Pouzdro pro Sig P226 / Norinco NC226

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 25. pro 2013, 20:31

Mohl by mi někdo doporučit konkrétní kousky pouzder pro skryté nošení pro tuto konkrétní zbraň?
Nechci abyste mi vybírali ale dali možnosti na výběr. Pokud můžete připsat jak pohodlné Vám připadá, budu rád.

Zajímá mne hlavně spodní cenová relace.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#2 » stř 25. pro 2013, 22:41

Omlovám se, že ti neporadím žádné konkrétní pouzdro, ale dám ti jinou radu:

neřiď se jen cenou. Co nejlevnější neznamená nejlepší. Pouzdro, které si pořídíš musí zbraň dobře schovat, nést, jistit a zbraň se z něj má dobře vytáhnout. A pokud to vše splňuje, tak posledním, meméně důležitým faktorem je jeho nositelnost na (u) těla. Tedy musí dobře padnout k (pod) oblečení tak, aby co nejméně omezovalo tvůj pohyb a co mejméně upozorňovalo okolí, že máš zbraň.

Najít pouzdro, do kterého schováš zbraň a při celodenním nošením při různých činnostech (chůze, sezení, jízda na kole a řízení auta) o zbrani nevíš je nemožné. Takové neexistuje. Jsou však pouzdra, která dokáží při výše popsaných činnostech díky
svým tvarům a použitým materiálům navodit pocit, že dokážeš i chvílemi zapomenout, že máš u sebe nějakou zbraň. I sebelepší pouzdro však není vložka Olvejs a proto pokud hledáš na svou zbraň nějaké pouzdro, je dobré vzít si zbraň s sebou. Zkoušení jen podle vzhledu je naprd. I u pouzdra, o kterém by jsi řekl, že vzhledově je to pravé můžeš po zasunutí zbraně narazit.

Pokuď ti však opravdu jde o co nejnižší cenu, tak tě nasměruju na textilní pouzdra. Jejich cena se i u značkových pouzder pohybuje v řádech několika málo stokorun.

Tato rada při výběru je v podstatě univerzální a hodí se skoro k jakékoliv zbrani :D



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#3 » stř 25. pro 2013, 22:58

Ahoj. Já mám Uncle Mikes s pádlem. Jedno s jistícím páskem na běžné nošení (přecijen nestojím o to, abych si někde zachyceným oděvem natáhl kohout s nábojem v komoře, což se mi už i stalo), jedno bez pásku, víc staženým, aby vyhovovalo pravidlům LOSu. Jsou pohovatelná a mě vyhovují. Cenově jsou myslím OK, a daj se sehnat treba u Brymový, i pro leváky. Dá se k tomu i nějaký to příslušenství, jako třeba průvleky na opasek a tak... Když jsem to tam kupoval, měli nějaký i ve slevě.

PS: O pouzdrech je tu samostatné vlákno, o SIGu, i o P226 další. Myslím, že bylo docela zbytečné zakládat tohle.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 25. pro 2013, 23:02

Takhle, já nemyslel to nejlevnější na trhu, ale zase nechci něco na zakázku z ameriky za horentní sumy.
Jde mi hlavně o zkušenosti ostatních z pouzdry konkrétně pro tuto zbraň, abych si pro začátek trošku zúžil výběr, neboť u nás není kam moc zajít vyzkoušet.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 25. pro 2013, 23:04

Carloss píše:Ahoj. Já mám Uncle Mikes s pádlem.


Myslíš tohle? http://www.unclemikes.com/holsters/paddle-holsters/paddle-holsters



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#6 » stř 25. pro 2013, 23:08

Ne, já mám tohle: http://www.gunsholstersandgear.com/2009 ... auer-p226/ Jen jedno s páskem, jedno bez.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti