Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#166 » čtv 16. led 2020, 08:12

Děkuji Vám za info. Já si myslel, že to nebude tak jednoduché vybrat a skončí to tím, že pořídím obě. Problém je i v tom, že jsem ještě do teď nedohledal nikde vnitřní kydex na mou P 30 eLko. Jen vnější. Jen by mě tedy zajímalo. Ony jsou nějaké varianty vnitřního pouzdra aby to víc přitahovalo pažbu víc k tělu? Nošení na appendixu nevím, nevím. Mám docela bříško :D A nedovedu si to představit třeba při jízdě autem, kde si musím sednout.

Druhá věc. Neznáte nějakého prodejce, který by měl kydexové pouzdro na mou P30 eLko?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#167 » čtv 16. led 2020, 08:15

Zkus OnGear. Dělají věci na míru za ceny sériovky. A rychle.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#168 » čtv 30. led 2020, 14:58

Ahoj! Máte někdo tip na lepidlo (nejlépe prakticky vyzkoušený), kterým bych podlepil hladké IWB kydex pouzdro na vnitřní straně textilním materiálem z DASTY? Pokud možno běžně dostupné, abych nemusel sjezdit celé Brno.... Díky. P.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#169 » čtv 30. led 2020, 17:17

Podlepil jsem pouzdro kůží, použil jsem chemopren.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#170 » úte 3. bře 2020, 19:59

Pokud máte specifické požadavky na kydexové pouzdro doporučuji ONGEAR.

Chtěl jsem pouzdro na G19 s TLR-7 takové aby byl zakrytý lučík. Jako jedinnému se to povedlo a ještě byl levnější.

Obrázek
Obrázek



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#171 » úte 1. zář 2020, 21:10

Jaké máte zkušenosti s přeformátováním pouzdra pro jinou zbraň? Zkusil jsem olepit páskou a nahřát, funguje to, ale nedegraduje plast?
Díky za radu.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#172 » stř 2. zář 2020, 07:00

dělal jsem takhle pouzdro na nůž a než jsem to správně trefil, nahříval jsem ho na třikrát a když už jsem to měl správně, tak jsem zjistil, že se kydex smrskl po délce a cenťák mi chyběl tam, kde jsem potřeboval
jak to je s degradací nevím. pouze jednou jsem kydex nahřál horkovzduškou v jednom místě na vyšší teplotu něž jsem měl a on ztvrdl

Uživatelský avatar
rentgen
Příspěvky: 34

Příspěvek#173 » ned 5. pro 2021, 10:35

Buďte zdrávi,

nenašel by se tu náhodou někdo z Plzně/okolí, kdo má zbytečné šroubky k IWB RH Holsters? Jeden mi bohužel vypadl takže jsem nahraný ... kupovat to za 140,- mi přijde až až. Samozřejmě se na nějaké kompenzaci domluvíme. Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#174 » pát 10. čer 2022, 13:07

Mám možná trochu nezvyklý dotaz k vnitřním hybridním pouzdrům, holt dámské hledisko, aneb - nesmrdí to po čase?

Přece jen když se nosí ta kůže přímo na kůži, chytá to pot a bordel z kůže, hlavně v létě... jak se to chová po delší době?

Druhá věc je, že kůže má tendence potem tvrdnout, když se nečistí a nemaže - jenže si neumím úplně představit tohle namazat a pak si zas připlácnout na břicho...?
Každá zkušenost a názor vítány :-)



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#175 » pát 10. čer 2022, 13:57

S tímto zkušenost nemám, ale podle mě je docela hnus na (zpocené) kůži i kydex. Je to mokré, lepí se to, tlačí to atd... Místo toho jsem si zvykl nosit prostě pořád tenké merino tričko nebo tílko pod košilí nebo i pod tričkem. Nemám tak nikde holou kůži a i beze zbraně je to lepší i v horku. Merino nesmrdí, rozvádí pot, je to zázrak. I v opravdu velkém horku je lepší tam tu vrstvu mít, i když to vypadá, že v tom přece musí být tepleji. Možná by to částečně bylo řešením, ale nevím jak k ženskému šatníku.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#176 » pát 10. čer 2022, 15:58

Souhlasim s LordSalixem, zacal jsem nosit gobi tricka pod tricka/kosile (maji i damska) primarne kvuli potu a problemum s nim. Az pak mi i doslo, ze to zamezi dotyku pouzdra a kuze (nosim venkovni a ta pazba je po case od toho potu taky zaspinena), takze bonus k hygiene navic. Tudiz muzu jedine doporucit.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#177 » sob 11. čer 2022, 11:35

Pánové, děkuju za tipy.

Narazila jsem ještě na jeden "hybrid" - kydex s nylonem (aspoň myslím že je to kydex - píšou u toho "přední část termoplast.polymer a zadní strana polstrovaný nylon... možnost nastavení sevření zbraně v pouzdře.")

O životnosti si nedělám úplně iluze, ale vypadá to že by to mohlo být celkem placaté.
Nepotkal jste se s tímhle už někdo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#178 » sob 11. čer 2022, 12:57

nylon obecně je docela hnus na těle, takže to IMHO směřuješ spíše k horšímu řešení (navíc oproti kůži ztratíš ještě více tuhosti celku)... a ta 3D vazba, která slibuje vzdušnost, bude zejména velmi rychle ničit to tričko, které bych jako kolegové výše silně doporučil také

za mne, spíše celokydexové, ale každý máme holt jiné potřeby a preference, takže zkušenosti jsou spíše nepřenosné

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#179 » sob 11. čer 2022, 13:36

Mac.42 já bych taky nejradši celokydexové, ale v tom provedení co na foto výš - tedy poutka i na iwb po straně, a ne jedno veprostřed jak bývá zvykem.
A na takové celokydexové jsem ještě nenarazila, jediná výjimka je RH kde to ale dělají jen na kompletu se zásobníkem.

Třeba na pouzdře na mojí nejmenší pistolku má spona na svědomí dost významné % celkové tloušťky.
Kdyby byly ty poutka po stranách tak by to bylo celé tenčí, i když jen třeba o pár mm, ale i to by bylo dost znát.
U pistolí dělá někde rozdíl pár mm taky leckdy velký rozdíl.

Proto zkoumám kde se co dá ještě sehnat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#180 » sob 11. čer 2022, 18:48

Viděl jsem a ongear umí vyrobit Kydex a jedna spona excentricky. Menší tloušťka pouzdra.

Spz: vymyslis problémy kde nejsou. Ber Kydex a nevymyslej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host