Vhodné pouzdro při nošení batohu s bederním pásem



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#1 » čtv 5. čer 2014, 06:50

Řeším delší dobu dilema s nošením 2 palcového revolveru (nebo jiné zbraně) na čundru. Mám samozřejmě krosnu s bederním pásem a to se bohužel nedá nosit s žádným pouzdrem na opasku, které mám (Fobus, kůže, vnitřní). Pořídil jsem i ledvinku s všitou kapsou na zbraň, ale to je také naprd, překáží a díky bederáku ji nemáte kam dát.
Jediné, co mě napadlo, je stehenní pouzdro, které ovšem musí umožnit skryté nošení. Ideální by bylo na suchý zip kvůli tasení, ale není to priorita. Neměl by někdo z Vás nápad jak to vyřešit, případně tip na nákup? Díky.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#2 » čtv 5. čer 2014, 07:16

Co zkusit nějakou "kabelku" ?
Nebo uzavřené pouzdro a připnout ho na bederák batohu. Nejspíš by tak šla přidělat i ta kabelka...



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#3 » čtv 5. čer 2014, 07:26

Čoveče, to je pěkný. Mě napadlo http://www.army-store.net/vybaveni/multi-pack-cerny
je to přímo na stehno. Nebo jsem viděl nějaké kapsičky na zásobníky, ale nechci, aby to vypadalo moc jako military style.
Krosna je civilní, takže bohužel nemá žádnou molle vazbu na bederáku.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#4 » čtv 5. čer 2014, 07:48

No jo, ale ten Mil-Tec má vlastní opasek, a je otázka, jak si bude tento opasek rozumět s opaskem kalhot, když se přes to všechno utáhne bederák..?
.
Což dát revolver do toho batohu? Myslíš, že v lese na čundru budeš muset tak rychle tasit? A jak budeš řešit spaní? Já osobně bych asi radši nechal zbrań doma.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 5. čer 2014, 08:13


Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#6 » čtv 5. čer 2014, 08:16

Já s krosnou nosím Maxpedition Jumbo K.I.S.S. Vychází mi to pod bederák, takže ničemu nevadí, jenom musíš vychytat svoji kombinaci, který popruh pod co... zadní nosím pod bederákem (je to až v zatáčce u zad, takže se volně pohybuje), přední nahoře.Tasení je trochu pomalejší, ale když se naučíš, tak to zvládneš rychlej, než zpod svetru nebo něčeho. Ostatně opasková pouzdra mi pod bederákem přijdou docela netasitelná...
Trochu to zavazí, ale to bude nejspíš cokoliv... nejdelší jsem s tím šel 40km, což není moc, na delší zbraň neberu. Má to výhodu i v tom, že tam hodíš doklady, svačinu... takže když to někde zapíchneš a vyrazíš na kratší trasu, máš všechn nutné u sebe



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#7 » čtv 5. čer 2014, 10:06

tak jsem to poměrně rychle vyřešil - připnu na bederák toto:
http://www.alfatactical.cz/condor-outdoor-pouzdro-condor-side-kick-pouch-multicam.html

dvoupalec tam padne jak ulitý a ještě to má uvnitř gumové popruhy, které to drží pevně.
- stehenní sumky nejsou moc na dlouhé pochody.

Díky.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#8 » ned 15. bře 2020, 05:48

Momentálně řeším stejný problém, proto bych rád oživil toto téma. Vybírám si batoh na vícedenní tůry, zvažuji Savotta, Fjallraven,...., batoh není v tomto případě důležitý. Protože předpokládám nošení i větší hmotnosti, bude důležitý bederní pás a v této souvislosti jsem začal řešit, jak zkombinovat se skrytým nošením zbraně ? Můžete někdo popsat jak to řešíte ? Nosíte v batohu, nebo nějaké brašničky navíc ? Asi je to utopie, ale nevíte o něčem aby byla zbraň dobře dostupná a zároveň to na okolí neřvalo hele on má kvér.. ? Předem všem díky za zkušenosti a konstruktivní řešení.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#9 » ned 15. bře 2020, 06:59

Ahoj. Řešil jsem stejnou věc. Koupil jsem nakonec hrudní brašnu Helikon-Tex Numbat. Dám tam telefon, peněženku, náplasti pro děti a další drobnosti. Na zadním panelu je mechová část suchého zipu. Na kydexové pouzdro jsem si nalepil háčkovou část a super. Zbraň je i kryta při otevření samostatným panelem, který se dá ale vyndat.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#10 » ned 15. bře 2020, 07:15

Zkusím nahrát fotky vnitřku. Ostatní bude na webu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bonifac78
Příspěvky: 32

Příspěvek#11 » ned 15. bře 2020, 07:23

Super, díky moc, to vypadá vážně dobře a prakticky. Jak se do toho leze, našel jsem videa pouze jak to sundávají, ale jak to nahodit ? Asi to bude potřeba vyzkoušet. Díky i za fotky, už to studuju na webu :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#12 » ned 15. bře 2020, 07:41

A co kotnikovy pouzdro?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#13 » ned 15. bře 2020, 08:29

No. Jednoduše. Obléká se to jako zapnutá podprsenka :D. Nebo méně vtipně jako tričko. Prostě napřed ruce a pak hlavu ...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#14 » ned 15. bře 2020, 09:32

Uvažuji nad tímto řešením: https://www.decathlon.cz/organizer-x-ac ... 68234.html, je kompatibilní s jejich systémem, ale třeba by to šlo i na obyčejný bederák. Velikost na menší zbraň je dostatečná, akorát by se to muselo trochu poladit, ale za tu cenu je to nepřekonatelné.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#15 » ned 15. bře 2020, 10:59

Také jsem o pouzdru na bederák přemýšlel. Hrudní brašnu ale nasadím doma, a sundám zase až doma. Batoh můžu sundat, když mají děti hlad, nebo když jedem autem a přitom mám to nejdůležitější stále u sebe. A v autě je to asi nejlepší způsob nošení :-).
Další plus je, když jdete s dětma a máte po ruce náplasti. Jednou jsme šli grupa a já snad vypotřeboval 6 náplastí. To kdyby měl člověk pořád sundávat batoh ... :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti