Kydex pouzdra_obecně



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#151 » ned 9. čer 2019, 21:15

"lis" som si robil z dvoch desek, nalepenych niekolko vrstviev hrubej karimatky a stahujem stolarskymi svorkami. praca s tym je v pohode, nestalo to skoro nic, miesto nezabera skoro ziadne. zdlhavejsie a narocnejsie je potom doladovanie, dremelka, nytovanie uprava kuze ked som robil hybrid, riesenie stavitelnej svornosti a pod.
S dvojvrstvou ale neporadim, zakladna rada je skusaj, hraj sa. Platov kydexu si tak ci tak kup viacero, pravdepodobnost ze ich par znicis kym odladis teplotu je vysoka



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#152 » pon 10. čer 2019, 06:02

Souhlas. Já jsem si udělal jednoduchej lis s pantem, taky bydlím v paneláku a v komoře mi nepřekáží :)

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#153 » pon 10. čer 2019, 18:00

Dotaz, nechce se mi hledat a nevím zda to tu někde už nebylo zmíněno. Šel bych do lisu na kydex a rád bych si vyráběl pouzdra. Ale nechci k tomu používat real zbraně ale rád bych třeba sadrove nebo nějaké jiné. Jak si nejlépe vyrobit- odlit co nejpřesnější tvar zbraně???

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#154 » pon 10. čer 2019, 21:55

Lukopren 8-)



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#155 » úte 11. čer 2019, 08:55

Dotaz. Jaká je životnost kydexu? Po cca 2 letech jsem si všiml praskliny na pouzdře (musela se stát včera, předevčírem to tam nebylo, nosím ka každý den a všiml bych si toho). Neříkám, že to musí vydržet věčně, ale tak pro zajímavost. Díky.



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#156 » úte 11. čer 2019, 09:17

to zavisi od velmi vela veci. nieco medzi par dnami a nekonecnom.

mne sa mnou robene prasklo po asi polroku, z ameriky dovezeny bladetech po asi roku a pol. denne nosenie s tym ani nepohlo, zato valanie sa po zemi s mojimi 140kg a este obcas s prazdnym puzdrom, to by muselo byt z adamantia, aby vydrzali.
obe prasknute puzdra su ale v pohode dalej pouzitelne a tez pouzivane, akurat by som ich nemohol predat ako nenosene funglovky - prasklina ma asi 2mm

edit: este teda dodam, ze po prvotnom prasknuti je to nosene uz dost dlho a prasklina sa nesiri, pricom som ju z lenosti nijak neosetroval, nezabrusoval hranu ani nic take. to je teda konkretne ten bladetech



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#157 » pon 17. čer 2019, 17:53

Na IWB hybridnim od Sakala pro Alfu Iron Combat se mi vyloupl kus pro cep zachytu zaveru, na kterem ta zbran v pouzdre drzi. Drzi porad stejne, ale jde lepe strcit dovnitr. Sakalovo IWB hybridni na G17 po dvou letech stale drzi skoro jako nove. Jako kazda vec, i kydex ma svou zivotnost, v zavislosti na zachazeni se drive ci pozdeji rozpadne.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#158 » stř 15. led 2020, 11:16

Zdravím Vás,

chtěl bych se Vás zeptat, jaké pouzdro je nejvhodnější pro skryté nošení jestli vnější nebo vnitřní? Mám doma jedno klasické látkové vnější (DASTA) a vnitřní (DASTA). Vnitřní dasta je super. I když zvednu ruce nad hlavu, tak zbraň nevyleze. Ale co se týče tasení a následného vracení zpět do pouzdra tak už vzniká problém, že se pouzdro zmáčkne a musíte použít i druhou ruku. A jsem "silnější" postavy, tak že to je takové nic moc. Trochu mě to tlačí a je to nepohodlné oproti vnějšímu. ( dá se na to v celku zvyknout i při jízdě autem). A co se týče látkového pouzdra vnějšího, tak to jde zase relativně vidět, když se třeba ohnu nebo zvednu ruce. Tak že pro skryté nošení nic moc. Ale pohodlnost je zase v topu. Tak že otázka zní. Jaké kydexové pouzdro? Je vnější kydexové pouzdro dělané nějak jinak aby zbraň byla v co nejvyšší úrovni nebo to bude stejné jako u toho látkového? Poradíte? Jinak zbraň HK P30 L, tak že malinká taky není. Ale co jsem četl všude možně, tak taháte ještě větší :D



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#159 » stř 15. led 2020, 11:26

Nejlepší je mít obě - kydexová - a použít je podle okolností s ohledem na zajištění skrytého nošení ale zároveň co nejrychlejšího tasení. Jednoduše řečeno - podle hader, co budu mít na sobě a pode toho, jak se budu muset po celou dobu nošení obnažovat a znovu oblékat.
Do lesa na procházku není problém mít hned pod bundou vnější kydex, do města, kde se odkládají svršky, pak vnitřní.
Textilní pouzdra pro nošení nedoporučuji.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#160 » stř 15. led 2020, 11:40

Ja doporucuju vnejsi kydex nosit vevnitr. Resi se to nasroubovanim ulticlipu zvenku na pouzdro.
Hlavni duvod pro me je ze nenosim apendix a vnejsi pouzdro je plossi a mnohem stabilnejsi opoti klasickemu vnitrnimu pouzdru.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#161 » stř 15. led 2020, 11:44

Těžko doporučit. Člověk si musí koupit několik pouzder, než najde to svoje. Já mám Glock 45 se světlem na zimu a na léto stále hledám (asi bude G19 nebo G48). Nosím kydexové vnitřní apendix s drápem. K tomu mám vnější kydexové na kurzy a tréninky.

Proč vnitřní? Lépe se maskuje zbraň. Kalhoty jsou kolem, tričko přes a vypadá to, že máš kilo dvě navrch. Ne, že nosíš.
Proč kydex? Drží tvar, nesaje pot, lehce se udržuje a modifikuje (teplem se dá dotvarovat) a je odolné. Pro nošení má kydex výhodu, že stopro kryje a zabezpečuje spoušť. U Glocků výhoda :-) Na tréninky a kurzy má výhodu, že se do něj dobře vrací zbraň.
Proč dráp? Přitlačí pažbu víc k tělu.
Proč appendix? Nosím batoh, často si sedám a různě hýbu a nikde nic netrčí. Vlivem postavy na sobě i G45 skryju v tričku když nefouká protivítr.
Proč ne kůže? Mám obavy z vlivu potu a konzervačních chemikálií na zbraň. A také to není kydex :-)

Dastu bych doporučil snad jen jako obal do trezoru. Nic ve zlém.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#162 » stř 15. led 2020, 11:52

Toto je otázka ktorú si musíš zodpovedať sám skúšaním a hľadaním. Nájsť dobré púzdro čo ti bude sedieť a vyhovovať je ťažké asi ako nájsť takú zbraň. Moje dva centy -> Skryté nosenie má byť skryté nosenie, nerob kompromis so slovom "skryté" a ani so slovom "nosenie".

Veľká zbraň = nepohodlné nosenie. A potom ju necháš doma kedy by si ju mal mať so sebou... Moja rada je p30 si nechať na strelnicu alebo ju brať výnimočne, keď napríklad vieš že budeš v noci sám niekde kde nedávajú dobrú noc líšky ale feťáci... a namiesto toho si na bežné nosenie kúp niečo menšie (čo, to by bol už asi moc off topic od témy púzdra).

Ale späť k téme - kolegovia z fóra nebudú asi súhlasiť, ale pri skrývaní zbrane do púzdra by som úplne ignoroval rýchlosť a dával pozor len a len na bezpečnosť - veľa zranení nastáva práve pri tomto úkone, hlavne s kožennými alebo látkovými púzdrami. Rýchlosť tasenia je dôležitá, ale rýchlosť skrytia už podľa mňa nie. Takže látkové púzdro by som úplne nevylučoval. (tip -> pri holstrovaní zbrane ako p30 maj palec na kladivku, ak by sa ti o niečo zachytila spúšť a začala by kohútik naťahovať, budeš o tom včas vedieť aj v úplnej tme).

