Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#61 » stř 24. úno 2016, 19:39

Ta olivka se skutečně stala, ovšem není to chyba kydexu, stejně by to dopadlo u koženého pouzdra, plastového s pojistkou atd... To je jednoznačná chyba člověka, který se nevěnoval bezpečnému zasunutí zbraně zpět do pouzdra...

Jinak ještě k tématu Serpa, tj. plast s pojistkou-zde video, které má dělat tomu pouzdru reklamu a v dalším videu je i vysvětlováno, že chyba není v pouzdru a jeho principu, ale nedostatečného tréninku... Tak jukněte v čase 2:25 kde se octne ukazovák pána, co nám to tak hezky vysvětlil... :D https://www.youtube.com/watch?v=LJ2Qg4xwHgg

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#62 » stř 24. úno 2016, 19:47

Sarkafarka.Loupeznik: taky tam je ale vidět, jak při vhodném tasení jede prst na rám zbraně a ne na lučík. jinak holt pro lidi co nosí zbraň nataženou to holt není nejvhodnější pouzdro. v tu chvíli bych o něm asi neuvažoval.
můžu hloupou otázku neznalého? Vysvětlíš mě o co jde s tou olivkou? :-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#63 » stř 24. úno 2016, 22:55

Jak vhodně se dá tasit, když ti na druhé ruce visí pitbul se můžeme jen domnívat... U mně to bude vždy o univerzálnosti základních postupů, nehledě na to, zda mám či nemám v komoře... Abych mohlo to samé použít tak i tak, ne jen v jednom případě...
Není to hloupá otázka, nevím proč to píšeš... Pokud se nepletu, mělo se to stát tak, že při zandavání zbraně do pouzdra(pochopitelně natažené) si střelec nevšiml, že se mu do lušíku cestou připletla taková ta zdrhovací šňůrka s tou olivkou, co bývá uvnitř softshellek... Olivka se zakotvila a jak zasouval zbraň hlouběji do pouzdra, zmačklo to spoušť... Ale jsem přesvědčen, že to samé by se stalo v plastovém pouzdře, v koženém a určitě i v látkovém... To je spíš o tom, že spousta lidi zandavá poslepu, ačkoli k tomu není racionální důvod... Zbraň zasouváme ve chvíli, kdy nebezpečí pominulo(nebo když vycházíme ven) a není tedy důvod se neujistit, že zbrani nic nepřekáží...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#64 » stř 24. úno 2016, 23:17

Sarkafarka.Loupeznik: díky za vysvětlení. jsem nevěděl o čem se tu bavíte :) s tím zasouváním pistole do pouzdra naprostý souhlas.
chápu tu nevýhodu nemít náboj v komoře, když budu mít k dispozici pouze jednu ruku. :) už mě tu dáváš s cmk čočku druhý den. :-D Ale jako v pohodě, já ten argument beru. Asi bych vymyslel nějakou situaci, kdy náboj v komoře bude nevýhoda. Ale variant jak nemít možnost v kritické situaci natáhnout vymyslíš vždycky víc. :) jak jsem už někde psal, třeba jednou na tohle názor změním, až budu mít se zbraní víc zkušeností.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » čtv 25. úno 2016, 07:34

Sarkafarka.Loupeznik píše:Kydex nemám jako modlu, nýbrž jako nejideálnější řešení pouzdra pro člověka standardních rozměrů a potřeb... Zbraň v něm v žádném případě nevystřelí bez mé vůle, což se o kůži nebo hadru říct nedá... Z

No už uplně vidim, jak zbraň v pouzdru, které kryje lučík, střílí sama :? ... kdes na to proboha přišel?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#66 » čtv 25. úno 2016, 07:54

Včera jsem tu postoval 2 případy nechtěného výstřelu zbraně v pouzdře, jednou šlo o kožené, jednou o nylon... Jinak doporučuji nevkládat mi do úst něco, co neříkám... Zbraně nestřílejí samy, ale na něčí podnět... Ale zbrani v kydexu jako podnět ke střelbě nestačí to, že si na ní sednu v autě, což u látkového evidentně neplatí... Těch videí je víc, stačí pogooglovat...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#67 » čtv 25. úno 2016, 08:06

je fakt, že nataženou pistoli bych asi taky v látkovém nenosil.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#68 » čtv 25. úno 2016, 08:18

Trochu jste se zacyklili, tak už toho nechte prosím. Sedmej se zamiloval do nějakýho futrálu a přesto že mu spousta lidí píše že je naprd tak jim nevěří a koupí si ho stejně. No tak si na to přijde sám a časem si koupí další a budeto.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#69 » čtv 25. úno 2016, 17:02

Mám látkové, kožené a kydexové. Používám jen kydexové a ostatní leží v šuplíku :)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#70 » ned 28. úno 2016, 20:13

Tak jsem si dnes odpoledne nařídil rukodělnou činnost a výsledek je tenhle jedovatej had... :)
Green1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#71 » ned 28. úno 2016, 20:59

Krasny kousek.. ;-) Jak moc narocne to je? ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#72 » ned 28. úno 2016, 21:08

asi to sem úplně nepatří, ale není tu někdo z Prahy, kdo by byl ochotný mě na pár dní půjčit kydex na Glocka 19? Jen bych si zkusil, zda by mě vyhovovalo a v pořádku ho zase vrátil. :-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#73 » ned 28. úno 2016, 21:37

To Laurel: Rozhodující bude asi mauální zručnost, takže v mém případě-vyčerpávající výkon po kterém potřebuji mentální a fyzickou rekonvalescenci... :D
A co se výbavy týče, tak průměrně vybavený kutil asi dokoupí jen formovací pěnu(mně posloužila šedivá karimatka z JYSKu-není to klasická pórovitá karimatka ale taková tužší a spíš jednolitá hmota) a materiál... Ten se dá sehnat na Ebay nebo z eshopu v USA...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#74 » úte 8. bře 2016, 07:28

Tak jsem dal na zdejší rady a koupil Kydex. První postřeh. Nevhodný do auta, to dost tlačí. Při běžném chození je super. Zvlášť, když je mezi pouzdrem a tělem triko.
A taky jsem zjistil, že bych měl asi trochu zhubnout kolem pasu. :-D



Miriablo
Příspěvky: 26

Příspěvek#75 » úte 8. bře 2016, 09:10

Vnitřní nebo vnější Sedmej?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti