Palcová vs. ukazováková pojistka



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#1 » úte 11. srp 2020, 14:45

Měl bych dotaz na vhodnost pouzder s těmito druhy pojistek (palcová vs. ukazováková) pro trénování obranné střelby. U tasení silnou rukou asi nebude rozdíl téměř žádný, ale co pro tasení křížem slabou rukou?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2 » úte 11. srp 2020, 15:07

Považuji pouzdra s pojistkou na sebeobranu (a tím pádem i její trénink) jako nevhodná. Tj. pouze samosvor a nebo kydex. Z hlediska dostupnosti slabou rukou mezi 2-3 hodinou nebo na břiše.
Pro pistole mimo obranu volím jako lepší palcovou pojistku pouzdra (pak si dovolím nějaké hadrové pouzdro).



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#3 » úte 11. srp 2020, 15:10

Myslím, že ukazováková pojistka sama o sobě je dost blbý nápad.

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... =66&t=2824

http://aegisteam.cz/blog/k2_nehoda/

Obranná střelba by se ale hlavně měla trénovat se stejnou výbavou, jakou člověk nosí. Což v drtivé většině případů bude vnitřní samosvorné kydexové pouzdro - které tímto řeší retenci i tasení slabou rukou. Pojistka je vhodná hlavně pro viditelné nošení pro ozbrojené složky - a tam už dneska na moderních pouzdrech je palcová

Za mě tedy ani jedno. Jsou nějaké extra důvody pro takovou volbu?



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#4 » úte 11. srp 2020, 15:38

Díky za odstrašující odkazy.

To LordSalix: Pistole se závěrem ala Beretta 92 - zatím jsem kydexové nenašel.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#5 » úte 11. srp 2020, 16:07

zarozak: U Falco Holsters jsou. I když jsem kydex od nich zatím nezkoušel. Mám samosvorné kůže, k plné spokojenosti.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#6 » úte 11. srp 2020, 16:31

stopper píše:Pistole se závěrem ala Beretta 92 - zatím jsem kydexové nenašel.

podstatnou výhodou kydexových pouzder je to, že se dělají na míru... (popravdě moc nerozumím tomu, proč chtít kupovat skladové)
zajdi si si k nejbližšímu dobrému výrobci a do hodiny jdeš domů s futrálem přesně podle zbraně i svých požadavků

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#7 » úte 11. srp 2020, 18:44

V Jablonci Ti udělá jaké chceš pouzdro :-)



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#8 » stř 12. srp 2020, 13:10

Mac.42 píše: zajdi si si k nejbližšímu dobrému výrobci


... a jsem na ceně pouzdra.

Já vím, střílení je nákladný koníček...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#9 » stř 12. srp 2020, 17:45

Kup jednou, plac jednou. Nemalo kolegu ma doma haldu nepouzivanych pouzder, protoze vymysleli vymyslene.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#10 » stř 12. srp 2020, 18:21

RH v Jablonci, OnGear v Praze... určitě jich je víc, co to umí
nerozumím moc tomu, koupit shit a frflat... cenu pouzdra prostřílím za měsíc a to moc netrénuju = raději bych dva měsíce prostřílel polovinu a měl dobré pouzdro



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#11 » sob 15. srp 2020, 15:43

Tak shit samozřejmě koupit nehodlám.
Problém byl, že v dobrém provedení (kydex) jsem nemohl dodavatele najít. Ke všem známým firmám to mám dost z ruky a jsem dost necestovatelský člověk. A poslat jim zbraň dost dobře nejde...
Ale snad se na mě usmálo štěstí a díky jedné firmě z Kátlovců (SK) si pořídím dobrou sadu.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#12 » úte 18. srp 2020, 15:41

Nevíte jestli RH, nebo OG dělají vnější pouzdra s palcovou pojistkou typu Safariland ALS, tedy bez horní pojistky? Nebo v takovém případě objednat origo z USA?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#13 » úte 18. srp 2020, 16:27

ukazovakova pojistka je cesta do pekel...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti