Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#1 » pon 2. lis 2015, 20:04

Zdravím ,tak nějak mě zajímá které pouzdro kdo preferuje a proč.Kydex,nylonové,fabus nebo kožené?Docela dost lidí používá kydex ale mě to trochu zaráží abych řekl pravdu.Tak nějak je mi proti srsti dávat pistoli do nějakého tvrdého pouzdra a to kvůli poškození či ošoupání.Přeci jenom ten kydex kupříkladu je přinejmenším stejně tvrdý co plastová pistole .Já osobně bych asi preferoval nylon popřípadě kůži nebo spíše nejprve kůži.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#2 » pon 2. lis 2015, 20:19

to je věc názoru a osobních preferencí, v kydexovém pouzdru je zbraň s nábojem v komoře (zvlášť zbraně systému jako Glock a podobně) nošena určitě nejbezpečněji, pouzdro je přesně tvarované na konkrétní typ zbraně a ta v něm naprosto přesně sedí..... samozřejmě je trošku daň to, že se pouzdro nepřizpůsobí tělu a nošení může být pro někoho nepříjemnější než třeba látka nebo kůže, dobře udělané kydexové pouzdro je ovšem pro nositele, který nějak tělesně nevybočuje z průměru v podstatě stejně "nepříjemné" jako jakékoliv jiné..... jinak tasení zbraně se musíš naučit z každého pouzdra individuáně, každé má svoje specifika, co se týká nějakého odření nebo poničení zbraně, řekl bych, že naopak v pouzdrech měkkých zbraň trpí víc

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#3 » pon 2. lis 2015, 20:36

Proč myslíš že trpí víc?třeba i kožené se dělá přímo na zbraň (tedy jak kdo) a myslím si že tam musí držet také dobře.V tom nylonu pokud bude na těsno si myslím že by se asi častějším používáním nejspíše poškodila.Jinak jsem koukal třeba na Falco a ty dělají třeba kožená pouzdra přímo na zbraň.Docela by mě zajímaly zkušenosti se všemi pouzdry.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#4 » pon 2. lis 2015, 20:40

@marinakus - preco myslis ze to viacej trpi v makkom puzdre ? Po tom co som nejaku dobu susil SW MP9 s plastovym Fobus-om som si radsej nechal usit kozene. Zacalo sa objavovat opotrebovanie na exponovanych hranach. Koza zatial v pohode.
Co sa tyka setrnosti k zbrani + pohodlia - za mna zatial vedie koza, pripadne na vnutorne puzdro nieco priedysnejsieho (velmi prijemne bolo latkove '3d' so sietkou od Falco). Kydex musim vyskusat, mozno zmenim nazor.

EDIT: Farock bol rychlejsi s otazkou :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#5 » pon 2. lis 2015, 20:49

kydex a podobný materiál zůstane pořád stejný, možná, že se objeví nějaké drobné oleštění na začátku ale pak by se to už nemělo moc měnit, u měkkých pouzder se podle mě oleštění časem zvětšuje podle toho jak se pouzdro opotřebovává a mění se trochu styčné plochy přestože se to určitě děje pomaleji, samozřejmě to není nic tragického o porovnat se to dá až po dlouhé době a netvrdím, že můj dojem musí být dogma.... někomu naopak u kydexu může vadit styl vytahování z pouzdra, u Fobusu se zbraň musí fakt v podstatě vyrvat ven silou

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#6 » pon 2. lis 2015, 21:20

No pokud je kůže dobrá neměla by se nějak více povolit si myslím já.No uvidíme jestli se do diskuze ještě někdo přidá se svými zkušenostmi s někým avizovaným pouzdrem.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#7 » pon 2. lis 2015, 21:26

jak říkám, každý preferuje něco jiného, na dlouhodobé nošení mě asi nejvíc vyhovovalo pouzdro stylu motýl z nylonu..... ale tahal jsem i Fobuse s pádlem a nebylo to nic nepříjemného, jen to bylo jiné a někdy určitě otravnější.... s kůží nemám nejlepší zkušenosti ale to nemusí být materiálem ale výrobcem

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#8 » pon 2. lis 2015, 22:40

A co to bylo za výrobce ?A Kydex máš pokud ano od koho?



rvs
Příspěvky: 53

Příspěvek#9 » úte 3. lis 2015, 01:24

Záleží na tom k jaké příležitosti zbraň nosím. Na běžné nošení mě vyhovuje Glock s clipem a mic holster z kydexu. Malé, skladné, bezpečné a o povrchovou úpravou se nestarám. Každá zbraň se nošením na povrchu opotřebuje. Na sport se stejnou zbraní Falco kolem pasu z 3D tkaniny. Do obleku kožené na stejnou zbraň. Zbraň je prostě jen spotřební zboží, které se časem nošením poškodí, proto jsem na nošení volil plast a na střelnici jiné zbraně, které přenesu v kufru.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#10 » úte 3. lis 2015, 07:26

Glocka jsem nosil v pouzdru Blackhawk na míru, prostě petlahev do petlahve, ale 1911 v koženém, na míru šitém pouzdru s lučíkovou pojistkou od KM Saddlery. Navíc jsem si nechal všít dno, ať nemlátím hlavní v autě o opěrku. Pak jsem u kůže zůstal, revolvery, přítelkyně Walther PP a teď uvažuji o koženém holsteru na henryovku :-). Kůže má pro mě větší kouzlo, ale když jsem měl Glocka, tak mu to plastové pouzdro slušelo, dobře se nosilo a bylo to bezpečné.



Sam Jr.
Příspěvky: 224

Příspěvek#11 » úte 3. lis 2015, 10:56

mám jedno vnitřní pouzdro od Cobra Gunskin (koupeno přes ebay) je to kydex/plast zvenku i zevnitř zašitej do kůže, takže to drží tvar (do látkový dasty jsem pistoli už nikdy nebyl schopnej vrátit - jsem pupkáč :) a přitom je to stejně příjemný na nošení jako celokožený pouzdro, plastovýho Bladetecha jsem dal hned pryč, to bylo peklo.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#12 » úte 3. lis 2015, 12:41

Mno někdy je to taky tím co je k dispozici. Sem levák, tak je to složitější a dělat si něco na zakázku zatím nechci.

Na W P22 sem krom divnejch univerzalnich sehnal pouze kozené. Je prima a krásně voní. Na WP99, Tango .45 a podobny zbrane mám univerzal dastu pro levaky. Kydex zatím nechci. Nosim hodně málo a tak to zatím nepotřebuju.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#13 » úte 3. lis 2015, 17:03

Po mnoha pokusech jsem zůstal u Crossbreed kydex a na straně těla kůže. A v podstatě v jiném už nenosím.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#14 » stř 4. lis 2015, 05:55

Btw: zbran moc nenosim, ale tu dastu skoro porad.
zjistil sem, ze se do ni krasne vejde a drzi mobil. :)

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#15 » pát 6. lis 2015, 23:17

Tak já jsem si pořídil vnitřní kožené pouzdro šité na míru a přizpůsobené mým požadavkům u firmy Cihelka ( www.cihelka.com). Bydlí na západ od Prahy a dělá krásné práce na zakázku. Určitě si od pana Cihelky brzy ještě něco veznu. A nejen jednu věc...
doporučuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů