Kydex pouzdra_obecně



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#241 » pát 10. lis 2023, 17:28

Safariland na svá kydexová pouzdra řady 6004 / 6005 zevnitř také nalepuje pravou kůži. Možná proto, že zbraň pak tolik nerachtá (když chcete mít jen lehký stisk pouzdra bez nutnosti následného páčení zbraně při vyjímání). Prach a nečistoty lze řešit občasnou koupelí pouzdra v H2O. Nicméně, pokud se někdo pravidelně na střelnici válí v písku s drop leg holstrem, asi bych taky volil čistý kydex bez kůže uvnitř.



pablo.o
Příspěvky: 4

Příspěvek#242 » pon 13. lis 2023, 17:47

Děkuji všem za názory. Pomohly. Přikláním se k tomu, že kůže nebude nejlepší varianta. Plánuji s pouzdrem sušit, takže čistý kydex nebo plast. Trochu jsem ještě hledal a našel tohle: https://www.kentaurzbrane.cz/bravo-kyde ... iwb-kydex/
Americká firma, přívětivá cena. Jestli má někdo zkušenost budu rád.



bartab
Příspěvky: 2

Příspěvek#243 » pon 13. lis 2023, 19:58

Od Bravo mám OWB i IWB na Glock 19 a maximální spokojenost. V poměru cena/kvalita asi bezkonkurenční.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#244 » úte 14. lis 2023, 08:24

To Bravo je perfektní. Díky němu jsem přešel z H11 na G19. Je tenké a hlavně je v něm zbraň vyosená, takže něco jako claw, ale lepší. Claw jsem ovšem nakonec taky přidal, je to rozdíl. Bohužel originál claw je (oproti pouzdru) strašně drahý, za takový kousek plastu ukápla slza :D



pablo.o
Příspěvky: 4

Příspěvek#245 » stř 15. lis 2023, 07:35

Díky také bartab a LordSalix za vaše komentáře. Mám G19, takže vyzkouším to Bravo. Hezký den.



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#246 » pon 1. dub 2024, 11:09

Naposledy se tu rozebíral Frogy asi před půl rokem, tak bych měl dotaz. Dokázal byste někdo shrnout delší používání tohoto pouzdra? Má nějaké nevýhody/výhody oproti "normálnímu" OWB?
Vím o tom vyboulení ve spodní části, které by mělo tlačit pažbu do těla atd. Spíš bych raději skutečné zkušenosti nějakého uživatele, který měl i předchozí model OWB pouzdra. Díky moc.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 333

Příspěvek#247 » sob 6. dub 2024, 13:41

Taky by mě zajímaly názory ostatních. Jelikož všechna má pouzdra na g19 už nejsou ve 100% stavu, rozhodl jsem se pro nové a koupil froggy. Ještě jsem s tím nestřílel, jen malinko posušil a nosím to. Co bych k tomu napsal

- dolní výstupek, který má zbraň přitlačovat k tělu, funguje naprosto skvěle. Netlačí to, zbraň je přiipláclá, tasit jde velmi dobře (samozřejmě hůře než když máte nějaké IPSC půl metru od těla) ;)
- jsem konzerva a nepoužívám speed loopy (vždycky si vzpomenu na zrzavou dámu z nějakého youtube kurzu ... academy, jak vytasí i s pouzdrem a je mrtvá). Nové klasická provlékací poutka rovněž naprosto skvělá
- je to tak placaté, tak skvěle to přiléhá k tělu, že to už asi lépe nejde. Stávalo se mi, že jsem se lekl, že jsem bambitku někde ztratil/nechal doma
- dole je pouzdro zcela otevřené, ale pistole nevyčuhuje, naopak, je zapadlá poměrně hluboko. Riziko, že si jí z pouzdra vyrazíme při dosedání na židli apod. je nízké, IMO nikoli nulové. Když vedle židle/sedačky bude klacek, který vleze jak na potvoru do pouzdra, zbraň nejspíš vyletí ven
- nouzové nabití o pouzdro - zatím jsem nezkoušel (nechce se mi ho zatím ničit, no) - horní hrana pouzdra není ani zdaleka vodorovně, ale dopředu klesá pod úhlem asi 30 stupňů. Hypoteticky by tedy zaháknutá mířidla mohla mít tendenci po pouzdru sklouznout, ale nezkoušeno

A co ostatní?



lumír
Příspěvky: 8

Příspěvek#248 » sob 6. dub 2024, 15:30

Já zase mám jen pouzdra se speedloops a zde se pouzdro Froggy o něco hůře nazasuje kvůli tomu přitlačovacímu výstupku. Ale je to o zvyku. Prstama si při nasazování ten opasek přes hrbol prostě nasunu. A sám za sebe říkám, že mi Froggy sedí lépe než klasické OWB od RH Holsters.

Uživatelský avatar
JamesBond
Příspěvky: 2

Příspěvek#249 » pát 3. kvě 2024, 12:38

Mám Frogy na G19 s baterkou Fenix GL19R, pouzdro je kvalitní, používám jej na kurzy a LOS, ale na skrytý nošení je moc bachratý, klasický OWB je za mě lepší. A speedloops jsem hned měnil za průchozí očka, který jsou snad už standard.



311_Mart
Příspěvky: 10

Příspěvek#250 » stř 8. kvě 2024, 10:15

Má někdo zkušenost s pouzdry SABRE SYSTEMS?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti