Identifikace "nosiče"

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1 » úte 10. kvě 2016, 22:08

Hledal jsem tu podobné vlákno, ale nenašel. Od doby, co jsem udělal zkoušku, si, asi jako většina z nás, všímám, jestli v mém okolí někdo nosí, jestli během dne potkám někoho, kdo zjevně má nářadí za pasem, v podpaží, v podprsence... :-)

Zatím neúspěšně, což je jedině dobře, pokud denně potkávám lidi, kteří nosí. Nebo v mém okolí nenosí nikdo. Jak jste na tom vy? Už jste bezpečně zaregistrovali nosiče? Možná by stálo za to zde zveřejnit případy, kdy bylo nošení zřejmé. Nemyslím samozřejmě uvádět konkrétní místo nebo osobu. Jen pro účely poučení, čeho se vyvarovat, aby nošení nebylo zřejmé, byť zbraň není přímo viditelná (umístění zbraně, typ oděvu, konkrétní situace, při kterých byl "pachatel usvědčen"...).

Je mi jasné, že oko majitele ZP bude bystřejší, než zbytku populace, ale přece...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » úte 10. kvě 2016, 22:18

Myslim, ze noseni je jen pro vylozene nadsence v soucasne dobe, mam spoustu znamych co drzi, ale nikdo se neobtezuje s nosenim, zatim ;-) Taky to neplanuju.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » stř 11. kvě 2016, 06:15

Nosic samozrejme nechce byt poznan, ma tomu uzpusoben i odev. U lidi "v sakach" u kterych vim, ze tam nekde maji full size, se mi ani jednou nepovedlo neco videt. Spise existuje par pohybu kdy je zelezo vic postrehnutelne, ale to je otazka par sekund a to bys musel mit velke stesti a ve spravnou chvili koukat na spravne misto

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4 » stř 11. kvě 2016, 06:20

Já jsem si všiml u sebe situací, kdy bych mohl naznačit, že nosím. Jde např. o srovnání pouzdra loktem nebo o přidržování části oděvu ve větru, nicméně z tohoto se stala taková automatika, že to dělám, i když nenosím :D

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 11. kvě 2016, 06:21

Taky nenosím často/všude. Pokud ano, tak buď klasické opaskové pouzdro, které je zcela zakryté delší bundou (na revolver nic moc nevymyslím) nebo taktickou ledvinku. Kdo ji zná, tak ví, pro laika nenápadné.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#6 » stř 11. kvě 2016, 06:36

Seděl jsem s přítelkyní v kavárně a došel tam kluk oblečený v kapsáčích tryčku a košili, takový ten military styl a když se soukal na místo (je to tam trochu stísněné), podržel sil pravou rukou na boku košili. Přesně v místech, kde bych čekal zbraň. Pistoli jsem neviděl, ale dal bych za to krk, že nosil. Ten pohyb byl fakt průkazný. Nevšimnul bych si toho ale, kdyby na sebe neupozornil tím outfitem.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#7 » stř 11. kvě 2016, 06:40

Za poslední dva roky v Praze sem si všiml dvou extrémů.
Tlustý chlap, jako velryba, na Ípáku, co měl vojenskej batoh, vojenský boty a maskáčový kalhoty a triko. No a na pásku vnější pouzdro s full sizem. Toho by si všiml i slepej. Celý jeho vzezření bylo bizarní.
Druhej případ vyl teď nedávno. Začínalo zase bejt teplo. Na mikinu, otrlejší na triko. A já před diskontním krámem narazil na typickýho slušnýho čecha s rodinou. On džíny, levný, bílí tenisky, odrbaná lonsdale mikina, krátká, takže z ní čouhal spodek vnější dasty s Glockem. Jediný, co nebylo vidět, byla pažba. Jinak celý pouzdro venku. Kdybych se ho nebál, tak ho na to upozorním. Ale vypadal, jak váš odrostlej fotbalovej chuligán nebo nácek, jen s menšim milanem.
V obou případech ti lidé na mě vůbec nepůsobili jako lidé, které potkávám na střelnici. Chyběl oduševnělej výraz v obličeji a aspoň záblesk inteligence v tváři.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » stř 11. kvě 2016, 07:37

:) hihihhihiii jj sem tam takového taky potkám a tipuju, že má něco u sebe. Když má pupek a ohýbáse, tak mu vietnamské tričko LACOSTA leze nahoru a spodek pouzdra může vykouknout.

Jinak já taky nosím málo, nicméně takový ten "ujišťující" se dotyk rukou v místě pouzdra taky dělám. Někdy si to uvědomím, jindy ne. Podle toho by někdo znalý asi mohl něco poznat. Jinak mám vždy tricko, nebo spíš vestu, kde to prostě schová i kdybych dělal kotrmelec. V létě je to horší.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#9 » stř 11. kvě 2016, 08:57

Leto se blizi, ted budem vsichni "paranoidne" koukat a hledat ;)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#10 » stř 11. kvě 2016, 09:02

V létě máš koukat na ženský a né chlapům na prdel :mrgreen: ale je to hrozný, taky se občas přistihnu, že hraju v metru hru "Hádej, kdo nosí".

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#11 » stř 11. kvě 2016, 10:09

No jeste zensky, s tim mam problem uz ted kdyz ridim ;)
Btw, i zenska muze nosit :)

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#12 » stř 11. kvě 2016, 10:31

Já byl tudle na mezinár. výstavě psů na Letňanech a měl jsem. Jak tak sedím a schválně jsem si na to prohlížel okolí, vidím mladý pár, on sportovní postavy, tričko kraťasy, batoh a ona typická ledvina na pase, nevím to na 100pro ale myslím že to byla ona :-)

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#13 » stř 11. kvě 2016, 10:35

Já teda zatím vyvětral zbraň jen párkrát na zkoušku, ale přistihl jsem se několikrát, jak si kontroluji, jestli mi rukojeť chůzí nepřizvedává tričko a není vidět víc, než by mělo. A teď už vím, že ta kontrola je občas nutná. Jednou jsem měl batoh a popruh se postaral o nadzvednutí trička a bylo vidět...

Nosičky bych přes léto nepodceňoval :-)

Uživatelský avatar
Novic
Příspěvky: 17

Příspěvek#14 » stř 11. kvě 2016, 10:36

Were:Tak zrovna v tomhle případě mi přijde ledvina jako nejlepší řešení. Lepší než aby mu odstával plasťák půl kilometru od těla :D Správný demaskující efekt má třeba nosič s kombinací ledvina+sako..

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#15 » stř 11. kvě 2016, 10:42

A co kotníková pouzdra? U nás se to asi moc nenosí, ale koukáte někomu i na spodky nohavic? :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron