Do čeho ukládat vystřelené nábojnice

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#1 » úte 15. zář 2015, 19:25

Zrovna zvazuji nejaky ammo box na vystrelene naboje a neco do ceho budu na strelnici schovavat naboje, nez-li to pak presypu do toho vetsiho boxu, ktery bude pravdepodobne ve skrini na zbrane.

Ten velky se pak jednou za cas az tam toho bude x tisic vezme a budto odecte od ceny prebijeneho streliva, nebo da nekomu, kdo prebiji a ma spoustu casu za urcity pomerny pocet streliva.

S obojim si nejak asi i poradim, ale proc resit neefektivne neco, co uz ma spousta lidi vyreseno efektivne.

Mate nekdo nejake tipy, popr. podelite se alespon o to, co pouzivate? Idealni jsou asi odkazy na e-shopy, ale budu vdecny za cokoliv.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#2 » úte 15. zář 2015, 20:04

Vystřelené náboje těžko schováš, protože už jsou vystřelené.

Pokud chceš schovávat nábojnice, schovej si pár kartonových krabic od nábojů a syp to do nich. Dobře se s tím manipuluje a vejde se tam toho spousta. Na střelnici to sypu do igelitového pytlíku nebo jen tak volně do tašky do kapsy.

Proč chceš hromadu mosazi skladovat ve skříni na zbraně? Zbytečně tě to bude zabírat místo.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#3 » úte 15. zář 2015, 20:18

Plastové pytlíky na psí ho.na jsou ideální. Já jich mívám po kapsách spousty.
A doma to lupnout do kýble.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#4 » úte 15. zář 2015, 20:31

na střelnici plastovej pytlík s "zipem", je pevnější než normální igeliťák a chvíli vydrží. Doma pak do kýble, krabice, bedny apod. (já stylově používám kyblík na žetony z kasína v MonteCarlu :)

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#5 » úte 15. zář 2015, 23:00

Sorry za hrusky a jabka, ale jsem rad, ze jste mne pochopili :-).

Takze dle toho, co ctu to vypada na doporuceni typu, co je zrovna za pytlik po ruce.

Na to rychle nasypani na strelnici budiz, ale u toho "kyble" doma jsem pak premyslel jestli neni lepsi neco uzavreneho at to tam nesmrdi? Mam skrin a obecne prostor na podobne veci blizko satny v chodbe. Pak uz je jedno jestli to strcim dovnitr, nebo ven, taky pravda.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#6 » úte 15. zář 2015, 23:19

Nesmrdi :D. Neodzapalkovanych som uz par krat mal doma za plastovy lavor - a v pohode. Ale ak mas obavu tak si kup taky nieco ako smetny kos s deklom, pocitam ze tam by tak +-2000ks 9mm mohlo vliezt.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 16. zář 2015, 09:20

Magic: Jak jsi u mě mohl vidět, řeším pytlíkem ušitým od maminky :-D :-D Kupovat ammo boxy je na to zbytečné, to už spíš to dávat do krabiček od nábojů, jak tu někdo psal výše. Jakmile přijedu domu, nasypu to do velké papírové bedny ve skříni ve které mám věci na přebíjení a až toho mám pár tisíc, jdu to vyprat. Nic nesmrdí, takže to můžeš mít kdekoliv.
Ale ve vlákně o přebíjení někdo psal, že to sype do pet flašek. To je asi taky OK řešení.



pesi
Příspěvky: 304

Příspěvek#8 » stř 16. zář 2015, 11:33

Na střelnici to dávám do igelitky. Tu vozím prakticky pořád s sebou. Když se naplní, tak jí vyndám doma a plním další. Z igelitky doma jdou přes pračku do plastových bedýnek. Ale mám výhodu, ža autem dojedu až na palebnou čáru a nemusím tu plnou a těžkou igelitku tahat daleko :)

Revolverové dávám z válce rovnou zpět do krabičky.

Co se týče smradu, tak opravdu hodně smrdí hilzny od světlic, ale neznám nikoho kdo by je schovával :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#9 » stř 16. zář 2015, 11:43

Nojo, světlice mají jako výmetnou náplň černý prach. Ale to ti snad neříkám nic nového.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#10 » stř 16. zář 2015, 12:03

Na střelnici do toho, co je po ruce. Obvykle mám v kapse složenou igelitku pro potřeby náhlého nákupu nebo potřeby odnosu jiných drobností, plánovaně na větší množství hilzen bych bral něco pevnějšího, nějakou tašku plátěnou či z vrstveného PE.
Doma to dávám do plastové dózy od nějaké sportovní výživy či diety, mám jich asi deset zadarmo, až je to plný, odnesu to k recyklaci a pak si v tom odnesu náboje. Vejde do toho asi 850 nábojů nebo něco přes 1000 hilzen a je to tak akorát těžký, aby to člověk pohodlně unesl v ruce těch deset metrů do kufru auta ;)

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#11 » stř 16. zář 2015, 12:06

Ja nasel tohle http://cs.strobl.cz/univerzalni-hermeti ... r-b-00140/ , ale tezko rict, co se do toho vleze. Prijde mi to male. Jestli ale rikate, ze to pak nesmrdi asi nebudu utracet a pouziju, co bude po ruce.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#12 » stř 16. zář 2015, 12:13

Je dobrý, když se to dá zavřít, ale hermetické to být fakt nemusí :-)

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#13 » stř 16. zář 2015, 14:05

Já používám TOTO. Když jdu střílet, tak v ní mám náboje a ostatní potřebné věci. Je tam místo na dost krabiček, narko sáčky, prázdné patrony,... Jednou na závodech jsem v ní tahal 9krabiček 9lug, krabici s cca 400 nábojema do kosy a ještě mi tam zustalo místo na foťák a pár drobností. Mimo to je to prostě ammo box, takže co se týče bytelnosti není co řešit. V obrubě víka je guma, takže ji lze hermeticky uzavřít

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#14 » stř 16. zář 2015, 14:55

Já teda pro účel odnosu nábojnic ze střelnice používám prázdnou plechovku od malorážkových sypaček SK a doma přesypu do kyblíku od primalexu.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#15 » stř 16. zář 2015, 15:43

Gash: Neni to pak tezke jak krava za zvukoveho doprovodu celokovove bedny v aute? :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host