Krabice na náboje

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1 » ned 5. čer 2016, 16:06

Sháním krabici, do který se vejde tak 1000ks (možná 1500, kdyby se rozdělila) nábojů, s nějakým držadlem, a víkem na pantu (nebo komplet sundávacím). Ví někdo o něčem?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » ned 5. čer 2016, 16:18

NATO schránky http://www.zelenysport.cz/zasobniky/m2a ... a-schranka jsou i menší od munice .223 nebo .308

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#3 » ned 5. čer 2016, 17:25

Jo, klasický amobox, po různých army shopech to občas mají ...



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 5. čer 2016, 18:15

A nebo klasický box na nářadí za třetinu ceny...
Obrázek

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#5 » ned 5. čer 2016, 18:43

Amobox je vodotěsný, krabice na nářadí ne. A vzhledem k váza předpokládaného obsahu Ti to asi urve ucho a panty :-(

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#6 » ned 5. čer 2016, 19:19

O vodotěsnost mi nejde, spíš mít skladovací prostor nadoma, případně kdybych jel na střelnici autem a potřeboval brát větší množství.
Zároveň to ale nesmí být nějaká hrozná kráva, aby se rozumně vešla do trezoru. Taky hodlám mít cca dva druhy střeliva, takže by se ty krabice měly vejít dvě. Ty vojenský jsou myslím násobně větší než to co hledám (i když jsou tacticool :D).



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#7 » ned 5. čer 2016, 20:35

http://www.uni-max.cz/vodotesny-kufrik-7-l/d/
Do tohoto kufříku se vejde cca 2500 prázdných nábojnic 9 mm Luger



dallli
Příspěvky: 44

Příspěvek#8 » ned 5. čer 2016, 20:40

Take doporucuji uni-max, mam jich nekolik. Ta krabicka z OBI nebo odkud to je neunese nic a rozpadne se.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#9 » ned 5. čer 2016, 21:17


Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#10 » úte 14. čer 2016, 22:02

Možná jsem téma nazvala trochu kostrbatě, ale nevím jak to pojmenovat lépe... Pro zkušené asi úsměvné téma, ale já na to prostě ještě zatím nikde nenarazila, tak prosím buďte shovívaví :D

Na střelnici už jsem se setkala s tím, že se náboje hezky braly z krabičky, i s tím, že byly sesypané na jednu velkou hromadu.
Je možno s takto sesypanými náboji i cestovat, převážet? Nebo raději ne?
Protože objemově je přece jen rozdíl, jestli to mít v origoš krabičce, nebo pohromadě. Je to umístění v krabičce tak aby se nedotýkaly jen proto, aby to dobře vypadalo a dobře se počítalo, nebo to má i bezpečnostní význam? :oops:



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#11 » úte 14. čer 2016, 22:12

No treba limitky prebijene se prodavaji v pytliku, takze ta bezpecnost tam asi nejaka bude. Ja osobne radsi poradek, takze pekne v radach v krabicce. Mam prehled kolik jsem vystrilel a kolik jeste mam.
A nevim nakolik to ma vliv, ale i ruzne otery naboju o sebe... Ale tezko rict.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#12 » úte 14. čer 2016, 22:18

Přebíjenky mám nasypané v plastové krabičce se soubovacím víkem navolno. Limity i Alsapro se taky prodávají jako sypané. To samé některé druhy malorážkových nábojů. Teď jsem kupoval malorážkové winchester a byly navolno ložené v papírové krabičce (tj kompromis mezi volně sypanými a v platových výliscích). Takže za mě je to jedno... obzvláště u nejběžnější ráže 9L...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » úte 14. čer 2016, 22:19

SPZ: Nemusíš mít strach, občas i ostrý úderník má problém odpálit tvrdší zápalku. Mrkni sem, někde zhruba uprostřed videa přejíždí pásovým vozidlem náboje a skoro nic to nedělá:
https://www.youtube.com/watch?v=ozf76-QJw1Q
Mimochodem mě se berou z krabičky dost blbě, většinou si je vysypu do misky. Jinak občas se mi třeba naskytly sypaný lugry v PET flašce, tak jsem si do misky "nalejval" a to tím úzkým hrdlem v petce bez pořádnýho "zaštěrchání" nejde :D



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#14 » úte 14. čer 2016, 22:24

Mam přebíjenky balené v pytlíkách po 100ks takže vezmu jeden pytlík hodim do batohu a jedu střílet, to že se dotýkaji fakt neřešim nemá se co stát

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#15 » stř 15. čer 2016, 09:04

Díky za odpovědi ;)
Rough boy - PET flaška pobavila :lol:

Jak vidím z videa, běžné náboje asi dost vydrží. Je mi jasné, že kdyby nepřestály třeba náhodný pád na zem, tak by asi nespadaly "jen" do kat. B... ale přece jen iniciace je pořád na mechanický podnět... už se někdy stala nehoda, že by byl odpálen náboj omylem jinak než úderníkem zbraně?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti