Po incidentu jsem si pořídil kameru pod zásobník pistole



gunsnroses
Příspěvky: 7

Příspěvek#31 » stř 4. říj 2023, 15:14

DesertEagle píše:Překvapivě nemá kvalitní záznam .. Googli lepší kameru, dej si práci a vymodeluj si domeček ala baterka na lištu a už to bude alespon na zvážení. Když si namaluješ, tak ti ji vytisknu.


Výhoda této kamerky je její velmi malá velikost - je to krychlička o hraně 2.3 cm, takže se vejde pod jakýkoliv zásobník a nikde nevyčnívá (a pod lištu by se to s nějakou plastovou schránkou vešlo taky). Nic kvalitnějšího podobné velikosti jsem nenašel. Vím že to s tou izolepou vypadá groteskně, ale jakou nouzové DYI řešení které máte za pár dní doma po objednání mi to zatím přijde dost dobré.

Jinak myslím že toto by mohl být nápad pro někoho kdo by chtěl vyzkoušet zda by se něco podobného neuchytilo komerčně (ideálně i s tisknutím pouzder). Přece jen utratit 550 doláčů za Viridian (v českých eshopech mnohem víc) mi přijde už trochu moc.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#32 » stř 4. říj 2023, 15:24

Letec 12 píše:Milkyway: v situaci když stihneš tasit, vystřelit a schovat pistoli do pouzdra během jedné vteřiny, jako na divokém západě, toho záznamu opravdu moc nebude. V opačném a realitě víc podobném případě, kdy tasíš, přesouváš se, komunikuješ s cílem, případně na něj křičí ať přestane, či dáš varovný výstřel, toho záznamu bude dost a bude jasné jak situace probíhala a že nejsi popravči, ale naopak jsi se bránil a nechtěl střílet. Záznam bude dostatečně dlouhý a bude jasné, že jsi se snažil zabránit útoku na svou osobu a nestřilel jako kovboj. Je to pořád víc než nic.
Nápad s kamerou v brýlích se mi libi, ale zdá se, že se moc nechytil. Ač tu pokusy v minulosti už byly.


celou věc si představuješ poměrně .... naivně. Doporučuji to prodiskutovat s nějakým dobrým právníkem, který Ti, pokud je to člověk znalý nejen práva, ale i toho, jak to procesně chodí u soudu řekne, že žádný svědek je dobrý svědek. A použiješ-li už zbraň, musíš to udělat tak, abys neminul. Jeden pokus. Pak už u soudu vypovídáš jen ty. Ono pak může být tvoje jednání v rozsahu deseti sekund zkoumáno několik hodin a podsouvány ti různé alternativy, co by šlo a co by bylo bývalo bylo dobré udělat, aby .... Nakonec se v tom stejně válíš i s tím videem a pocitem, že bez něj a svědků by to asi bylo jednodušší.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#33 » stř 4. říj 2023, 16:25

To je taková mantra. Jasně, že bez svědků platí tvoje verze, pokud vyšetřování neukáže něco jiného. A taky záznam z kamery nemusíš poskytnout, a nebo jen část z něj. Tohle je prostě možnost. Nikdo to nemusí mít a je zbytečné fabulovat, co by kdyby. Řeší se technické detaily, ne jak se vyspí soudce a přísedící.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#34 » stř 4. říj 2023, 17:30

zapomínáš na možnost, že se soudce "špatně vyspí" a nepřipustí důkaz získaný bez povolení snímané osoby a....



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#35 » čtv 5. říj 2023, 19:20

Zrovna v tomto pripade je namitka nepripustnosti dukazu irelevantni. Pro svoji obranu muzes pouzit jakykoli dukaz porizeny na miste cinu v jeho prubehu. Jedine, co nesmis, je poskytnout ten zaznam treti osobe (vyjma statni moci) bez souhlasu nahraneho. Napr. soupnout na Net.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#36 » pát 6. říj 2023, 07:10

A na tohle už pár borců dojelo...
Jinak provedeni kamery na pásku mi nepřijde zrovna ideální a navíc už může zaznamenat jen to, co prokáže balistika a nedokáže to co bylo před tím, což je také zásadní. Pokud by se jednalo o profesionální výrobek, proč ne, může to dát možnost pár bodíků u soudu treba získat, pokud se rozhodneš záznamu využít. Ono ale spíš si můžeš také ublížit, žijeme v hoplofobní neoliberální společnosti.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#37 » pát 6. říj 2023, 08:18

Asi bych to nezatracoval, nepřijde mi to zase tak špatné. Když to vezmeme čiste technicky bez legislativy. Udělat pěkné pouzdro, na boku tlačítko pro nahrávání, montáž na lištu, proč ne. Bohužel nevěřím, že si někdo dá práci a cokoliv vymodeluje. Jak už jsem psal, případné prototypy vytisknu na profi stroji.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#38 » pát 6. říj 2023, 10:38

Jasně, ale musí to stát za to, aby to vydrželo a hlavně aby z toho nebyl záznam jako z kalkulačky. Pokud to někdo zvládne navrhnout a dostat na trh, jistě se kupci najdou.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#39 » ned 8. říj 2023, 12:31

Záznam Vydat musíte viz $77 a následující trestního radu…



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#40 » ned 8. říj 2023, 18:43

Jo, jasne. Drzme se reality. Pokud zaznam vydat nechci, tak ho proste nemam/ztratil/smazal/rozslapl/utopil/sorry.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#41 » ned 8. říj 2023, 21:34

Zbraň je první věc, kterou ti zabaví. I s kamerou, což zjistí až zbraň budou zkoumat. Tak to nevím, jak pak ten záznam nevydáš...



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#42 » pon 9. říj 2023, 04:57

Jako, ze po incidentu tam budes stat jak svice a cekat, az prijedou? No, tak to pak jo, samozrejme.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#43 » pon 9. říj 2023, 06:18

Cvak cvak. Kamera je ze zbrane pryc v kapse, nebo kabelce manzelky. :) I to by se mohlo stat. :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#44 » pon 9. říj 2023, 07:17

BrozT píše:Záznam Vydat musíte viz $77 a následující trestního radu…


Nemusíme! Nikdo nemůže být nucen vydat důkaz proti sobě. I když to není explicitně zakotveno, tady je o tom krásný článek:
https://advokatnidenik.cz/2019/03/27/za ... bvinovani/



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#45 » pon 9. říj 2023, 09:48

Blacky: jasný.. nebo strhnu a rozšlápnu ( se vším souhlasím). Ovšem nejsem si zcela jist, jestli člověk v téhle situaci bude vědět jak se vlastně jmenuje... Mě to prostě příjde jako blbina, si to nahrávat. Už jsem viděl leccos a i zcela jasný případy se neřešili selským rozumem, ale dumáním nad chybou toho poškozeného co se stalo obviněným. Takových případů je přeci spousta, jen tam není střelná zbraň, ale běžné předměty (většinou lahve, půllitry, klacky, tyče)...

Sobiho: dovolím si to trošku učesat... nemusíte jako podezřelí/ obviněný vůbec nic... a nehrozí Vám za to žádná újma ( pořádková pokuta atd.). Nicméně, tím nejsou dotčena ustanovení o odnětí věcí tj. nemusím vydat dobrovolně, ale nemohu v tom jinak aktivně bránit. Tedy i za cenu překonaní odporu mi bude odebráno vše co je relevantní a může být důkazním prostředkem a je jedno jestli je to samotná zbraň nebo záznamové zařízení.... odnětí věci není žádný extra složitý úkon...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host