Podľa mňa je dôležitejšie mať zbraň poriadne skrytú a má to prednosť pred pohodlím. Načahovať sa v tescu po mlieko dozadu (s lepším dátumom spotreby) a byť pri tom prerušený panickým jačaním nejakej vyplašenej tetky, to nie je niečo čo chceš zažiť. Aj keď by si za to asi pokutu ani priestupok nedostal, nepotrebuješ to. A do konca života si ťa tam predavačky zapamätajú a budú o tebe kolovať legendy... Pri p30 L sa ti to s vonkajším púzdrom a dennom nosení skôr či neskôr stane, ide len o to či si to všimne normálny človek alebo niekto značne anti-gun.

Ak je teda otázka či vnitřní nebo vnější, tak určite také, ktoré to bezpečne schová a to je väčšinou to vnitřní. V zime, ak vieš že si nebudeš dávať dole bundu, pokojne nos vo vonkajšom. Záleží to vždy od toho kam ideš, v čom si oblečený, čo budeš robiť. Určite budeš mať ku každej zbrani čo chceš nosiť tak 2-3 púzdra minimálne a budeš to striedať podľa potreby.

Inak môžeš zvážiť aj iné metódy nosenia, napríklad v taške od notebooku. Nie je také ľahké a rýchle odtiaľ tasiť a má to aj iné nevýhody, ale je to nenápadné a pohodlné a určite lepšie ako utekať po pištol domov do trezoru. Musíš zistiť, čo funguje pre teba a pre tvoju situáciu. Ale naozaj zváž, či je pre tvoju situáciu ohľadne bežného nosenia fakt vhodná p30 L. Pri jednej aj tak neostaneš :P
Naposledy upravil(a) Arc dne stř 15. led 2020, 11:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#163 » stř 15. led 2020, 11:53

Pri kazdom puzdre sa musis naucit s tym manipulovat ... samozrejme pri opakovanom taseni / odkladani pri drilloch alebo na nejakej sutazi je istejsie / pohodlnejsie plastove. V obrannej situacii ti bude asi fakt jedno ze ti to vracanie trva dlho.

Osobne by som ale uz koli bezpecnosti miesto latky zvolil minimalne kozu ak nie kydex. Ale ja som deformovany, kedze nosim vacsinou revolver :). Na pistol mam takisto vnutornu kozu a vonkajsi kydex (a vonkajsiu kozu :D). Ako to funguje s roznymi druhmi odevu, potenie v lete, ci appendix, crossdraw alebo na boku ... to si vsetko musis casom vyjasnit sam.

Idealne - dohodni sa s niekym kto ma zbran podobnej velkosti a vonkajsie / vnutorne puzdro a skus si to aspon na chvilu. Pri takto subjektivnej veci niet nad vlastne pocity, aspon budes zhruba vediet od coho sa odpichnut.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#164 » stř 15. led 2020, 15:06

Doporučuji Kydex vnitřní (mám) . Horší tasení není problém, tasi se jednou za život nebo ani to ne. Nosiš li oblečení tak dlouhé a nesvlekas , pak kydex vnější.

Ještě třeba budeš potřebovat řešení, když budeš mít košili v kalhotech a nic přes to. Zde lze pohodlně kydex vnitřní s tuckable sponou (mám na tom samém).

Zaujaly mě vnitřní pouzdra s excentricky umístěnou sponou (nemám a zatím se nikdo nepodelil o zkušenosti). Představuji si, že pažba a celá zbraň bude lépe přiléhá k boku těla. Nevím.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#165 » stř 15. led 2020, 15:51

Mám oba kydexy, vnější nosím na střelnici a na trénink, vnitřní na skryté nošení. Ale nejčastěji nosím v tašce Falco, ve které mám doklady, klíče atd. a zadní stranu mám otvírací - suché zipy. Takže tasení je jednoduché a celkem rychlé. Teď v zimě, kdy paradoxně by se dal použít lehce i vnější kydex, je snadnější pro rychlé tasení otevřít tu tašku, než tasit z kydexu u pasu a kvůli tomu nejdřív odhrnovat bundu, svetr, špeky... těch vrstev je tam víc než v létě. Takže se líp zbraň skryje, ale hůř tasí. Na střelnici, kam chodím, můžu trénovat i s tasením, takže jsem si vyzkoušel i tasení z té tašky. A vůbec top nebylo špatné. Jen musí člověk dát pozor při skrytí zbraně zpět.
A v tašce nosím podle toho, co se mi zrovna chce buď G43 nebo HK SFP9. Vešla by tam možná i 1911...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti