Pouzdra a jiné způsoby nošení v různém oděvu při různých aktivitách

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#31 » stř 30. led 2019, 23:14

já pár dní nosil malá pištol cca 730 g (jako glock43) na kotníkovém pouzdře z číny lepší konstrukce než na foto, pokud pominu závaží na noze, z nouze by to šlo nosit. největší nedostatek vnímám v nemožnosti rychlého tasení. vyhrnout nohavici není tak rychlé, jak se může zdát. čím širší nohavice dole a z měkčího materiálu, tím lépe. závěr: na opasku nošení je lepší. Pokud není zbytí, v pohodě lze na kotníku.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#32 » pát 1. úno 2019, 21:19

Já loni také zkoušel kotníkové pouzdro a v něm ruský PM (9mm Mák). Cestoval jsem vlakem, metrem, chodil pěšky i řídil auto. Co jsem nezkoušel bylo jízdní kolo. Nošení celkem v pohodě, ale zpočátku bylo potřeba si trošku zvyknout na závaží na jedné noze. Co se týče pohotovosti a rychlosti tasení, tak na nějakou rychlost je třeba zapomenout. Výhodu vidím v nošení zbraně na místě, kde by to nikdo nečekal (hlavně útočník). Podle mne při nošení kotníkového pouzdra jde o to mít zbraň u sebe (nikoliv v trezoru nebo "šuplíku"). Nevýhoda je v potřebě mít dlouhé kalhoty s volnými nohavicemi (např. něco jako "pláťáky"). Tak jak to napsal audis.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#33 » sob 2. úno 2019, 07:24

Presne. Jako “nouzovka”, kdyz nelze na opasku to funguje, ale neni to idealni.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#34 » sob 2. úno 2019, 08:41

Dobre tema :)
Nosil jsem denne W PPS. Jenze jsem takovy pan “pohodlicko” a uz mi prejazek taky. V appendixu, iwb hybridu... Hlavne v praci pri celodennim sezeni v kanclu nebo aute.

Koupil jsem Ruger LCP II a s nim Viridian R5 laser. K nemu jsem dostal kozene tuckable pouzdro s J-hook klipem a zatim muzu rict, ze je to idealni.

+ da se nosit na appendixu i na boku
+ kuze je prijemna i na kuzi - netlaci
+ kryje cely lucik
+ plne tuckable (lze zakasat) a z pod opasku couha pouze hacek klipu - temer nerozpoznatelne. Da se nosit k dzinam a obleku. Bez problemu.

- Je to mekka kuze, takze se pri taseni zplosti.
- neni samosvor, takze pri nejakem vetsim poskakovani bych nebyl uplne v klidu, ze nekde nevypadne - treba s deckem na trampoline :)

Jinak mam i belly-band - nesnasim to stazene bricho, takze moc nenosim.
Mam i kotnikove, jako nouzovku, kdyz nekde sacuji.
Na behani malou ledvinku a na kolo taky, pripadne malou Falco kapsicku.
Original kapesni pouzdro do teplaku nebo oteplovaku.

Jinak mohu doporucit toto: https://www.crossbreedholsters.com/appendix-carry-aiwb-holster.html
- stejny princip jako me kozene, navic kydex. Tim, ze je spona ne primo na tele zbrane, tolik nerozsiruje a je mene napadne. Vhodne pro mensi pistole.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#35 » sob 2. úno 2019, 15:49

Všeobecný doraz: jaký druh uložení si vzít pro pištol, když jste na lyžích a sustaky ? U mě Kydex iwb nebo kotník nepřichází v úvahu.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#36 » sob 2. úno 2019, 15:57

Kapesni pistolku do kapsy.
Jinak belly band.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#37 » sob 2. úno 2019, 20:43

Doplnujici foto k ob-prispevku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#38 » sob 2. úno 2019, 20:45

Hmm lyže je dost specifická věc. U běžnýho sportu mám "pytlík"/kapsičku/ledvinku, někde na očích na střídačce, lavičce atd. Na lyže bych možná zkusil podpažní, nebo malej sport batůžek.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#39 » sob 2. úno 2019, 20:57

Honza.pps. Já bych musel kromě trička vyhrnout í špek. Takže nosím ve 4. IWB. Na lyže bych to asi nebral. Kolega měl kdysi na boku jen švýcarský nůž. A kdyz na něj spadl, byla z toho obrovská modřina.
Maximálně tak v baťůžku. No a do Alp je to vyřešeno ... :-). Tam ani nožík...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#40 » pát 15. bře 2019, 11:17

Ahoj :) Chci se zeptat, zda jste někdo řešil zbraň + krosna -> pás přes boky.
Určitě nepůjde můj vnitřní kydex, ve kterém nosím běžně a rovněž nepřipadá v úvahu žádné brašnička. Přeci jenom celý den mít brašnu přes rameno to nejde. Kotníkovka nejde dohromady s kraťasy a ještě navíc PPQ na kotníku se neumím představit.
Takže varianta ledvinka. Ale zkoušel jí někdo v kombinaci s krosnou? Nebo nějaký forma brašničky na stehno, ale to jsem zase nic rozumného nenašel. Poradí někdo, něco co má ozkoušené?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#41 » pát 15. bře 2019, 14:05

Krosna mívá bederní pás. Nešlo by nějakou kapsičku / brašničku navlíknout na něj?



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#42 » pát 15. bře 2019, 14:47

Přesně na tyto účely jsem si pořídil etuji od Dasty, je sice přes rameno, avšak jsem k ní doplnil odepínací popruhy na pás bederáku. Mám to tedy přes rameno, ale váhu nese bederní pás. Než např. při pauze shodím batoh, odepnu ty popruhy, takže batoh sundám a Dastu mám stále u sebe. Na kratší cesty ale používám vnitřní kydex a rozepnutý bederák.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#43 » sob 16. bře 2019, 10:40

Co takhle zkusit nejaky kvalitni podpazak?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#44 » sob 18. kvě 2019, 20:45

Potřeboval bych poradit - vzhledem ke změně práce a dresscodu na formální oděv bych se rád zeptal, jak nosíte nebo byste nosili, pokud je to váš každodenní pracovní oděv. Tuckable IWB pouzdro? Láká mě OWB, ale to si zase člověk nemůže sundat sako. (Kravata předepsaná není, takže běžně lidi chodí bez saka).
Chci nosit svoje XDM compact, nemám v plánu přezbrojovat na nějakou placku.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#45 » sob 18. kvě 2019, 21:11

Pokud resis skryte noseni a nevadi ti boule a nejake klipy na pasku, tak klidne IWB hybrid a zakasat pod kosili.
Pokud potrebujes utajene, tak ti nezbyde nez podpazak a sako all-day nebo presne nejaka placka.
Ja ze stejneho duvodu do prace nosim LCP II v kapesnim pouzdre.
A nebo jeste nejaka formalne vypadajici taska pres rameno a v kanclu zamknout do suplete.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host