Kydex pouzdra_obecně

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#226 » pon 12. čer 2023, 15:05

Trochu jsem se rozkecal ve vlákně o skrytém nošení, ale ono to patří spíš sem: máte tipy, jak ochránit kůži od ostrého gripu pažby? Hybridní pouzdra jsem pogůglil, ale každý sweatguard kryje jen závěr zbraně, ne pažbu.
Samozřejmě se nabízí nosit ještě tílko, ale léto je za rohem a oblečení bude spíš ubývat. Vytažené trencle vysoko nad pažbu znám a používám, ale třeba existuje sofistikovanější řešení?
SmartSelect_20230610_185649_Photos.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#227 » pon 12. čer 2023, 17:37

Blacky píše:... ale shodli sme se, ze skryte oseni asik bude slozitejsi, nez klasicke OWB.
V jakém smyslu myslíš? Jakože víc odstává, nebo je posazeno níž? Nebo?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#228 » pon 12. čer 2023, 18:24

Mnooje bachraty. Sice ma dole vystouplou plosku, ktera se opira o kalhoty atak pritlacuje pazbicku nahore k telu, ale oproti beznymu kydexu je proste tlustejsi. Je ale kratsi, jak ma tu predni sponu pod sebou. Bude zalezet zase na konstituci cloveka. Hubenour by stim mohl mit vyhodu. Velkej chlap a brichem myslim lip obtece bezny kydex. :)



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#229 » pon 12. čer 2023, 18:57

Tím pádem musím sehnat obyč kydex :) A tím se vrací otázka jestli RH, ONGear, Omega, nebo teď jsem dostal tip na Kydex KT



guttata
Příspěvky: 105

Příspěvek#230 » úte 4. črc 2023, 12:11

Hurvajs píše:Haluziak: Ahoj, dnes dorazil Frogy, tak ti zatím mnoho neřeknu, ale na první dojem a hodinka v autě dobrý. Ke zpracování nemám co vytknout, malinko jsem utáhl svor a Pidíp zacvakne dobře. Upravil jsem sklon, protože v rovině mě bodal a tlačil závěr do boku při sezení v autě.

Hurvajs prosím Tě odkud jsi? Přešel jsem z G na PDP a řeším pouzdro. Váhám mezi Froggy a běžným OWB. Navíc Froggy není a nebude se svítilnou, alespoň ne s tou, kterou chci. Takže si musím vybrat, jestli je Froggy opravdu tak skvělé, že oželím svítilnu, nebo jsi si mám objednat obyčejné OWB. Chtěl bych to nějak vyzkoušet...



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#231 » úte 4. črc 2023, 21:16

Ahoj, napiš mi SZ a můžeme se domluvit, že by ses u mě stavil. Jsem z Prahy. OWB Frogyho používám již vyjímečně (resp. dle délky trička), Ondra Horský z ONGEAR mi udělal IWB a s tím jsem náramně spokojen. Tím ale Frogyho nezatracuji. Z OWB jsem zkusil tři výrobce a Frogy byl z mého pohledu nejpraktičtější.



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#232 » sob 15. črc 2023, 14:55

Chlapi, má někdo zkušenost s nošením G43x ve vnitřním apendixu od RH? Beru zbraň jako nástroj a neřeším ptákoviny (pokud to tak vypadá, tak se omlouvám). Je mi jasné, že každé pouzdro zbraň ošouchá a nechci tady opět zavádět toto téma (proto se ptám jen na konkrétní věc). Kydex mi totiž sjíždí rám na pravé straně, cca 1cm nad výřezem pro vypouštěč zásobníku (pro leváky). Ne, že by to nějak vadilo, ale na tomto místě na to nejsem zvyklý (G19 sjíždí pouze lučík a závěr). Tak se ptám spíš ze zajímavosti. Díky..



pablo.o
Příspěvky: 4

Příspěvek#233 » čtv 9. lis 2023, 20:17

Ahoj, má někdo zkušenost s tímto pouzdrem? https://www.ebay.com/itm/295307860629

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#234 » čtv 9. lis 2023, 20:34

Je na něm něco, co Ti RH neudělá ?



pablo.o
Příspěvky: 4

Příspěvek#235 » čtv 9. lis 2023, 21:05

Tak RH je o dost dražší a navíc se mi líbí ten kožený vnitřek. Píšou tam, že by to nemělo odírat povrchovku.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#236 » čtv 9. lis 2023, 21:30

Holt, čínské děti jsou asi pečlivější, než čeští odboráři.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#237 » pát 10. lis 2023, 00:06

Pablo: to kup. 600 stovek jestli nebude spokojenost, luxusní cena za zkušenost. a pokud bude rok dva víc fungovat skvělá koupě. Bez ironie. Kůži uvnitř neverim a pro iwb zásadně ne kvůli pocení a zatekani do pouzdra bez tilka. Zbytek proč ne za půlku.



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#238 » pát 10. lis 2023, 10:09

Nezapomenul bych na přímou úměru -> kůže navíc = větší šířka pouzda (je to IWB, takže asi šířka hraje roli). Pokud je to bráno jako prevence poškrábání, tak u Glocku mi to přijde zbytečné.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#239 » pát 10. lis 2023, 14:22

Cena je určitě fajn, za vyzkoušení to jistě stojí.
Podle popisu to možná bude nějaká imitace kůže z mikrovlákna. Kdybych se bál škrábanců, tak bych si měkkým materiálem vylepené pouzdro nekupoval, protože bude držet zrníčka prachu či písku a těmi právě bude kreslit rýhy do železa. Hladký kydex vystříkaný GNP a po usazení vytřený dosucha mi přijde lepší.

Nedávno jsem koupil něco podobného:

https://a.aliexpress.com/_mLSZLfS
(na canik tp9 sub elite)

Dráp je naprd, ale pouzdro je úplně v pohodě. Přijde mi, že za dva tisíce bych tu získal úplně stejné pouzdro. Tohle bylo ale za 550 Kč.



Satanáš
Příspěvky: 135

Příspěvek#240 » pát 10. lis 2023, 14:28

Pablo:
Z ebaye mám taky nějaký ten holster a ačkoliv nejsem nespokojený, mají svoje limity. Ten můj i ten, na který se ptáš má plastovou sponu. Nosím ho poměrně často s 1911 a zatím jsem nenašel limit, kdy by ta spona povolila, ale zejm. když ji přetahuju přes hrubý opasek, tak jsem z ní dost na nervy. Čínské holstery jsou též málokdy opravdu precizní a ten svůj jsem musel dolaďovat zapalovačem. Což je možné jenom tehdy, kdy číňan nelže a holster je opravdu kydexu. Objednal jsem z alíka ještě jiný, ještě levnější a ten je zcela zřejmě odstříknutý na lise - zřejmá dělící rovina, tlustá stěna a nemožné doladění nad sporákem, zapalovačem atd...
Nakonec to vyložení kůží - vypadá to fórově, nebudu lhát. Na různých místech se dušujou, že je to real leather (solidní prodejci používají spíše "genuine leater"), jinde zase uvádějí, že je to microfiber leather... Na některých obrázcích to vypadá jako celokožený holster, který je zvnějšku stříknutý načerno, na jiných je to kydexový holster zevnitř stříknutý nahnědo, na jiných je to 1:1... Jsem upřímného názoru, že vnitřek bude polepen tenkou jelenicí, která se po dvou dnech usilovného sušení ošoupe. Jelenice má též tu fíčuru, že drží prach a bordel a po dostatečně dlouhé době působí jako velmi jemný smirek svého druhu.
Za mě zbraň ošoupaná od kydexu má charakter, takže bych to neřešil, ale pochopitelně, pokud chceš mít zbraň v bavlnce, tak proč ne :)
Za 600 lováků je to vcelku dobrý experiment. A pokud by se ti zalíbily "měkké" ale samosvorné holstery, tak třeba nakonec pošetříš a pořídíš kožený samosvor od KM saddlery.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host