA PARA 3" jsem si pořídil toto: https://www.kabea.cz/cs/panske-kozene-tasky-a-kabelky/hneda-luxusni-kozena-panska-taska---sendi-design-heliodoros#.YGNkd9wzVZV . Rozměrově je to trochu větší dokladovka z kvalitní kůže a vleze tam i full size pistole. Pohodlné na každodenní nošení zbraně a běžných potřeb a bezpečně chráněný zip proti neoprávněnému vniknutí.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#58 » úte 30. bře 2021, 22:08

v.k. píše:Ja mam asi 3 nebo snad 4 roky Falco G110 ...


Naprostý souhlas. Tašku mám něco přes cca 2 roky, zpracování a kvalita supr. Běžně nosím 3" Ruger sp101, ale bez problémů se mi tam vleze i P09. Na "rychlo otvírač" jsem si udělal z parakordu takové udělátko pro jistější "úchop", takže se dá tasit zcela bez problému. V černé navíc nevypadá nijak podezřele, nápis Falco na boku je velmi nenápadný. Má jedinou nevýhodu, není povolená na závody LOS (nutnost upevnění na opasku), hrozně rád bych si to s ní vyzkoušel na nějaké stage.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#59 » pon 11. črc 2022, 08:12

Nemá tu někdo vyzkoušenou novinku od Falco Holsters tašku G-210?
Vypadá hodně dobře, ale nedostatek fotek a absence videí mi trošku brání v rozhodnutí.
Jinak cena taky vypadá dobře.



Pentlochnap
Příspěvky: 13

Příspěvek#60 » úte 10. říj 2023, 13:04

Dobrý den vespolek,
měl bych otázku na zdejší komunitu:
Mám potřebu tahat notebook ze zaměstnání a do zaměstnání (velikost cca 30x40x4cm), s tím samozřejmě doklady a ještě nějaká krabička s obědem. Několik málo drobností nepočítám. Do této sestavy chci samozřejmě ještě zařadit pistoli, která by měla být rychle a pohodlně přístupná v samostatné kapse, nejlépe z boku.
Již nějaký čas marně hledám batoh, který by splňoval moje představy. V ideálním případě bych si představoval batoh šikmo přes jedno rameno. I když jsem si vědom toho, že takové batohy jsou spíš menší a ten notebook by byl limitujícím faktorem. Proto píšu, že je to ideální případ a úplně nutně na tomto řešení netrvám. Pokud nebude zbytí jsem i pro klasický typ batohu.

Takže má někdo zkušenost, tip, nebo radu?

Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti