Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#121 » úte 25. pro 2018, 19:58

No ... objednal jsem si nakonec tři pouzdra, jedno vnitřní a dvě vnější. Pro rychlost a plynulost je důležité, aby se kůže promastila, takže to bude asi to nejdůležitější. Ještě jsem na zkoušku vzal i další pouzdro od KT mech http://www.kt-mech.com/index.html kde dovnitř místo kůže dává vložku syntetickou. Až vše přijde vyzkouším a dám report :D

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#122 » sob 12. led 2019, 21:19

Myslite, ze se vyplati si priplatit za pouzdro se sroubem, kterym jde upravovat samosvor nebo to je zbytecnost?
Konkretne me jde o tohle pouzdro: https://www.kydexovapouzdra.cz/owb-vnej ... rna-cerna/

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#123 » sob 12. led 2019, 21:53

já si nechával dělat pouzdro na míru za mé přítomnosti,. svornost jsme vyladili při výrobě (Ongear praha)!!! Je sevřené reálně jak jsem chtěl. Já nic měnit nepotřebuju, pro mě šroub zbytečný. (možná na los závody teoreticky bych to mohl povolit, ale v klidu se bez toho obejdu).

Pokud si pouzdro objednáš pouzdro sériové již hotové a svornost nebude vyhovovat a nebude šroub, nebudeš spokojen (nebudeš ho nosit = vyhozené peníze). řeknu to pozitivě: pokud si objednáš pouzdro již hotové sériové a svornost bude vyhovovat tobě, šroub nepotřebuješ.
Naposledy upravil(a) audis dne sob 12. led 2019, 22:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#124 » sob 12. led 2019, 21:59

Ja mel 2 seriove na Glocka. Jedno bylo super, druhe me stvalo. Tak ted si rikam, jestli prave nezkusit secsroubem.
Ma to nejakou nevyhodu tam ten sroub mit?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#125 » sob 12. led 2019, 22:10

k řešení bez šroubu: mi říkali, že když to budu chtít upravit, mám vzít tuším fén, nahřát a stlačit nebo zbraní rozvolnit.

tak jestli je příplatek méně než 200 Kč a nemá to nevýhody (netuším), dále potřebuješ často měnit svornost, tak bych vzal se šroubem. Zde bude změna svornosti do minuty. šaškování s fénem pro nezkušeného desítky minut (vč. zeptat se kde je fén, jak to vypadá, najít fén a na konci se zeptat kam fén patří uskladnit).

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#126 » úte 19. úno 2019, 13:49

Poraďte prosím, jaké pouzdo používáte častěji, vnitřní nebo venkovní? Chci jít pro P10C a rovnou si objednat pouzdo, váhám, jesti nevzít najednou vnějsí i vnitřní apendix, ale nedokážu posoudit, jak to využiju. Nemám s Kynexem žádné skušenosti...



burner
Příspěvky: 49

Příspěvek#127 » úte 19. úno 2019, 13:53

myslim ze P10 na apendixu nebude to prave, zvlast pokud vic sedis...
mam PPQ M2 4" coz je velikostne cca to samy, apendix by mi taky vyhovoval vic, ale to bych si musel provrtat nohu...
mluvim teda samozřejmě o vnitrnim, nakonec jsem skoncil s vnitrnim hybridem nekde mezi 3-4h

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#128 » úte 19. úno 2019, 13:55

ErikCartmen píše:Poraďte prosím, jaké pouzdo používáte častěji, vnitřní nebo venkovní? Chci jít pro P10C a rovnou si objednat pouzdo, váhám, jesti nevzít najednou vnějsí i vnitřní apendix, ale nedokážu posoudit, jak to využiju. Nemám s Kynexem žádné skušenosti...


Kydexová pouzdra má většinou prodejce skladem a určitě nebude nic namítat, když si ho na prodejně vyzkoušíš.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#129 » úte 19. úno 2019, 13:57

ErikCartmen: na střelnici na trénink obranné střelby si beru DAA opasek s pouzdrem na zásobníky a vnějším kydexem (na SFP9). Pokud přidám i trénink s G43, na ten mám jen IWB kydex od OnGear. A tak ho zastrčím za celý DAA opasek do kalhot.
Na nošení na těle mám vždy IWB kydexové pouzdro. Trošku líp se to schová .

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#130 » úte 19. úno 2019, 14:09

Také přemýšlím nechat P10 ve venkovním pouzdu na střelnici a k tomu časem pořídit raději G43 a pod. na apendix pro skryté nošení. SFP9 je parádní ale to už je velikostně jako G17 co?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#131 » úte 19. úno 2019, 14:12

Jen o chloupeček menší, skoro neznatelně. G17 je velikostně srovnatelný.
Jako zajímavá alternativa na nošení může být G43X. Pokud bych neměl G43, tak bych o G43X uvažoval alternativně.

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#132 » úte 19. úno 2019, 14:19

to už je na nošení moc velké, ale SFP9 je parádní kousek. U G43X je hezčí ten stříbrný závěr a bude se trochu lépe držet. Spíš mi šlo o to nekupovat 2x ruzný kynex, ale to bude chtít fakt vyzkoušet na prodejně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#133 » úte 19. úno 2019, 14:28

Na nošení vnitřní kydex, na střelnici je praktičtější ten vnější. Ale pokud půjdeš na střelnici, kde ti nepovolí "tasit" (jako třeba kvůli jimi nastaveným pravidlům bezpečnosti), tak si kup jen ty vnitřní (IWB) na nošení.
Jo a nedávno jsem byl na kursu obrany se zbraní, kde jsme používali nesmrtící zbraně s gumovými kuličkami. Naučit se správně vyhodnotit situaci v reálně vypadající scéně, kdy vás napadne figurant s holí, nožem nebo s pistolí. A jak jsme byli všichni navlečení, tak se ukázalo, že nošení na těle v kydexu je někdy nedobytné tak, že nestačíte tasit. A tehdy možná je na zvážení i taštička třeba od Falco, nošená jako crossbody přes rameno. Ukázalo se, že tasení z ní by v některých případech bylo praktičtější a asi i rychlejší.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#134 » úte 19. úno 2019, 14:39

Indian píše:Na nošení vnitřní kydex, na střelnici je praktičtější ten vnější. Ale pokud půjdeš na střelnici, kde ti nepovolí "tasit" (jako třeba kvůli jimi nastaveným pravidlům bezpečnosti), tak si kup jen ty vnitřní (IWB) na nošení.
Jo a nedávno jsem byl na kursu obrany se zbraní, kde jsme používali nesmrtící zbraně s gumovými kuličkami. Naučit se správně vyhodnotit situaci v reálně vypadající scéně, kdy vás napadne figurant s holí, nožem nebo s pistolí. A jak jsme byli všichni navlečení, tak se ukázalo, že nošení na těle v kydexu je někdy nedobytné tak, že nestačíte tasit. A tehdy možná je na zvážení i taštička třeba od Falco, nošená jako crossbody přes rameno. Ukázalo se, že tasení z ní by v některých případech bylo praktičtější a asi i rychlejší.


Co to bylo za kurz? Díky za info



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#135 » úte 19. úno 2019, 15:02

Snackmc:
Konalo se to jako nultý kurs pro stálé návštěvníky - střelnice CS Solutions Prostějov. A bylo to velmi zajímavé. My jsme tam byli spolu s pár dalšími (asi 10 lidí) jako takový testovací vzorek zákazníků.
Pokud vím, teď probíhá vyhodnocení a budou se tyto kursy konat i pro externí přihlášené lidi. Bude se asi striktně vyžadovat dobrá znalost střelby a manipulace, nejen terčová. Protože nikdo nechce z toho dělat paintball. Takže účastníci musí mít ZP povinně, i když se střílí jen z nesmrtících vzduchových pistolí gumovými kuličkami. Bylo to vynikající, protože ostatní účastníci dělali jakoby "kompars", tedy se pohybovali v "prostoru napadení" a mohli potom tomu, kdo se bránil, říct, jak to viděli oni jako svědci a tedy asi jak by dopadl na policii při hodnocení oprávněnosti NO. Je to stresující, protože díky figurantům to působilo velmi reálně i proto, že to nebyl nehybný cíl a měl vlastní zbraň... (nesmrtící, případně atrapu)
Asi budou další kursy na jaře nebo v létě. A taky i pokračovací levely se prý budou plánovat.

A sorry za OT, ale snad je tato informace zajímavá i pro ostatní.

p.s. Před začátkem akce se všechny ostré zbraně, kdo tam nějakou měl, zavřely do trezoru a do prostoru střelnice nesmělo nic. Bezpečnost především.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti