Pouzdra a jiné způsoby nošení v různém oděvu při různých aktivitách

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » úte 20. úno 2018, 15:18

V tomhle vlákně bych rád rozebral, jakým způsobem přizpůsobujete nošení při různých aktivitách a v různém oděvu.
Takže za mně:
Nosím téměř výhradně malinkou LCP Custom. G26 si beru jen málokdy, protože i tento subkompakt je na můj vkus na běžné nošení příliš velký. Pokud nosím G26, tak vždy ve vnitřním opaskovém nylonovém pouzdře Falco na 3 nebo 4 hodinách.

Pro LCP mám různé způsoby:
Nejčastěji nosím v brašničce na opasku pravém boku. Do brašničky se krom toho vejdou třeba i klíče, doklady a telefon, pokud je potřeba. Tento způsob nošení je pro mě nejpohodlnější, ale ta brašnička nepůsobí moc dobře k oblečení slavnostnějšího stylu, ke společenskému oděvu je naprosto nepoužitelná.

Někdy nosím v kapesním pouzdře dodávaném k LCP Custom, občas v kapse u bundy, pokud vím, že jí nebudu sundávat, většinou v pravé přední kapse kalhot. Je to použitelné k téměř jakýmkoliv džínám, aniž by na pohled vypadala kapsa nějak nepatřičně plná. Tento způsob je ale pro mě méně pohodlný než brašnička. Třeba při zavazování tkaniček a jiném předklánění prostě pistoli na stehěn cítím. V kapse u kalhot tedy nosím v podstatě jen tehdy, když z nějakého důvodu nechci mít brašničku. Pokud jsou džíny hodne upnuté, může být trochu problém s rychlým tasením.

Sport: S LCP běně běhám. Nosím v lednivce Dasta. Malá pistolka jako LCP se v ledvince snadno vyklepe z úchytu. Nosím tak, že v úchytu mám připnuté malé opaskové pouzdro Falco a zbraň vkládám do něj. Drží pak v ledvince perfektně a nijak se neklepe. Ledvinka pobere i další krámy, které na běhání běžně nosím, jako telefon, klíče, doklady. Při běhu mám ledvinku na zádech, a tam pistoli skoru necítím, vepředu je při běhu nepohodlná, a doma trénuji rychlé otočení ledvinky s tasením. Kdybych ale tušil nějaký průser, samozřejmě bych jí otočil už předem. V místě s větší koncentrací lidí bych ledvinku vzadu nenosil, ale nosím jí jen na běh a při běhu se prostě nemusím obávat toho, že se ke mně někdo nenápadně přikrade zezadu a zbraň mi veme.
Zatím mě nenapadl žádný dobrý způsob nošení na kole. Ledvinka se k cyklistickému dresu moc nehodí, nošení v nějakém elestickém pásu pod dresem by asi nebylo moc dobré a nošení jen tak volně nebo v kapesním pouzdře v zadní kapse u dresu asi také ne.

Společenský oděv: Tady je to trochu komplikovanější a někdy zbraň nenosím. Pokud nosím, pak v pravé kapse u saka. Kapsa u kalhot je na pistoli příliš volná a mohla by vykouknout nebo vypadnout. Vejde se do kapsy u saka v pohodě, ale spolu s klíčema, telefonem a peněženkou už je potom v kapsách společenského oděvu krámů moc. Navíc člověk si pak navíc nemůže sako odložit. Uvažoval jsem o nošení ve vnitříním opaskovém pouzdře, ale sako by prostě zbraň za opaskem neskrejvalo moc spolehlivě a hrozilo by nežádoucí odhalení zbraně. Ke společenskému oděvu by se mi tedy hodil ještě nějaký způsob. Naštěstí ale společenský oděv nosím málokdy.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 20. úno 2018, 15:42

Společenský: nejdiskrétnější bude bellyband a pistole v tříslech ("na appendixu"). Příležitostné nasazení by měl vydržet i laciný pás z čínského e-shopu.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#3 » úte 20. úno 2018, 19:00

Já onehdá narazil na internetu na toto (ten prostřední): https://www.alabamaholster.com/product- ... -holsters/

G26 v tom můžu nosit ve všech kalhotách, které běžně nosím (žádné uplé jeansy) a pokud se k saku zvolí vhodné kalhoty, tak to jde nosit i ve společenském oděvu. Po pěti minutách o pistoli nevím, vhodné je to i do auta a do zaměstnání. Pro malou pistoli jako LCP to bude ještě pohodlnější. Je to geniálně vymyšlené, pistole není vidět, tasení je skoro tak rychlé, jako z opasku. V případě očekávaných problémů se dá ruka vložit na pistoli nenápadně do kapsy.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#4 » úte 20. úno 2018, 19:05

Tak já to mám jednoduché. Nosím G17 a to ve vnějším pouzdru. V létě v Pentagon tašce, kam se vejde ještě hromada dalších krámů denní potřeby.
Nesportuju, takže tahle starost mi naštěstí odpadá :D
Pod společenský oděv mi vždy nejvíc vyhovovalo podpažní pouzdro. Dnes už taky bez starosti, protože, když už někam v obleku, tak tam i požívám alkoholické nápoje a tak nenosím.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5 » úte 20. úno 2018, 20:29

Pro společenský oblek mám tipa:
kotníkové pouzdro. Je jich víc variant, já si vybral to na fotografiích. Obepíná se kolem lýtka na dvou místech (pod kolenem a u kotníku), což zvyšuje "upevnění" pouzdra na noze. Nosil jsem v něm jak Berettu 71 r. 22LR (na fotografii), tak i Makarova r. 9mmMak. Chodil jsem s ním po městě a nebyl problem v autě s ním urazit i necelých 200 kilometrů během dopoledne. Daň za to pohodlí a cenu (koupeno na WISH, takže za pár korun) bylo pouze to, že jsem vzal jehlu a nit a ušil steh dlouhý cca 8cm částečně kopirujici zbraň - jedná se o univerzální pouzdro.
Takže ke společenskému obleku černé ponožky a nikdo ani v podřepu, kdy se nohavice trochu vyhrnou nahoru, není nic poznat :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#6 » úte 20. úno 2018, 21:13

Já mám na nošení LCP pouzdro Galco Tuck-N-Go Ruger® LCP® Obrázek
https://goo.gl/images/GVjVxr
Výhoda je, že lze nosit skrytě se zastrkanou košilí.

Dá se koupit na za cca 1000 na Brownells https://www.brownells.cz/TUCK-N-GO-HOLSTERS-Tuck-N-Go-Ruger-LCP-Tan-Left-Hand-GALCO-INTERNATIONAL-Leather-100021257

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#7 » úte 20. úno 2018, 21:41

Georg: Na mé nohy špejle asi kotníkové pouzdro není příliš dobrá volba. :-)
Miata: Tohle vypadá jako další zajímavá možnost nošení LCP, která řeší problém se zastrčenou košilí. Škoda, že většina kamennejch obchodů má většinoou jen Dastu a Falco. Pouzdra je asi fajn vyzkoušet.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 21. úno 2018, 01:30

Věř mi a kup si na vyzkoušení ten bellyband, na ali stojí v přepočtu lehce přes směšných 100CZK, je to opravdu nejdiskrétnější řešení bez jakýchkoli viditelných klipů a možná ti bodne i na ten sport. Pouzdra je nejlépe si vyrábět ;-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#9 » stř 21. úno 2018, 08:26

oldlamehand píše:Georg: Na mé nohy špejle asi kotníkové pouzdro není příliš dobrá volba. :-). . . . .

Možná by ses divil. Pokud nenosíš kalhoty obtažené jako cyklistický dres a netaháš s sebou zbraň velikosti CZ 75, pak doporučuju to minimálně vyzkoušet :D Ale jak jsem psal - je to tip, nikoliv jediné řešení. Zpočátku je to trošku nezvyk, že je "neco" na noze, ale dá se na to zvyknout :D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#10 » stř 21. úno 2018, 08:40

To kotníkové z Číny mám taky, je to použitelné (u mě zbraň velikosti glock 43). Lépe na vnější straně lýtka případně na holeni. Je v prodeji i verze se samostatnými 2 kapsami na zásobníky vedle zbraně. Poznat není nic. Nositel o tom vědět bude vždy (vlastnost, ne vada)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#11 » stř 21. úno 2018, 08:43

Duplicitní

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#12 » stř 21. úno 2018, 09:14

JJ kotnikove mam od Dasty na 2 palec Taurus 85UL a je to v pohode nositelny do volnejsich oblekovejch kalhot. (Slimy už to obtahujou)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#13 » stř 21. úno 2018, 13:09

Bellyband je k obleku dobrá volba (já ho celkem časo nosím i jen tak, akorát bych docela bral bellyband s koženým pouzdrem, čistě látka/neopren je moc měkká a znervozňuje mě, že se dá spoušť zvenčí zmáčknout, byť to vyžaduje opření o tvrdý předmět).

Kotníkové pouzdro bych bral jen pokud bych měl záměrně širocestřižené kalhoty. Jsou-li kalhoty obleku dobře střižené (tak jak se to teď nosí), tak se obtížně vyhrnou výš jak do půlky lýtka i když tam člověk nic nemá. Když tam bude pouzdro, tak o ně kalhoty budou zachytávat nebo ani nepůjdou přetáhnout a tasení tak bude opravdu hodně pomalé, protože bude třeba nejdřív obouruč přetáhnout nohavici přes pouzdro.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » stř 21. úno 2018, 13:44

Ano, souhlasím, že co se týče tasení, je třeba brát kotníkové pouzdro spíš jen jako "nosič" zbraně. Ikdyž mi neumožňuje rychlé tasení a pro vytaženi zbraně v drtivé většině případů potřebuji obě ruce, umožňuje mi však na druhou stranu tu lepší variantu "je lepší mít zbraň u sebe a nepotřebovat ji, než....".



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#15 » stř 21. úno 2018, 14:09

No je to dost kontroverzní pouzdro. IMO se hodí tak leda pro ty co cití potřebu nosit k normálnímu kvéru ještě záložní. A i tak. Rychlost tasení hrozná a dostupnost taky. Četl jsem případ kdy byl v US napaden policejní důstojník. Šel jen pro něco do auta, takže pistoli nechal v domě. Zbraň u kotníku mu byla prd platná když ho škrtili baseballkou. Nakonec to vyřešil Spyderco Civilian :D

Jediné co budu do budoucna řešit je nošení se společnským oblečením. Vidím to na tuck in pouzdro, protože přeci jen v kanclu si člověk to sako sundá, takže podaždní spíš ne.

Zatím stále IWB pouzdro a i pod relativně uzkýma polo trikama nedejbože normálníma, XDM nejde vidět, bnetřeba menších pistolí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti