Z jakého materiálu preferujete pouzdra na krátké zbraně a proč?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#91 » úte 8. bře 2016, 19:38

Tak já už tu psal, že se mi nejlépe nosí v látkovém vnějším. Jinak se mi doma válí plastové, kydex a kožené + moje bývalé služební na cz75 (to už asi opravdu nevyužiju) :D
Nosím G17, právě v tom látkovém. Hlavně z důvodu, že v autě je nejvíce pohodlné. Jinak v trezoru se z krátkých nachází: P38, G17 a CZ83.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#92 » úte 8. bře 2016, 19:43

wigum: jaké to látkové se ti osvědčilo? myslím, že ve finále dopadnu podobně, tak bych začal tím u čeho jsi zkončil. :-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#93 » úte 8. bře 2016, 19:46

Glock je krumpáč, ať už na denní používání, nebo na občasné kopnutí na zahradě... A 4.generace je krumpáč s horší povrchovkou, než ta minulá... Tedy horší ve smyslu rychlejšího opotřebení, které ale nemá žádný vliv na funkci takového krumpáče... Reznout to nebude... V případě, že se s tím nedá žít, doporučuji zamknout do trezoru a vyndavat jen na Vánoce v bílých rukavičkách...:-D ( omlouvám se dopředu za tento svůj rýpanec, ale je to silnější než já;-) ) Fakt bych spíš řešil střelecké výsledky a drilly zaměřené na manipulaci, než ošoupanej závěr... Mad Max byl taky celej umouněnej a jakej to byl pašák...;-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#94 » úte 8. bře 2016, 19:54

Sarkafarka.Loupeznik: je to moje první pistole, mám k tomu holt jiný vztah než ke krumpáči na zahradu. :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#95 » úte 8. bře 2016, 19:55

Držte se tématu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#96 » stř 9. bře 2016, 08:32

možná teď napíšu blbost, ale nezkoušel jste někdo zevnitř kydexu nalepit látku? fungovalo by pouzdro, kdybych v místě, kde jde kydex natěsno na závěr nalepil látku, aby se u Glocku neošoupával? bych potřeboval takový hybryd kydexu a látkového. :-D



Miriablo
Příspěvky: 26

Příspěvek#97 » stř 9. bře 2016, 08:38

Osobně si myslím že by to bylo ještě horší. Užší prostor, látka nemá kam uhnout, oleštíš to tak jako tak.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#98 » stř 9. bře 2016, 08:40

Jestli to pomůže to nevím, ale kydexové pouzdro, které mělo vevnitř nějaký filc jsem viděl.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#99 » stř 9. bře 2016, 08:43

Počítám, že by se velice rychle prošoupala, navíc látka v tak sevřeném pouzdře, jako je kydex by podle mě obrušovala povrchovku taky. Sice míň, ale efekt jako leštění hadrovým kotoučem. Kamarád má G17 od roku 2006, hned s pistolí pořídil hadrovou dastu a i z ní už má na povrchovce patinu. A podotýkám, že to je gen 3 s tou ještě kvalitní povrchovou úpravou. To už bych viděl jako vhodnější a méně abrazivní materiál kůži. Ale ten kydex by jsi musel pravděpodobně roznýtovat a vylepit to celoplošně, aby jsi jen neubíral na vnitřním prostoru pro pistoli, ale rozšířil ten kydex celý. Asi neřešitelný problém, toto :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#100 » stř 9. bře 2016, 08:45

Sarkafarka.Loupeznik: Ty pouzdra děláš, nešlo by něco takového? udělat pouzdro v místě závěru jakoby volnější, před spojením tam nalepit nějakou třeba "silnější" látku, aby se pistole neleštila, ale zmáčklo se to v tom místě. co jsem koukal, přišlo mě, že v pouzdře to stejně hlavně drží díky té části kolem lučíku a závěr tam zase tak natěsno ani být nemusí, ne? Možná by to nedrželo tak dokonale, jako originál. Ale určitě by to z toho snad nepadalo.



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#101 » stř 9. bře 2016, 09:43

Bavím se o vnitřním pozdru. Mám kůži od KMSadlery a co se týče pohodlnosti nošení je to bezkonkurenční.. Kydex v kalhotech prostě nechci.. Kdo někdy viděl kvalitní kožené pouzdro ví dobře, že riziko spuštění je stejné jako v kydexu (prakticky žádné).. Kvalitní hovězina není látka..
- zásadní nevýhoda - kůže je dražší..
také zatím nemohu posoudit životnost - ta určitě nebude jako u Kydexu, ale za ten komfort časem rád opětovně zaplatím..
přidanou hodnotou je pro mě vizuální stránka - je to krásný výrobek, škoda že není vidět (je v kalhotách :)

http://style.kmsaddlery.cz/Pouzdra-na-z ... D-s-clipem

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#102 » stř 9. bře 2016, 11:30

BB: tak to máme naprosto stejný futrál, já v něm denně nosím g42 něco přes rok a ani o něm nevím. Svou tuhostí v oblasti lučíku ho klidně, co se týče bezpečnosti, přirovnám ke kydexu, který mám také.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#103 » stř 9. bře 2016, 16:28

Sedmej píše:Sarkafarka.Loupeznik: Ty pouzdra děláš, nešlo by něco takového? udělat pouzdro v místě závěru jakoby volnější, před spojením tam nalepit nějakou třeba "silnější" látku, aby se pistole neleštila, ale zmáčklo se to v tom místě. co jsem koukal, přišlo mě, že v pouzdře to stejně hlavně drží díky té části kolem lučíku a závěr tam zase tak natěsno ani být nemusí, ne? Možná by to nedrželo tak dokonale, jako originál. Ale určitě by to z toho snad nepadalo.

Neuvažuj o tom... Už to zkusili lidé před tebou(já ne:-D) a pohořeli... Cokoli vlepenýho dovnitř, co na sebe přiláká a udrží bordel lépe než hladkej kydex, to udělá... A pak máš v pouzdře v podstatě šmirgl... Co jsem kdy viděl a dělá to Haley je vnitřní kydex se semišem zvenčí... Je to příjemnější na tělo v létě... Prostě pusť povrchovku svého miláčka z hlavy a mačkej spoušť... ;)



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#104 » stř 9. bře 2016, 16:54

Nechci dělat flame ale nenápadná me jakým způsobem by šlo u látkového pouzdra zmáčknout spoušť zkoušel sem to všelijak ale bez úspěchu .... Přece když je zakrytej lucik a ještě je páska pres kohout tak si to nedokazu představit .... :shock: nosim to ve vnější daste a zkoušel sem i dovnitr ale to je např v autě nenositelny v tomhle látkovým je to i v aute pohodicka ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#105 » stř 9. bře 2016, 17:03

Já bych taky nevymýšlel vymyšlené a neměnil ověřené věci. Zkusil jsem kydex, látku i párkrát kůži. Teď používám kydex na střelnici a vnitřní látkovou Dastu na nošení. Kydex si na mém Shadow na pár místech označkoval rám a závěr (lehce oleštil povrchovku), ale co, nemám zbraň na parádu, ale na používání. V Daste nosím G26, který jsem koupil z druhé, nebo třetí ruky, je to rok 2000 a má také pouze oleštěné hrany závěru, pro něj chci místo Dasty koupit vnější kydex a vnitřní buď čistě kydex, nebo hybridní. Do pouzdra bych nic nedodělával ani nevlepoval, i kdyby pouzdro na to mělo mít vůli, je to pouze potenciální zdroj problémů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host