Pouzdro na vnitřní nošení

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 25. čer 2010, 08:58

Nespíš mělo (nebo má) spousta lidí stejné dilema a někteří další jej možná teprve mít budou, takže proč to nevyřešit tady jednou provždy :)

Vnější Dasta je na občasné nošení OK, ale už po pár dnech v několika důležitých aspektech nesplňuje některé mé požadavky stálého nošení. Nechci mít doma 5 pouzder na jednu zbraň, tak Vás prosím o doporučení vhodného pouzdra dle Vašich zkušeností.

Vnitřní hledám ze dvou prvních důvodů, ale celkem jsem podmínek vymyslel sedm.
1) I přes nevelkou velikost mého GLOCKa 26 se v lehkém oblečení, v mé stávající Dastě, zbraň jeví jako obří boule a navíc i přes košili vidím siluetu zbraně.

2) Při sportu pouzdro skáče a i se zbraní cestuje od poutku k poutku, takže po uběhnutí 50-100metrů není tam, kde ji chci, začne to být nepohodlné a navíc to vypadá ještě hrozně.
Takže na něm pořád musím mít ruku, nebo jej co chvíli upravovat.

3) Pouzdro by mělo eliminovat první dva problémy a samozřejmě by mělo zakrývat lučík.

4) K výše zmíněným přidám ještě podmínku, že by pouzdro mělo být šetrné vůči mířidlům (Mé Trugla TFO automaticky vyřazují i vnější pouzdra typu Fobus serie GL-26 protože je šoupe).

5) Jak jsem již zmínil, zbraň nosím prakticky neustále - preferoval bych tedy pohodlné pouzdro (Na druhou stranu zvyknout se dá na mnohé).

6) Pokud bude pouzdro možno použít nějakou jednoduchou změnou jako vnitřní i vnější, tak to je jasné plus.

7) Cena je nezanedbatelné kritérium, ale moc se s ní dělat nedá. Než 5 jednoúčelových nebo dokonce nepoužitelných za 300,-, tak raději investuji do jednoho ideálního okolo CZK1500,-.

Za Vaše doporučení ideálních pouzder předem děkuji :D

Prosím uvádějte odkazy na obchody, kde lze pouzdro koupit nebo minimálně plné názvy, pod kterými, lze za pomoci vyhledávače, najít snadno a jednoznačně to, co myslíte. Fotka nebo obrázek pouzdra pro představu potěší. Nicméně obrázek super pouzdra s nepřesným nebo dokonce špatným názvem si raději nechte a ušetřete ostatním energii i čas při (možná marném) zbytečném hledání.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pát 25. čer 2010, 09:08

Už jse to sem někam psal, http://www.crossbreedholsters.com/ mám vnitřní i vnější a jsou to futrály o kterýc nevíš že je nosíš. A to v něm nosím 1911 :) Možná se ozve Admix, ten na něj přešel z Fobuse tak může srovnávat. Jinak samozřejmě bez pořádnýho pásku je sebelepší futrál k prdu.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#3 » pát 25. čer 2010, 16:09

Po zhlédnutí videa a obrázku malá otázka - jak se to nosí v létě? Nepotí se pod tím člověk? Mě v létě s vnitřním pouzdrem od Dasty chytá rez i nerezová pětasedmdesátka - a tohle by mohlo tento problém vyřadit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pát 25. čer 2010, 18:11

No zbran na telo vůbec nepřijde protože je tam ta kožená placka (doporučuju připlatit pár baků za koninu) Takže pod ní se samozřejmě potíš ale je to o moc příjemější než nějaká syntetická tkanina nebo plast. A ta kůže si samozřejmě musí sednout podle těla.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#5 » pát 25. čer 2010, 18:22

Možná blbá připomínka, jak si s tím sedneš do auta, to bude zavazet na 100%?

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#6 » pát 25. čer 2010, 18:41

Je to někde u nás k vidění nebo jsi to kupoval po netu?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » pát 25. čer 2010, 19:05

Jsem zvyklý nosit pásek utažený na doraz, to by v tomto případě asi nešlo, že? O kolik čísel musíš mít větší kalhoty, aby se tam to pouzdro na 1911 vešlo?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#8 » pát 25. čer 2010, 19:13

Patrik: nosím G19 ve vnitřním i v riflích, které mám "na doraz" (malinko jsem přibral proti tomu, když jsem je kupoval) a i po celodenním nošení nemám problém, jen musím najít správné místo. pouze opasek povolím o dírku.

JIP: ještě mě napadl jeden český výrobce (vlastně dva)
KM Saddlery - pokud vím, jsou schopní udělat pouzdro podle požadavků
a
Eva Chadimová - nad jejím vnitřním pouzdrem přemýšlím i já, umožňuje mít triko/košili v kalhotech a přitom nosit skrytě (což u Dasty nejde) není tak sofistikované, jako to nahoře, ale nevypadá špatně
http://www.kozene-vyrobky.cz/product/66 ... im-uchytem

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pát 25. čer 2010, 19:42

Poradce: proč myslíš že bych doporučoval pouzdro ve kterym by se nedalo sednout do auta, a to tam mám anatomy :)
Kája: po netu ale to je přeci jedno.
Patrik: o číslo 34 místo 32 v pase ale já vnitřní nosím jen vyjímečně v pracovních kapsáčích které mám stejně větší pro pohodlí. Opasek utahuju na fest, je tam plastovej skelet.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#10 » ned 27. čer 2010, 10:33

No moc bych tomu nevěřil i kdybych si za rifle a opasek vložil dovnitř i jen pistoli bez pouzdra tak to a autě bude určitě tlačit a stahovat.V anatomické sedačce ještě více, ta je vytvarovaná na tělo přesně a není tam prostor žádný navíc na nějakou zbraň nehledě na nepohodlí vražené pistole v kalhotách.Pokud i ten zmiňovaný Glock narveš dovnitř do kalhot tam to přes tričko stejně každý pozná, že nosíš zbraň.Beru to u nějaké malé a úzké pistole typu Walther PPS, Kahr a Kevin.....tam snad.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#11 » ned 27. čer 2010, 13:02

Záleží na postavě a triku - o pětasedmě ve vnitřním vůbec nevím a vidět vážně není. Pravda je, že z půlky je zamáčklá ve špeku a zbytek obstará volnější triko.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » ned 27. čer 2010, 13:29

Nemohli by jste udělat pár fotek ať máme konkrétní představu jak to vypadá s různými zbraněmi, bez a s překrytím oblečením a pro jakou postavu je to vhodné? Dík.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#13 » ned 27. čer 2010, 14:29

Dle rozkazu - byl jsem línej se navlíkat do riflí, ale kraťasy účel taky splnily.

Z fotek je asi jasný, že nejsem žádnej drobek - 191cm/125kg, takže je pistoli kam schovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » ned 27. čer 2010, 15:57

Díky, není nad názornou ukázku. Já mám sice "jen" 97/180 ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že po chvilce budu mít v pánvi trvalý otisk pistole. Ale asi Vám budu věřit a zkusím si taky něco takového pořídit.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#15 » ned 27. čer 2010, 15:58

velmi podobné jako na fotkách je to i u mne s G19, také v dastě. nosím ho tak léta a nějaké problémy při tomto pouzdru se sezením v autě nemám. minulý týden jsem jezdil v octávii s anatomickýma sedačkama a žádný problém jsem řešit nepotřeboval.
s vnějším pouzdrem je těch problémů v autě daleko více.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů