Tašky pro skryté nošení



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#61 » stř 31. led 2024, 12:41

Jdu si pro radu
HelikonTex EDC Side Bag vs HelikonTex Urban Courier medium

EDC SideBag mám několik let a už je prostě na odpis, takže přemýšlím jestli si ji vzít znovu, nebo vyměnit za větší model, občas mám problém, že se mi do ní všechno nevejde.
Podle technických dat je ten Courier Bag stejně velký ale podle obrázků a videa je zas obrovský. Nemáte někdo porovnání?



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#62 » stř 31. led 2024, 12:49

Koukněte ještě na značku Pentagon. mají taky pěkné tašky.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#63 » stř 31. led 2024, 13:27

Tahle je taková spíše "tactic turistická" ale dobře řešená, I když bych si představoval lepší otvor pro zbraň, tak se dá nosit i 19X a PDP FS 4"

https://www.alfatactical.cz/511-edc-tas ... k-fde.html

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#64 » stř 31. led 2024, 16:35

odeonoptics. Žádný zázrak ale za ty prachy super. Už mám druhou. Jen to chce vyměnit karabiny na popruhu.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#65 » stř 31. led 2024, 17:12

Sobiho: používám podobnou tašku přes rameno a ta má kapsu i na vnitřní straně (přiléhající k tělu) kam se vejde krásně zbraň a to i střední velikost napohodu. Proč až do vnitřní kapsy? Výhodu vidím v tom že pokud otevřu tašku abych vytáhl peněženku, doklady, klíče, cokoli, nevykoukne hned zbraň. I když já "nosím" spíše vyjímečně, taška se mi velmi osvědčila právě na běžný provoz (mobil, peněženka, klíče, zavírák) a bez problémů pepřák a nakonec i zbraň. Kapsiček má hodně, i na popruzích, rychle přístupných a není zbytečně velká. Říkám jí žertem "kabelka" a nosím ji rád.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#66 » stř 31. led 2024, 18:12

Tak já to vrátím na začátek, má někdo zkušenost s Helikon Urban Courier Medium? Mám EDC Side Bag a je super, akorát se mi do ní občas nevejde vše co potřebuju a tak sonduju jestli je Urban Carier o kousek větší nebo mrtě moc větší. Podle rozměrů, je stejná nebo menší, podle fotek je to obří kabela. Nechci ani 5.11, ani Maxpedition, ani modré z nebe, zajímají mě jen tyhle dvě.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#67 » čtv 1. úno 2024, 01:03

Po hooodně letech, co jsem měl originál ledvinku Aegis mě pomalu odešla (tahal jsem ji více jak deset let úplně všude a ne jenom se zbraní - prostě univerzální ledvinka) - tedy ne že by umřela úplně, ale už je notně ošoupaná. Tak jsem si objednal novou.

Ale jaké bylo mé překvapení, když mě - přesto že objednáno od oficiálního prodejce - došlo "cosi" co předchozí ledvinku jen velmi vzdáleně připomínalo???? Kde jsou pořádné YKK zipy? Kde je pořádné šití z pořádných materiálů??? Moji původní ledvinku šil zřejmě ještě SPM Liberec, ovšem to, co jsem dostal nyní je ryzí čínský šunt - špatné švy, fórový materiál (celá ledvinka je o hodně lehčí jak originál), zipy na hovno, fórové přezky ze sračkoplastů, nepřesné šití suchých zipů, nesedící pozice suchých zipů......

Takže původní ledvinka, i přes svou "ošoupanost" prostě bude zatím fungovat dál. Ta sračka, která se nyní pod názvem "Ledvinka Aegis" prodává, je IMHO naprosto nepoužitelná.

Máte někdo ideu, čím původní ledvinku Aegis nahradit? Nějaký KVALITNÍ produkt (na penězích nesejde) od renomované značky?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#68 » čtv 1. úno 2024, 07:38

Zde: https://www.top-armyshop.cz/ledvinky-na-zbrane
Pentagonu a ani tazmánského tigra bych se nebál

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#69 » čtv 1. úno 2024, 10:54

No, mě jde o to, abych nedostal zase něco co je obdobné jak současný Aegis - tedy čínský šunt... :-/

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#70 » čtv 1. úno 2024, 11:47

Ty dvě značky zase nejsou low-end a když by nevyhovovalo, je tu 14dní na vrácení bez udání důvodu. Proto vše nakupuji přes internet.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#71 » čtv 1. úno 2024, 14:43

Já beru většinu věcí od 5.11 a třeba tahle ledvinko-taštička mi dost vyhovuje.
5.11 LV6 2.0 (např. https://www.toptactical.cz/ledvinka-5-1 ... 8BEALw_wcB)
Dá se nosit na víc způsobů, přes rameno, jako ledvinka. Má kapsu na CCW, P10s se tam vejde i s kydexovým pouzdrem. U 5.11 tašek a batohů se mi nestalo, co popisuje Hefaistos, že bych měl dojem, že jde o čínský šunt.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti