Po incidentu jsem si pořídil kameru pod zásobník pistole



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#46 » pon 9. říj 2023, 11:17

Pokud nekdo tu kameru nemysli jen jako tunning z frajeriny, tak i s ni by mel susit, je muj nazor. Jak ji ochranit pred ukradenim, vymena baterie,... atd., atp. Pokud je to soucast zbrane, tak by s ni mel clovek umet zachazet i potme jako se kterymkoli dilem zbrane. Jinak je zbytecny si tim komplikovat zivot.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#47 » pon 9. říj 2023, 11:42

Já se budu radši držet výkladu renomovaného právníka a nálezu ústavního soudu, než učesaným výkladem gůglovského právníka... Sorry jako.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#48 » pon 9. říj 2023, 15:06

Držte se čeho chcete :) jen prosím ostatním netvrďte svoji pravdu, protože ani článek jste očividně nepochopil…

Dovolím si drobnou citaci z článku… “Na judikaturní vývoj ohledně zákazu nucení k sebeobviňování, který je zmíněn níže, zčásti reagoval i zákonodárce, když výsledkem jedné z novel trestního řádu (provedené zákonem č. 55/2017 Sb.) je nynější ust. § 78 odst. 3 tr. řádu, podle něhož nikoho nelze nutit, aby předložil nebo vydal věc, jež v době, kdy je požádáno o její předložení nebo vydání, může sloužit jako důkaz proti němu nebo proti osobě jemu blízké; tím nejsou dotčena ustanovení o odnětí věci, domovní prohlídce, prohlídce jiných prostor a pozemků a osobní prohlídce.”

Dale je třeba říci, ze to co má ten koumak na mysli, je už dávno vyškrtnuto… dnešní znění 78 odst. 3 je už dávno jiné :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#49 » pon 9. říj 2023, 17:03

Ale stále je tomu nadřazena úmluva LZLPS, ze které vychází nálezy ÚS a nikdo nemůže být nucen vydat důkaz proti sobě. Odnětí věci může být na technický prostředek, nikoliv na záznam ve smyslu vydání důkazu proti sobě.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#50 » pon 9. říj 2023, 18:59

Chápu takže TŘ je v rozporu a LZPS :lol: věc je cokoliv co má povahu věci jako takové… a je zároveň způsobilé objasnit věc… což záznamové zařízení či nosič a informace ať již zvukové nebo obrazové na něm uchované jsou…. $112 TŘ a jeho výklad :)

připomíná mi toho advokata, co mi vysvětloval, ze ten nevinný obviněný proste tu rekognici nepodstoupí… protože ho k tomu nemůžeme nutit…
Tak se tam pod dozorem Všech dotáhl…

Úplně

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#51 » pon 9. říj 2023, 19:20

JJ, televizní seriály jsou studnicí moudrosti...



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#52 » pon 9. říj 2023, 19:43

Nekde jsem cetl, ze obzalovany nebyl ochoten vydat heslo k notebooku, ktery mel slouzit jako dukaz a donutili ho pohruzkou nevim ceho. Bohuzel ale nemam ani link, ani presnejsi info :cry:



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#53 » pon 9. říj 2023, 19:58

Ve Vašem případě právního laika nepochybně :) už je to těžce offtopic.

Zpět k tématu… kamera na zbrani hlavně nemusí natočit úplně vše. Pokud bereme v potaz ze zbraň se vytáhne až jako poslední možnost. Navíc to budou záběry jak z PC hry… další nevýhodou bude asi prostředí temna ulička atd… i záběry z palubky někdy stojí za prdlajs…



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#54 » pon 9. říj 2023, 20:04

Hlavně na ní bude úplný prd.
Tma, tma, šmouhy, maník, bum, šmouhy, tma ...



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#55 » pon 9. říj 2023, 20:06

MojeTikka píše:Nekde jsem cetl, ze obzalovany nebyl ochoten vydat heslo k notebooku, ktery mel slouzit jako dukaz a donutili ho pohruzkou nevim ceho. Bohuzel ale nemam ani link, ani presnejsi info :cry:
.

Bylo to v ČR?

Samozřejmě přiznání a spolupráce je polehčující okolnost a jedna z podmínek o dohodne o vine a trestu… ono když se člověk vyhne soudu a s přihlédnutím ke všemu se domluví podmínka, tak to nemusí vyjit tak zle… Samozřejmě člověk by měl vždy vše konzultovat s advokátem na kterého má každý nárok…



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#56 » úte 10. říj 2023, 04:39

Hodne jsem lovil v pameti a bylo to v Nemecku. Takze v Cesku by to snad nemusel byt pro obzalovaneho takovy problem.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#57 » úte 10. říj 2023, 07:38

Právní úpravu DE neznám, ale v Česku by neobstala ani pořádkova pokuta… obviněný/podezrelí nemusí rikat nic, ba dokonce si muže vymyslet co chce…

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#58 » ned 15. říj 2023, 00:24

Ona je taky pohrůžka a pohrůžka: "Vemte to jako chlap a ukažte, jak to bylo...", "Když to nedáte, mohlo by to skončit hůř..." nebo "Tak to bysme nebyli kamarádi" na slušného člověka, co se v takové situaci ocitl poprvé, může slušně zapůsobit; obzvláště, pokud má pocit, že pravda vždy zvítězí a že policie (a státní zástupce) se vždy té pravdy dobere...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti