Pouzdro na vnitřní nošení



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#631 » sob 30. kvě 2020, 20:07

Na míru ušitá etuje od Falco.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#632 » ned 14. čer 2020, 18:35

rumburak18 píše:Vnitřní kydex, Omega Holsters.
Funkce OK, ale odře se povrchovka na lučíku, s tím je potřeba se smířit.

Díky, pouzdro už mám doma, teď hledám optimální místo na boku. Kevin je velmi nenápadný.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#633 » ned 14. čer 2020, 20:01

Nosíte někdo bez sweatguardu? Ničí pot nějak tu povrchovku zbraně? Když dojdu hned to vyčistím a zatím nic nepozoruju, ale co třeba za půl roku?

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#634 » ned 14. čer 2020, 20:03

Dva roky jsem nosil s polovičním SG a rozdíl mezi částí zakrytou a nezakrytou není žádný. Ani na jedné se žádné změny neprojevily.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#635 » ned 14. čer 2020, 20:29

Super, takže to není takový problém a nemusím řešit jiné pouzdro :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#636 » pon 15. čer 2020, 05:27

Jediny rozdil, ktery jsem ja pozoroval bylo, ze u pouzdra bez SG jsem si casto priskripnul spek pri davani zbrane do pouzdra. Takze od teto zkusenosti pouzdra jedine s.
Edit: ale zalezi na potu, kazdy ho ma jinak agresivni.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#637 » pon 15. čer 2020, 13:49

Tak třeba na PPK jsem měl od potu pěknou "lišku". Za mě určitě sweatguard ano!
Pomáhá tomu ale kromě sweatguardu i dobrá konzervace, osvědčily se mi přípravky ponechávající suchou voskovou vrstvičku ( např. CZ gun remedy).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#638 » pon 15. čer 2020, 14:34

Mám iwb kydex plný sg, v létě orosenu nebo zatekle kapky potu mezi zbraň a pouzdro tj. Levý bok rámu zbraně mokrý nebo vlhký. Sg kopíruje obrys zbraně, takže nezavazi více než zbraň samotná. Bez sg bych nechtěl.
V mém případě moc necistim a nekonzervuji, nosím denně, po dvou letech koroze nula (HS XD-S)



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#639 » pon 15. čer 2020, 16:37

Přidávám se, taky už nikdy bez SG. Vůbec nepřekáží, chrání zbraň a usnadňuje holstrování ... zatímco bez něj to chytá špek, chlupy, tričko. Bavíme se o apendixu, na boku to tak špatné asi nebude ani se špekem, ani s chlupama :D G43, dva roky, skoro nečistím a koroze žádná.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#640 » úte 7. črc 2020, 12:29

audis píše:Nosí někdo dlouhodobě iwb kydex s posunutou sponou vzad princip jako zde? https://www.badgerstateholsters.com/Kyd ... ckable.htm
A mohl by popsat porovnání nošení s iwb kydex s ne posunutou sponou? Např. Pistole padá dopředu, drží sklon, překáží,, bouli dělá i tak, poloviční boule, celé nanic apod děkuji

Už jsi to nějak pořešil? Tohle by mě taky zajímalo. Má někdo zkušenost s tím posunutým klipem? Dělá ho i Falco (typ A901 s úzkým profilem)
Falco_IWB_A901.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#641 » ned 11. říj 2020, 17:40

To gasoline a audis: jedno A901 od falca ke mne pravé letí. Tak pak vám řeknu.
Objednal jsem ho proto, ze očekávám, ze díky posunuté a zapuštěné spone více hlouběji, pokud pretahnete triko, bude dělat menší bouli.
Normální klip = tloušťka zbrane + pouzdra + kalhot + opasku + spony a to vše v 1 místě.
Tímto posunutím klipem eliminujete hloubku boule o ten klip.
A za druhé tím, ze je klip více vzadu, má zbraň tendenci se naklánět směrem dopředu (k závěru) čímž vzniká náklon par stupňů. Pažba pak netrci tolik dozadu.
Toliko teorie a očekávání. Dam vědět reálnou zkušenost.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#642 » ned 11. říj 2020, 18:17

Mám normální iwb kydex, ne posunutý klip uprostřed. S odstupem doby používání cítím, že boule trochu je (pistol XD-S = glock 43), ale ta trocha mě vůbec netrápí. Víc mě trápí, že mě to trochu tlačí do těla na 3. Hodině.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#643 » čtv 15. říj 2020, 19:08

honza.pps to ale u kydexu řeší typ spony a dráp



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#644 » pát 16. říj 2020, 14:29

co si myslíte o tomto pouzdře?
https://blackhawk.com/tecgrip-inside-th ... idextrous/
https://www.gryfshop.cz/pouzdro-pistolo ... --vnitrni/
pouzdro je z materiálu, který jen tak nevyklouzne, tudíž nepotřebuje sponu. může to být pohodlné, ale bezpečnost při vkládání zbraně do pouzdra se mi nezdá. přijde mi to jako látková Dasta bez spony..
měl to někdo v ruce? nakolik je ten materiál pevný?



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#645 » pát 16. říj 2020, 14:49

No tak univerzální pěnové pouzdro navolno zastrčené za opaskem ve kterém je navolno pistole a celé to drží jenom třením... se divím, že to není rozšířenější :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti