Zádové pouzdro



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#1 » sob 21. led 2017, 21:44

Už delší dobu přemýšlím o zádovém pouzdru. Přijde mi praktické, ale nemám s tím zkušenosti. Pořídil jsem teď k pistolím malý revolver Taurus 85 UL a uvažuji místo klasického vnitřního pouzdra pořídit nějaké takové na záda. Názor? :-) Děkuji



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2 » sob 21. led 2017, 22:45

Jako baťoh???:-D

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 22. led 2017, 00:10

Zkus si hračku zastrčit zezadu jen tak za pásek a trochu si doma nasimulovat běžný provoz denní provoz. Se obávám že:
- na sezení je to nejhorší možné místo
- při ohnutí dělá největší bouli a nejsnáze vyleze zpod trika či jiných svršků
Jakkoli sofistikované pouzdro na tom moc nezmění.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4 » ned 22. led 2017, 00:12

Jaké by to mělo mít výhody? Já vidím pomalejší tasení, protože ruka musí opsat oblouk kolem trupu, přitom může zbraň mířit směrem, kam nechci. Myslím, že i sezení bude ještě méně pohodlné. Vzhledem k tomu, že je na zádech, může se prodloužit doba, než si všimnu případného odkrytí zbraně. S tím je i spojené riziko odcizení zbraně, ať už více či méně násilně.

Jinak pro začátek by snad stačilo koupit libovolné pouzdro pro danou zbraň, jen na slabou ruku (tj. střílím pravou, potřebuji pouzdro dělané na levou stranu).



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#5 » ned 22. led 2017, 07:57

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale spíš nad pouzdrem integrovaným do batohu. Zkuste si dát ruku do zadu mezi batoh a záda (v místě kříže). Jde to v pohodě a místa je tam dost.
Kdyby to bylo skryté, tak je to ideál skryté nošení do přírody a v EDC batohu, pokud je nějaký důvod nemít vnější pouzdro na opasku.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#6 » ned 22. led 2017, 19:29

Díky všem za názor.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#7 » ned 22. led 2017, 20:54

Já jsem si před pár dny nerad vyzkoušel "zádové pouzdro" a trpěl jsem. Hodně hodně jsem spěchal a omylem jsem si nasadil vnitřní kalhotové pouzdro ne na 16:30, jak jsem zvyklý, ale asi tak na 17:30 a díky spěchu jsem s tím vyrazil na cesty. Cestoval jsem MHD a trpěl jsem, nemohl jsem na sedačkách sedět, musel jsem trochu ležet, z čehož mě bolela záda a vypadal jsem asi podivně. Posunout to nešlo a tak jsem musel čekat až jsem zapadnul v obchodním centru na WC a tam jsem stáhl kalhoty a pouzdro přemístil. JOJ to byla úleva! Takže na záda už ne!

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#8 » pon 23. led 2017, 10:37

> Vaclaff: Nosím G19 v zádovém pouzdru Dasta 298-1, chvilka zvyku co se týče sezení v autě a při návštěvách toalety. Jinak je prakticky neviditelné oproti vnějšímu bočnímu opaskovému pouzdru.
Za sebe si dovolím vyjádřit naprostou spokojenost. Zbraň nike nečumí, ani při dřepnutí či předklonu, při normálním posezu či postoji není po zbrani v zádovém pouzdru prakticky žádná známka. V létě košile "na volno", v zimě mikina/svetr.
Ano, přiznávám, s bočním pouzdrem je sezení v autě výrazně pohodlnější, nicméně i tento diskomfort je řešitelný (vytažením zbraně z pouzdra, odložení třeba do příručního zavazadla).
Co se týče reakční doby k vytažení zbraně - za sebe mohu říci zcela srovnatelné s bočním pouzdrem.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#9 » pon 23. led 2017, 13:46

Různých pouzder používám více a pokud mám zrovna vnitřní Dastu, pak na šesté hodině. Nemám sebemenší problém s nepohodlím ani při sezení v autě, ani při sezení kdekoli jinde. Vypozoroval jsem, že stačí sedět normálně rovně a nehrbit se jako kancelářská krysa. A to se ani nejedná o zádové pouzdro, kde je pistole téměř vodorovně, ale je v Dastě naopak kolmo.
Zcela jiná věc je pak velmi velmi mizerná rychlost tasení nebo velmi omezená možnost manipulace právě při sezení např. v autě. Ovšem v případě, že je člověk rostlý tak, že jiný způsob nošení ve vnitřním opaskovém pouzdru je problematický, pak je to dle mého pořád lepší než chodit neozbrojen.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » pon 23. led 2017, 15:39

pouzdra.JPG
JJ taky sem zkusil. A zadove NEE nebrat. To je dobry pro komisare rexe, ale jinak nebrat. Sem hubenej, tak vnejsi dasta (jak sem psal vedle) mám jak s klipem (musel sem DODO druk, aby sedel pevne), kdyz pujdu nekam, kde vim, ze se budu prevlikat a zbran v pouzdru se lip premistuje, tak mám i s okem, kdyz vim, ze se prevlikat nebudu. K otmu aby se vyplatilo postovny, sem su vzal pro legraci i lytkove .) No a sadu doplnuje UNI otevreny, kam se vejde kde co P99, Tango ,45 i ten taurus i mobil .)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů