Zkušenosti s MIC holsterem?



DOC
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » pát 12. úno 2016, 09:48

Zdravím kolegové,
rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s nošením zbraně v MIC holsteru. Docela mne zaujala jednoduchost, relativní komfort při zachování bezpečí. Téměř 20 let nosím zbraně střídavě ve vnitřním pouzdru a v originálním opaskovém od Glocka (mám Glock 26), náboj v komoře nenosím a MIC mi přijde jako príma cesta ke zvýšení komfortu. Zahnojený lauf od fragmentů oděvu neřeším-Glock ví co s tím :D . Děkuji za příp. odpovědi.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 12. úno 2016, 13:47

Jestli se nepletu, říká se tomu trigger guard. Krom dalšího množství výrobců je dělá i český RHholster (http://www.kydexovapouzdra.cz/triggerguard-kydexova-pouzdra-na-spoust-zbrane/)

O vhodnosti takového "pouzdra" už je to pak další obecná debata. Mě to zatím moc neláká. Nevidím v tom moc benefitů, ale uvidíme. Člověk se vyvíjí :-).

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#3 » pát 12. úno 2016, 13:53

Já mám trigger guard právě od RHH a díky němu můžu i v brašně nosit pistoli s nábojem v komoře, tzn. ve stejném stavu jako když mám pistoli na opasku.



DOC
Příspěvky: 7

Příspěvek#4 » pát 12. úno 2016, 14:23

Pro HawkCZ: Mě to docela zaujalo, neboť léty pohodlním a jak mi roste panděro, tak se mi hůř nosí vnitřní pouzdro, byť mám malou krochnu. Nicméně ten způsob ukrytí v kalhotech se mi líbí a mnoho let už trénuju tasení z vnitřního pouzdra. Mám to zažité. Děkuju za tip, objednám si ho a uvidím. I když je fakt, že pětistovka za kousek plastu je síla :?
Ahoj



DOC
Příspěvky: 7

Příspěvek#5 » pát 12. úno 2016, 14:32

pro Quirinus: Děkuju za odpověď. Přiznám se, že ponášet pistolku v brašně mi přijde rizikové (ne kvůli nebezpečí spontánního výstřelu). Mám chronicky a bez jakéhosi přemýšlení naučeny jisté obranné, snad můžu i použít pojem, předbojové algoritmy a tudíž mám zbraň spojenu s tělem resp. bokem těla. Pokud se krochna nenachází tam, polehává si v trezoru doma. Je fakt, že onen trigger guard (jak píšeš) je hodně velká redukce v systému pouzdrového nošení. Ale zkusím-uvidím. Díky a ahoj...

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#6 » ned 14. úno 2016, 10:59

Používám v létě když jsou velký vedra, a nosím jen kraťasy a tričko, na G-19. Není to pro mě 100% ideální, ale zatím jsem nic lepšího nenašel. Když si dám v tomhle letním outfitu pistoli na opasek do kydexu, tak se mi zdá, že je obrys zbraně vidět. Jde si na to zvyknout a tasení je taky v pohodě. Co mi vadí je to, že když sou fakt tropy přes 30°C, tak jak je zbraň přímo na těle, neubráníš se tomu, aby nebyla z jedný strany upatlaná od potu, naštěstí není můj pot nijak agresivní :D
Zkoušel jsem pouzdro od RHH, co je v odkazu výše, ale vadilo mi, že je ta část u poutka trošku do špiček, měl jsem pocit, že to občas může nepříjemně tlačit, takže nakonec jsem koupil Zacchaeus trigger guard by Dale Fricke a to je udělaný špičkově, byť je dražší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti