Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#16 » sob 7. lis 2015, 08:29

pekny, diky za odkaz.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#17 » sob 7. lis 2015, 13:02

Taky jsem koukal už dřív a práce vypadá že je precizní.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#18 » sob 7. lis 2015, 15:07

Umělé hmoty nemají tak dobré vlastnosti.
Odolnost kůže proti prodření nebo prasknutí je nesrovnatelná a jde to podlepit přešít.
Extrémy jako mráz a oheň se nepotkávají denně.
Silon nedrží tvar a na pase má vůle, při běhu i chůzi, kydex drží nejlíp ale je tvrdej lehnout si na takové pouzdro není nic moc, kůže drží tvar i pozici při běhu pak záleží na šířce průvleku.
Kompromis kydex kůže snad.
Kůže je ověřená časem i praxí.
HESS a Saddlery a nejde udělat chybu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#19 » sob 7. lis 2015, 15:10

nevím, mám pouzdro od Saddlery na pětiranný revolver ve třech palcích SW a zbraň se mi v něm dobře fakt nenosí - strašně to celé odstává a překáží, přitom zbraň nijak velká není

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#20 » sob 7. lis 2015, 17:03

No ted jde asi o materiál.Z jaké kůže to je jak je to silné a jak ušité asi.Jinak když si prohlížím ty dražší pouzdra z kůže tak vypadají bytelně na denní nošení.

Uživatelský avatar
miguel.cz
Příspěvky: 9

Příspěvek#21 » sob 7. lis 2015, 21:34

Používal jsem pár let BlackHawk Serpa s pojistkou z plastu a neměl jsem jediný problém. Není plast jako plast a plast na tomto pouzdru byl opravdu velmi houževnatý. Pro běžné nošení, nebo používání na střelnici má, podle mého, takové pouzdro v podstatě neomezenou živostnost. Zajímavé je, že plast na tomto pouzdru byl o něco měkčí než kydex, ale přesto velmi pevný.

Doporučuji docela zajímavou recenzi v češtině: http://www.bombarda.cz/recenze-blackhawk-cqc-serpa-carbon/



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#22 » ned 8. lis 2015, 18:13

Finance a pouzdro
Obyčejná dasta cca 300kc, mířidla časem poškodí vnitřek pouzdra, pokud budu mířit přez něco dražšího(mířidla), švy a spoje je oleští.Světlovody škoda mluvit.Čištění takového pouzdra kartáčem nebo v pračce.
Kydex proti tomu je k mířidlům přívětivější, světlovody zvětšené hledí i moucha no problém.Čištění vlhkým hadrem.Cena tak kolem 1ooo a vejš podle výrobce.Množství úprav na přání zákazníka za jeho peníze skoro cokoliv.
No a kůže, zlatá střední cesta cena 5oo-a dál.Mířidla dle délky a střihu bez problémů. Oleštění zbraně i měřidel je dle vytvarování čím detailnější tím se víc rozkládá na větší plochu.Čištění hadrem, kartáčem, olejem.
Poškrábaný povrch olejem nebo voskem sjednotím.
Pro skryté civilní nošení mám jasno, pro tactical COOL bych volil molle kompatibilní systém.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#23 » ned 15. lis 2015, 13:45

Tak jsem brouzdal po netu a narazil na tuto firmu vyrábějící vystroj pro zbraně u nás.Už jste na to někdo koukal nevypadají některé výrobky vůbec špatně.Spíše tedy mi to příjde jako dělané do polního terénu ale dobré :-).
http://www.spm-liberec.com/cs/

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#24 » sob 21. lis 2015, 23:22

Já jsem to vyřešil tak, že jsem vzal od každého jedno :-). Mám čistě kydex, kůži a na něm kydex a také nylon. Nemůžu prozatím vyloženě říct, že bych preferoval něco konkrétního, ale kůže (Crossbread) to asi nakonec vyhraje.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#25 » stř 25. lis 2015, 02:21

Pohled na věc z civilního a vojenského

Skryté civilní nošení tak kůže nebo v max kombinaci kydex a kůže.SMP Liberec pro tento účel hodnotím 3-.
cena pouzdra pro skryté nošení 300-370kč.

Vojenské využití, skrytý je asi mimo.Stehenní pouzdro je hodně nepoužitelný do pole.Kydex na vestu TAK v molle systému nebo ESP.Netestoval jsem s vestou takže jen nedoporučuji.

Přijde-li čas vest bude skryté zapomenuto?
Záložní zbraň kde a jak?



jahaman
Příspěvky: 6

Příspěvek#26 » stř 25. lis 2015, 06:56

Mám od Šakala a perfektní http://sakalshop.cz.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#27 » stř 25. lis 2015, 16:51

Mně osobně absolutně vyhovuje kombinace kydex-kůže. Mám pouzdro SuperTuck® Deluxe od Crossbreed a nemůžu si stěžovat. Snad jen na občasné vrzání v místě styku kůže s kovovými poutky na opasek...

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#28 » stř 25. lis 2015, 17:27

Crossbread Supertuck mi taky porad vrze. Psali, ze to zmizi, ale podle mne si na to clovek spise zvykne.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#29 » pon 22. úno 2016, 08:22




tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#30 » pon 22. úno 2016, 13:25

Nejpraktičtější mi přijde kydex, ale pořád mám pocit, že to musí hrozně dřít plastové rámy zbraní....:-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů