Elastické pásy na skryté nošení



mara.k
Příspěvky: 38

Příspěvek#1 » úte 19. dub 2016, 20:02

Zdravím kolegy a kolegyně ve zbrani.
Je tu někdo, kdo používá/používal ten elastický pás (od Dasty, Falca)? Je to u mě jedna z variant na nošení zbraně (spolu s ledvinkou), abych nemusel měnit šatník (kalhoty s všitým páskem co nosívám kvér jen tak neudrží).
Díky za info.

Uživatelský avatar
petrik88
Příspěvky: 10

Příspěvek#2 » úte 19. dub 2016, 20:40

Mám pás od Dasty a na denní nošení to opravdu není. Jeho velké pozitivum je, že je ideální k ležérnímu oblečení, kdy nelze nebo je nevhodné použití pevného pásku - třeba tepláky atd. Bohužel, na holém těle je po krátkém čase nepříjemný a pokud jej dáte na tričko, tak bundu či košili musíte mít minimálně po prsa zapnutou, takže na léto to také moc není. Jeho používání je tedy omezené, ale v některých málo případech ideální, navíc má kapsu na doklady, telefon či peněženku.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#3 » úte 19. dub 2016, 20:41

Nosil a občas ještě nosím. Je to pohodlné, tasit se dá vcelku rychle, ale zbraň nevrátíš jednou rukou. Musíš použít obě, což není úplně komfortní. Nakonec jsem přešel na IWB pouzdro, ale tenhle pás používám tam kde nemám kalhoty s opaskem. Třeba do kombinézy na hory.



mara.k
Příspěvky: 38

Příspěvek#4 » pát 22. dub 2016, 19:29

Tak vracení obouruč by ani tak nevadilo. Právě že nenosím kalhoty s pořádným páskem (outdoorový). Stejně to bude výzkum než se člověk dopracuje k tomu pravýmu pouzdru.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 23. dub 2016, 15:58

No mě ten pás nikdy moc neuchvátil. To mám radši vnitřní pouzdro a když na něj nemám oblečení, tak mám tašku přes rameno od falca.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » stř 11. pro 2019, 16:00

Omlouvám se za resuscitaci starého vlákna, ale můj dotaz směřuje k tomuto opasku. Uvažuji o něm jako o variantě na kolo, zejména v zimě a v kombinaci s G43 (nejčastěji). Je to vhodné a používáte to někdo takhle?



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#7 » stř 11. pro 2019, 17:10

Co zacal ted delat aliengear je docela sexy. Podle me by to slo skombinovat i s beznym kydexem.
https://aliengearholsters.com/belly-band-holster.html



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#8 » čtv 12. pro 2019, 08:52

U toho z odkazu mi přijde, že stejnou službu udělá, když člověk nosí další opasek pod kalhotama - trošku zbytečnost.
Ohledně elastickych pásu - nemám zkušenost, ale logicky mi přijde, že to musí pořád padat, přece jen je v tom těžký kus kovu. Leda by to mělo nastavitelná "ramínka" jako podprda, to by mohlo držet.

Uživatelský avatar
Scathach
Příspěvky: 38

Příspěvek#9 » čtv 12. pro 2019, 09:14

Osobně elastický pás používám poměrně hojně, ovšem v modelu spíše pro ženy - jedná se o hip hugger od Can Can Concealment. Dolů rozhodně nepadá, má totiž na vnitřní straně silikonové proužky, které zabraňují klouzání. A musím říct, že je to asi nejpohodlnější nošení, jaké znám.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#10 » čtv 12. pro 2019, 10:17

moje žena si nemůže vynachválit tento "prodyšný" typ. Je to Čína.
HTB1GhBXSXXXXXcCXXXXq6xXFXXXM.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » ned 19. led 2020, 22:02

Mám dobrou zkušenost s břišním pásem od Can can concealment. Neklouže, netlačí a vejde se do něj i peněženka a mobil. Zbraň uvnitř drží pomocí magnetu, nevypadává ani při ohybání, sedání apod. Prodávají už i pánské varianty.
Zkoušela jsem i noname elastický pás z aliexpresu. Na vyzkoušení dobrý, ale bezpečnost nic moc. Nemá ani magnet, ani pásek držící zbraň uvnitř, žádnej trigger guard..

Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 6

Příspěvek#12 » pon 20. led 2020, 09:25

Ještě jedna věc je na trhu, i když to neni břišní pás - trenky s kapsou na zbraň. Vyzkoušeno to namám, ale zní to pohodlně.
https://egunholsters.com/mens-concealed ... er-briefs/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti