Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#121 » čtv 1. říj 2020, 13:57

Za mě kvalitní kožené pouzdro ALE dělané přímo na danou pistoli, ne že se do toho vejde 5 druhů zbraní. Další věc je pouzdro zespodu uzavřené a to proto že při sedu a podobně si nějakým předmětem nevytlačíš zbraň. Kydex nedoporučuji, na kurzech sem již dvakrát zažil kdy klukum pistole při běhu vypadla právě z kydexu ale pokud to máš jen na stání u stavu je to jedno, pokud chceš pouzdro na vše tedy i pro případ kdy budeš muset běžet nebo někde seskočit atd. tak určitě kožené se zapínáním. Zapínání se neboj pokud si na to pouzdro zvykneš a budeš cvičit v tasení budeš rychlejší při tasení něž ten s otevřeným samosvěrným kydexem. Takže zvaž na co a hlavně nešetři, kvalitní pouzdro ti vydrží roky ......
Já osobně kožené pouzdro mám už cca 6 rok a nevšímám se že by nějak měklo či chátralo, stále dobře drží zbraň a neničí brynýr a podobně.
ca88d03384e5a462c4e827502de085a3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#122 » čtv 1. říj 2020, 14:20

Vypadlo z kydexu? Tak to ho asi museli mít dost povolený, protože jinak se s ním dají dělat kotrmelce a nic...

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#123 » čtv 1. říj 2020, 14:34

Nevím, jak to měli ale sám sem ho měl jen v prodejně v ruce a nevěřilo bych tomu - bohužel, a po tom co jsem viděl mi to stačí ale jak píši pokud jsi u stavu nebo chodíš po střelnici a podobně asi dobré ale nevěřil bych tomu, když děláme kurzy a běháš , plazíš se či přeskakuješ překážku a podobně, nejsem si jist že to ten kydex udrží . Nikdy sem ale neměl problém s koženým pouzdrem a třeba k Radkovi Z. si jezdím dělat pouzdra přímo na danou zbraň, zapínání super a při tasení jen palcem odepneš a tasíš a pokud si zručný a cvičíš v tasení si rychlejší než s těmi samosvěrnými a stejné to je s otevřenými, na něco sedneš, třeba větev nebo cokoli a zbraň ti to ze spodu vytlačí a po pár metrech ti někde spadne a pokud nosíš víš sám dobře že už třeba po cca 3-5 hodinách ani nevíš že máš pistoli za pasem .....



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#124 » čtv 1. říj 2020, 14:58

To musel asi být nějaký nepovedený kydex.

Já ho mám IWB+OWB od kydexovapouzdra.cz na G19X, sama se zbraň nikdy neuvolnila ani při běhu a když teď zkouším, jaká síla je třeba k vyjmutí, tak si to neumím ani představit.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#125 » čtv 1. říj 2020, 15:36

Tak na tom není nic divného, že pro vojenské použití - skákání, plazení apod je lepší zajištěné pouzdro, tím spíše, že pistole je jenom záloha.

Pro policejní použití zase vnější polymerové pouzdro s pojistkou proti vytrhnutí.

No a pro civilní použití zase trh dávno rozhodl, že je nejlepší samosvorný kydex. A ten se dělá na konkrétní model ještě mnohem těsněji, než kůže. Taky když si s tím hraju, tak mám pocit, že se to nemůže ani hnout, ale věřím, že při tvrdém doskoku to může překonat tření, na plazení a skákání bych se kydexu bál.

Nicméně není problém si přidělat zapínání i na kydex, trošku nad tím uvažuju pro klid ducha (Glock na appendixu). Myslím, že by neuškodilo, kdyby to největší výrobci nabízeli jako příplatkovou alternativu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#126 » čtv 1. říj 2020, 16:25

nojo, jenomže i tady na foru je vidět, že si lidi kupujou prefabrikovaná kydexová pouzdra, pokud možno z číny a s tloušťkou <1mm, aby to bylo za pár šupů a nemuseli udělat krok... kydex dělaný na míru z kvalitního plátu je úplně jiná story

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#127 » pát 2. říj 2020, 08:23

Moje čínské kydexové pouzdro má sílu materiálu 2mm
Obrázek
Obrázek



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#128 » pát 2. říj 2020, 18:54

kydex pro běžné pistole
a z duvodu estetična i kůže ( revolver)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#129 » sob 3. říj 2020, 18:25

Tak po přečtení celého vlákna (diskuze probíhá cca 5 let) jsem dospěl k poznání, že nositelé krátkých zbraní preferují tyto materiály pouzder:
a) kydex
b) kůži
c) látku
a to podle vkusu každého nositele krátké zbraně. Rozhodně doporučuji v dlouhodobé smysluplné diskuzi pokračovat, protože jeden nikdy neví, zda nedojde k nějakému zásadnímu posunu ve způsobu nošení krátkých zbraní. :lol: :lol: :wave:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti