Pouzdra a jiné způsoby nošení v různém oděvu při různých aktivitách



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#16 » stř 21. úno 2018, 14:19

Hybridni IWB pouzdro na G17 sw botkou +2 od sakalshop schovavam bezne jak pod triko, tak pod zakasanou kosili s oblekem. Kdyz chcu, at to jde jeste mene videt, pouzivam standardni zasobnik na 17 vcelek bez botky. Ale jsem trochu mohutnejsi postavy: ~195cm a 113kg



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#17 » stř 21. úno 2018, 16:06

Na jaké místo si dáváte pouzdro se zakasanou košilí? Já mám s G43 problém, protože na 4. a 5. hodině trčí pažba od těla při sezení. Na 3. mi dělá hrb u boku a tlačí do kyčle.
Používám vnitřní textilní pouzdro od Falca, ale jejich systém s klipem je naprd, protože to trčí = boule u saka. Spona by byla lepší. Nicméně i tak...



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#18 » stř 21. úno 2018, 20:04

2:45



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#19 » čtv 22. úno 2018, 08:25

Když nesmí být vidět, tak appendix.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#20 » čtv 22. úno 2018, 10:01

4R:To je divný...já jsem malej a hubenej a takovýhle problémy nemám. Přesně na 3 hodině nenosím mám mírně posunuto za kyčlí čistě v kydexu na těle. Ano při sezení a vstávání (a vyslíkání se do trička :D) je třeba dávat pozor. Na IWB je prostě důležitý mít taky vhodný(větší) kalhoty a "střelcký" pásek. (mám dvojitý first tactical nic na parádu, ale stejně ho nikdo nevidí) Mě se rifle asi po čase přispůsobili takže je to v pohodě.Se zakasanou košilí bych nosil stejně.
Nějaký printing neřeším když se člověk podívá, k boku tak tam tu hranu vidí ale v zrcadle naprosto v pohodě.
Mě zase právě nesedí apendix - nemám na to kalhoty a při sezení to je pro mě naprd. Navíc si neustále mířit na... :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#21 » čtv 22. úno 2018, 10:59

Je pravda že na appendixu nosím jen bez náboje v komoře (tj nic moc pohotového pro obrannou situaci). Sice nic nehrozí, ale prostě mě znervozňuje, že si mířím na střídačku na jistou zásadní část těla a nebo na stehenní tepnu. Nicméně to je jen můj iracionální pocit, z hlediska skrytého nošení a pohodlí je to ideální pozice a tasí se z toho dobře (nosím takhle fullsize 1911 a sedím u PC celý den - a nemám problém).



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#22 » čtv 22. úno 2018, 13:24

nedovedu si představit nosit cokoliv ve předu a u toho sedět. jak je možné mít vpředu 1911? můžeš poslat obrázek?



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#23 » čtv 22. úno 2018, 16:18

Já jsem právě takové trochu zvláštní postavy - vižle s pupkem. Je to zřejmě dost dané tím, že kalhoty nemám až do pasu, ale jen na boky (ne ale do půl řitě s viditelnyma trenkama, jak to někteří nosí!).
Na appendixu mívám teleskop a ještě jsem popravdě neměl nějak koule na to, abych ten zbytek dal všanc :-D

Zkusím to tedy s nenadrcnutou a uvidíme. Jsem se právě začal preorientovavat na variantu "nadrcnuto", ale to textilní pouzdro ve mně nebudí moc důvěru. Pohodlí je však maximální.

Pořídil jsem i belly band, ale nebyl čas ho vyzkoušet, nicméně tam je ta guma ještě tenčí = obava z nechtěného zmacknuti, ať už jakkoli. Ten nosite pak kde? Na úrovni ruky nebo také spíše víc vpředu?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#24 » pát 23. úno 2018, 08:43

Jasně, doma vyfotím a večer to sem hodím. Když má člověk vhodné kalhoty a pásek a umístí pouzdro těsně za přezku, tak se zbraň vejde mezi stehno a "náčiní". Sezení "jako pravítko" moc pohodlné není, ale já sedím za PC v kanceláři takže si můžu udělat pohodlí dle potřeby. S kalhotama na boku by se to ale nedalo. Nicméně přiznávám, že hledám na nošení něco menšího, je to celkově docela nepraktické (nejde se s tak velkou zbraní vpředu předklonit a návštěva WC je docela náročná záležitost.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#25 » pát 23. úno 2018, 16:59

Slíbené foto:
Takhle s tím obvykle sedím (akorát mám košili přes a nebo navíc svetr):
Obrázek

Takhle vypadá pouzdro se zbraní v plné délce:
Obrázek



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#26 » pát 23. úno 2018, 22:30

Hmmm, tak já to právě zkoušel s G43 a prostě jak má člověk vanu, tak nejde. Tlačí to do pupku a nedá se přirozeně předklonit. 1911 by mě asi propíchla skrz.

V belly bandu to samé. Nenašel jsem na sobě místo, kde by to nebylo ve společenské košili vidět. Nepočítám-li záda pod lopatkou, ale tam je k ničemu, protože na to nejde dosáhnout. Všude to udělá buď bouli nebo se vyrýsuje nějaká hrana.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#27 » čtv 1. bře 2018, 23:38

Mám SFP9 a na nošení mám Falco "dokladovku" přes rameno a taky vnitřní kydexove pouzdro na míru od On Gear. A používám to podle typu oblečení nebo očekávané aktivity / jak dlouho a jak budu kde sedět. Vnitřní pouzdro mám v poloze cca 16.30. Taky mám vanu ale nejsem až tak obávaný sádlem. Takže kalhoty pod pupkem ale ne úplně bokovky. On Gear pouzdro je super a docela přijatelné na nošení. No a do tašky od Falca se vejde navíc í 2 náhradní zásobníky a 100 nábojů když jdu na střelnici.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#28 » pát 2. bře 2018, 00:05

jhora dekuju za fotky. Ja jsem si rikal, ze pak ta zbran i kalhoty musi byt dost vysoko. Ja teda nosim vzdycky na boku, od glocka 43 az po 17. Bud vyberu obleceni podle zbrane, nebo naopak zbran podle obleceni. G43 se da nosit i pod trikem, kdyz je trochu volne. Zkousel jsem i vnitrni pouzdra, ale pri sezeni mne to prijde nepohodlne. Samozrejme ukryti je mnohem lepsi nez ve vnejsim pouzdre, ale na ukor komfortu

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#29 » stř 30. led 2019, 19:54

Tak jsem dnes poprvé zkusil kotníkové pouzdro. DASTA. Sem levák, tkaze na pravym vnitnim kotníku. V tom taurus 85 UL. sedelo to pohodlně, drželo jak má. tech cca 450g je cítit, ale dá se to. Nejvíc mě asi štvalo, že horní popruh přeci jen trochu škrtí krevní oběh, tak me noha po pár hodinách trochu studěla :) Fungujeto, ale nosit to tak běžně by mě vadilo.

IMG_8101.JPG
IMG_8102.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#30 » stř 30. led 2019, 22:50

Ja pouzivam IWB Hybrid od Foxxe. S moji postavou 175cm a 89Kg celkem slusne schovam i P-10C. Nosim na 15:30.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host