Falco - všechny výrobky



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#31 » stř 29. dub 2020, 11:19

no a právě proto bych tam chtěl udělat kydexovou vložku, která by chránila lučík zbraně, ale zároveň by z ní šla zbraň lehce vytáhnout. a nebo udělám z kydexu jen krytí na lučík v místě toho poutka. něco jako mic holster. právě bych se chtěl vyvarovat přesně tomu, co píšeš.
vymyslím, vyzkouším, poreferuji..



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#32 » stř 29. dub 2020, 12:45

Copak to poutko spoušť nekryje? falco mám (sice jiné, ale očekávám, že to pružné "cosi" dávají všude stejné nebo podobné) a jsem v tomto směru úplně v klidu.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#33 » čtv 30. dub 2020, 12:19

Také občas používám Falco tašku, nosím normálně nadrcnuto, Jsem opatrný a tak jsem zkoumal, jestli může nějakým způsobem dojít k odpalu (stisknutí spouště) a myslím, že je to vyloučené. Snad jedině kdyby byla taška vůči zbrani velká a zbraň se mohla vytřepat z poutka, tak by hypoteticky mohla být v tašce jen tak. Jelikož jsou Falco tašky mrňavé a nic než zbraň se do nich prakticky nevejde (což mě docela štve, že nedělají normální tašku, do které se vejdou i nějaké věci navíc + kapsa na zbraň). Tak možná kdybys tam měl nějakou supermrňavou pistoli a poutko dole, že by mohla zbraň vyklouznout, ale to se dá snadno vyřešit tak, že si poutko upneš nahoru a pak zbraň nemá jak z poutka vylézt.

Nedávno jsme si chvilku zkoušeli na střelnici s taškou, vlastně natrénováno moc nemám a tam mi nejvíce vadilo, že při otevření tašky se zbraň odkloní směrem ven, jak drží jen za poutko. Tam je určitě prostor pro vylepšení a jedině z tohoto důvodu (IMO) by stálo za to uvažovat o nějakém tuhém materiálu na uchycení.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#34 » čtv 30. dub 2020, 15:41

To poutko je dost tuhé, alespoň u té mojí tašky, a ten nějaký odklon může pomoct úchopu. Ale určitě je dobré si pohrát s utažením poutka, aby se zbraň neviklala moc, a přitom ji šlo zpět pohodlně zasunout. Výhodu zde mají "hranaté" pistole s velkými neoblenými lučíky, ty drží v poutku velice kvalitně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » ned 3. kvě 2020, 20:45

Pedro: ale Falco dělá tašky í na víc věcí společně se zbraní. Už jsem někdy psal, že mám Falco do které se vejde SFP9 a taky tablet, doklady, peněženka atd.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#36 » čtv 11. bře 2021, 20:19

Tak já bohužel s touto společností nespokojen... 1.ledna jsem objednal pouzdro na zbraň a zásobník(HS Hellcat) v jejich systému, na konci února jsem se připomněl, bylo mi sděleno, že do 10 dní mi ho pošlou... A dnes jsem obdržel tento email:
Dobrý deň,

kontaktujem Vás ohľadom vyššie uvedenej objednávky.

Bohužiaľ Vás musím informovať, že zásobníkové puzdro na Hellcat Vám nevieme vyrobiť.

Prosím o potvrdenie, že objednávku môžeme stornovať.

Více než 2 měsíce jim trvalo zjistit, že neumí to co nabízí... :-D



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#37 » pát 12. bře 2021, 13:23

No poslední dobou to vypadá, že si Falco vzalo větší sousto než zkousne. Expandují na US trh a nestíhají.
Po opakovaných dobrých zkušenostech jsem si od nich na začátku listopadu objednal hybridní iwb kydex a pouzdra na zásobníky. V objednávce to hlásilo dusno dodání 6 týdnů, v potvrzení po zaplacení dodávka druhý týden v lednu... Koncem listopadu přišel automatický e-mail, že je to ve výrobě, ale když v lednu nic nepřišlo tak jsem urgoval a vyrobili to už v únoru...
A ještě to bylo šito horkou jehlou... Ale k reklamaci se postavili čelem.

No snad se z toho vzpamatují.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#38 » pát 12. bře 2021, 19:27

Skoro mě mrzí, že jsem jim nevystornoval i pouzdro na zbraň, v té čekačce jsem si našel něco v USA, co by se mi líbilo ještě víc, od Tier1... Bohužel šikovní hoši z GCodeHolsters nedělají pouzdro na Hellcat, jinak bych neváhal ani vteřinu a měl bych ho dávno doma, jako ty předešlé na SW a Géčko...
Btw. Důvod, proč neumí vyrobit pouzdro na ten zásobník je prý rozbitý model toho šuplete a nahradit to neumí... :shock:



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#39 » stř 17. bře 2021, 13:07

Tak po 2,5 měsících dorazilo alespoň pouzdro na zbraň a je mi z toho smutno... Že se to nevyrovná kvalitou pouzdru od GCodeHolsters bych ještě bral, ale že je to o 2 kroky za pouzdrem, které jsem si před lety spíchnul na Glocka, to už se mi kouše o poznání hůř... Myslel jsem, že výrobce tohoto typu už jede strojovou výrobu, ne každé pouzdro "na koleni"... V úrovni ústí hlavně že je z každé strany kydex jinak ohnutý v domácích podmínkách beru, zbroušení našikmo tak, že se pravá půlka vepředu předbíhá před levou o cca 2 milimetry už ne... V místě vypouštění zásobníku je nechaná hrana, že bych si o ní rozřízl prst, asi počítají, že mi budou doživotně kupovat nové spodní prádlo... :D Že není snad jediná rovná hrana skutečně rovná, to bych sám sobě také odpustil, ale velkovýrobci křivý sweatguard už ne... Krom toho, že ani po dotažení šroubků na maximum nedrží zbraň v pouzdru se 100% jistotou jako u jiných pouzder jiných výrobců ani nemluvě... Ovšem co mě děsí nejvíc, je zcela jasná kontura spouště v lučíku... S tím jsem se ještě nesetkal a setkávat ani nechci... Takže pouzdro pomaže zpátky za Karpaty a já mám o jednom výrobci již jasno...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#40 » stř 17. bře 2021, 16:37

Nedal bys nám před zabalením nějaké fotky k pokochání? Ta kontura spouště mě zajímá asi nejvíc, jak je to hluboký.



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#41 » stř 17. bře 2021, 17:31

To je mrzuté že máš takovou zkušenost s Falcem, kydex je u nich novinka v sortimentu. Já mám zkušenost zase opačnou. Jejich kožená serie Premium je naprosto precizní. Přidávám detailní foto. Uvnitř ze všech stran jemná kůže po rubu. To jsem připlácel. Čekací doby byla taky 2 měsíce. Neužil jsem ho vůbec, devatenáctjedenáctku už nemám. Proto je na prodej. Commander provedení



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#42 » stř 17. bře 2021, 19:07

Je to vlisované do prostoru lučíku(už to bych neakceptoval, i svoje DIY pouzdro jsem dělal tak, aby lučík byl bez vnitřních kontur), samotná spoušť je cca 1mm vystouplá... Dost možná by to nemělo vadit, ale já prostě do toho pistoli strkat nebudu, v tomhle neuhnu a i proto nosím kydex, aby mi do těchto míst ani blecha nenakoukla...;-) Fotku neumim vložit... A po vložení pouzdra za pásek tam kvér nedrží už skoro vůbec, štelování neštelování...
Kožená pouzdra třeba umí, to mi nepřísluší hodnotit, ale tohle jedno konkrétní kydexové je fakt děs a hrůza a to se nepovažuju za nějakého zručného kutila... Ale za jedno odpoledne jsem spíchnul větší parádu... ;)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#43 » čtv 18. bře 2021, 11:22

Kožená a textilní pouzdra od Falco kupuji pět let. První, které mne zklamalo v kvalitě výroby byl ten hybridní kydex.
Kůži si u nich rád znovu koupím. Textil také. Ale s kydexem počkám, než to doladí.

Výhodou je 30 dní záruka na vrácení, bez udání důvodu.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#44 » čtv 18. bře 2021, 21:42

To jste me nepotesili. Dnes jsem si od nich objednal tasku, uz zaplaceno. Omg.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#45 » pát 19. bře 2021, 06:24

Tašky se neboj. Šité výrobky umí fakt dobře. Mám od nich něco kolem 10-15 pouzder. Jediný problém byl s dobou dodání u toho posledního, podle všeho si nabrali koncem roku moc zakázek. Kvalita všech ostatních byla vysoká. Ve srovnání s Dastou je veškerý textil propracovanější. Střihy dobré a na zbraň padnoucí.
Jediné pouzdro, které nedosahovalo kvality dříve obvyklé byl ten hybridní kydex, na zbraň se světlem a kolimatorem. Zjevná výroba ve spěchu. Detaily, které opravili do týdne při reklamaci, a které mohly ušetřit dělníkovi max 5 minut času.
Ani to poslední pouzdro není špatné, jen zklamala doba dodání a ty drobnosti.
Kdyby poslední pistole byla jednořadá klasika, bez světla, tak mne nenapadne koupit něco jiného než A114 Merlin v premium kvalitě. Výdrž i stabilita pouzdra je v pohodě. Ale na dvouřadý plasťák se světlem jsem volil jinak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti