Jaké vybrat podpažní pouzdro Walther PPQ



Kubecx
Příspěvky: 20

Příspěvek#1 » čtv 27. čer 2013, 11:34

Zdravím rád bych si pořídil podpažní pouzdro, jelikož nemám s podpažáky zkušenost tak bych byl rád za nějaké info a problémy atd. Jinak ho sháním na Walhter PPQ. Od dasty raději nee, to měl kolega a řikal že špatny. škrtilo, tlačilo, padalo a tak. Tak jestli víte o něčem v hodném tak sem s tím ;) díky



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » stř 5. dub 2017, 14:04

Obnovím téma, objednal jsem pouzdro od Falca, tak uvidím, když tak napíšu zkušenosti.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#3 » stř 5. dub 2017, 15:25

A jake? Svisle, sikme, kolme? S protizavazim? Urco dej fotku. Taky sem nad tim spekuloval, ale zatim sem byl odrazen negativy.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » stř 5. dub 2017, 18:38

Chlapy, nechci nikomu radit, ale podpažní pouzdra jsou totálně out. 1. Musíte je nosit pod silnější bundou, kterou prakticky nemůžete sundat. 2. Tasení je výrazně pomalejší než u opaskového pouzdra a navíc tasíte přes střed těla, takže si prakticky nemůžete zbraň krýt slabší polovinou těla a můžou vám ji kdykoliv zablokovat. 3. Nošení váhy na jednom rameni není zdravé a vede k bolesti hrudní páteře. ( Sám jsem to před mnoha lety zaznamenal.) 4. Pokud se budete chtít zůčastnit střeleckych kurzů, nebo např. závodů v LOS, tak vás na 99% vyhodí, protože při tasení jde zbraň automaticky mimo bezpečny směr a ohrožuje okolí. Z těchto důvodů podpažáky prakticky vymizely z výzbroje ozbrojených složek ( i pokud slouží v civilu) a k vidění jsou jen u starých, dobrých Pofesionálů Doyla a Boddieho... Je mi jasné, že teď jsem naštval spoustu starých zbrojnošů, kteří mi budou klnout a hrozit pěstí, nicméně každý kdo se věnuje výuce střelby to myslím potvrdí.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » čtv 6. dub 2017, 11:00

Je to výklopné s protiváhou na jeden zásobník. Chci to vyzkoušet, nemám to na los ani jiné soutěže. Pokud to nepůjde, tak zástupný důvod je ten, že se to určitě bude dobře vyjímat na fotkách drsných žen ve spodním prádle :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 10. dub 2017, 01:49

Chip: Zkusím ve zkratce -1) s bundou máš asi pravdu ale není to klasické podpažní pouzdro jak je vidět ve filmech, viz konec videa: https://youtu.be/kvzd3fHY7xA (sako asi ideální) 2) tasení jsem zatím nezkoušel ale myslím si, že naučit se tasit z tohoto typu neznamená být automaticky pomalejší. Dokážu si představit, že třeba v autě pokud si nevytáhnu pistoli z opaskového pouzdra a odložím někam v autě tak tohle nic nepřekoná. 3) tento typ křížového závěsu nenamáhá jen jedno rameno, protože má protiváhu v podobě závěsu na jeden zásobník (lze i dva) ale navíc obě strany závěsů jsou připevněny ke kalhotovému opasku, pouzdro pistole silnějším páskem, takže pokud se závěs dobře seřídí, ramena neponesou celou váhu. 4) pravidla pro 2017 co jsem koukal tyto pouzdra nepřipouští.
Uvidím jak bude čas, zkusím třeba i fotky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů