Pouzdra pro skryté nošení na léto



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » úte 19. čer 2012, 14:15

Ahoj, pouzdra se tady hodně řeší, ale mě by zajímaly Vaše osobní názory a zkušenosti s nošením pistole přes léto. Mám tím namysli k oblečení typu šortky a triko, nebo tak.Já na všechny pouzdra potřebuji pevný pásek, což není moc použitelné k mnoha kraťasům. Jak to tedy řešíte Vy - podpažní, vnitřní, ledvinku.....??? Díky za rady a zkušenosti. ;)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2 » úte 19. čer 2012, 15:07

Osobní názor a zkušenost: nosím látkové opaskové pouzdro (pro pistoli). Brašničku využívám jen opravdu nouzově a velmi nerad. A to kvůli možnému odcizení - stržení z ramene a pod. Nebo nedej bože zapomenutí - nejsem zvyklý tu brašničku nosit. Když ji (zbraň) mám na opasku, jsem daleko klidnější - mám ji u sebe. Jinak v létě trička větší velikosti a nemám problém skrýt svého Maka. Jó my rozměrově prostornější to máme v tomto směru mírně jednodušší :lol: :lol:



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#3 » úte 19. čer 2012, 16:31

Jojo máme to jednodušší, takže místo triček XXL začnu kupovat rovnou XXXL :lol: :lol: :lol:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#4 » úte 19. čer 2012, 18:03

Ted jsem si poridil vnitrni Dastu 828 - je to novinka, je uzavrene (nepada bordel do hlavne) a mnohem vic kryje zaver od tela, takze na zbran nepusobi pot. Navic z vnitrni strany prijemnejsi bez obyc. vnitrni dasty, ktere tlaci.



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » úte 19. čer 2012, 19:39

To mobil-man: díky za odpověď, já nejčastěji používám vnitřní dastu a nejvic mi vadí vyčuhující hlaveň, je v ní potom dost bordelu a navíc je v něm pistole dost těsně na těle a já se při svých tělesných proporcích v létě dost potím. Kde jsi ho kupoval?

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#6 » úte 19. čer 2012, 20:28

Moc to neřeším.Nosím kožené vnitřní pouzdro na 1911 government, v něm 1911 a přes to nijak extra plandavé a dlouhé tričko.Kdo o tom neví, tak to ani při mých max.70 Kg / 185 cm nepozná.Jsem jako chrastící kostra, ale schovám u sebe i tank. :)

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#7 » čtv 21. čer 2012, 11:30

Stačí dostatečně dlouhé a plandavé tričko, základ je nenacpat ho do kalhot. :-) Pak schováš na opasku hodně věcí, aniž bys musel být nějak extra prostorově výrazný. Následně pak jakékoliv kalhoty, kam dáš pásek dost silný na to, aby unesl pouzdro a zbraň. A můžeš triko i sundat, jen je pak potřeba to dělat někde bokem a omotat triko okolo pasu tak, aby skrylo zbraň (musíš si to pak víc hlídat). V zásadě s tím problém není. Když si náhodou už lidi všimnou, že máš něco na opasku, tak většinou předpokládají mobil nebo tak něco.



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#8 » čtv 21. čer 2012, 11:59

Chápu, já měl namysli třeba jak to udělat, když je venku 30 stupňů. Běžně nosím kalhoty a v nich široký opasek, ale to většina šortek neumožňuje.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 21. čer 2012, 12:38

Pro gatě bez pásku (nejen) je možným řešením něco ve stylu www.smartcarry.com - není to žádná věda a dá se to snadno vyrobit doma. Jen to chce, aby v šortkách (sukni, šusťákách, ...) byla rozumná guma a držela kapsu proti plandání. Do města se nejlépe skryje vepředu, na sportovnější aktivity to zavazí, potočí se klasicky na bok. V cykloelasťákách se s tím dají dělat i salta (s plastovým půlkilovým subkompaktem).



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » čtv 21. čer 2012, 12:51

Dobrá inspirace, asi zaúkoluji manželku a pokusíme se něco takového vytvořit doma

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#11 » čtv 21. čer 2012, 12:55

Já nosim přes celý léto pláťáky rejoice a volnější tričko. Kalhoty maj slabej silonovej pásek a i tak nemaj problém unýst full size 1911 v tomhle. http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra ... 433-4.html
Neni to sice dole uzavřený, ale to už by to bylo moc velký a podle mě to vůbec nevadí. Když si budu dělat na písku bábovičky, tak to pak vyčistim.
Hlaveň nečumí, rám ani závěr neni v kontaktu se spocenou kůží, nedře to ani v autě.



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#12 » čtv 21. čer 2012, 13:05

Ta firma falco.sk má moc pěkný sortiment pouzder a za docela rozumný peníze. Máte ještě někdo zkušenosti s pouzdry od této firmy?

Uživatelský avatar
Divoch
Příspěvky: 33

Příspěvek#13 » stř 8. srp 2012, 13:22

Ahoj,
Má někdo zkušenosti s nošením ledvinky?
Třeba neco takového???
http://www.e-army.cz/ledvinka-pro-skryt ... e1198.html
Nechci si něco koupit a hned to vyhodit.

Díky za rady: Divoch



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#14 » stř 8. srp 2012, 13:31

Mozna pro nekoho, kdo je zvykly nosit ledvinku, tak proc ne, ale na zbran mi to prijde hampulacky a neelegantni reseni pro bezne oblekaneho cloveka.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 8. srp 2012, 13:31

Asi záleží zejména na tom v čem běžně v létě chodíš.

Pokud to bude vojenská uniforma, uvedená "ledvinka" k ní bude sedět a nepřitáhne sama o sobě větší pozornost než ty sám (dnes ráno jsem viděl v metru patrně airsofťáka v plné polní a co měl u pasu za ledvniku vám nepovím, zato vím že na něj zírali úplně všichni)

Existují i o foust nenápadnější ledvinky, ale všechny vypadají tak nějak podobně. Kdo ví k čemu takové ledvinky jsou bude mít jasno hned, co v ní jě.

Další možnost je nějaká běžná ledvinka, tam sice nikdo nebude vědět zda je uvnitř zbraň, foťák nebo jen peněženka, ale zase taková ledvinka neumožní nikdy rychlé tasení.

Osobně jsem po několika pokusech ledvinku zavrhl a zůstal u vnitřního opaskového pouzdra. Bezproblému i s kraťasi a tričkem. (samozřejmě záleží na tom co nosíš, jak je to velké, kolik to hmotní atd atd...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti