Vhodné opasky pro skryté nošení?



Trpaslo
Příspěvky: 71

Příspěvek#196 » pát 2. úno 2024, 14:24

Zdravím, mám také Kore, ten kožený s civilní sponou a už jsem si na něj zvykl.. prvních pár týdnů nezvyk zejména s tím že je to fakt obruč, ale jinak fakt super. Rozhodně to není na první pohled poznat.. ještě se mě na to ani nikdo neptal, což se děje i když lidi vidí že máte v kapse nuž. Poznat to není, drží pěkně a neničí se. Se sponou jsem problém neměl, krásně se povolila i utáhla.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#197 » pát 2. úno 2024, 14:42

Já mám 5.11 double duty a jsem naprosto spokojenej. Nosim ho všude.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#198 » pát 2. úno 2024, 17:54

Co na těch hypersuperduperhightech tvrdých opascích všechno skrytě nosíte?

Zatím jsem si všechno vždycky navlékl, na jakýkoliv opasek jsem zrovna v tu chvíli měl, a nikdy to nebyly obruče. Tedy mimo závodů, tam nosím tvrdý dvojitý opasek se sucháčem originál Čína za pár stovek, ovšem to až v posledních letech, dřív jsem i na závody chodil s úplně obyčejným opaskem.

Ale hlava mi nebere, proč bych v takovém tvrdém opasku měl chtít trpět celý den v kanclu.



sokar
Příspěvky: 444
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#199 » pát 2. úno 2024, 18:26

Michalizer - KORE sem distribučně vozíme my - HABRESTO. Pokud máte opasek od nás, nebo od některého z našich dealerů, pošlete mi na mail habresto@habresto.cz sken faktury a pošleme vám novou sponu. Šroubky jsou někdy tužší, ale zašroubovat jít mají a hlavičky čouhat nemají. Doporučuju vždy dvě otáčky dovnitř a jednu ven a dotahovat postupně aby si šroubek v opasku udělal místo postupně. Před nějakou dobou se také měnili inbus hlavičky o číslo větší aby se toto eliminovalo. Od nového roku chodí od výrobce opasky jen s věšáčkem na kterém je inbus. Pytlíček s duplicitními šrouby a dalším inbusem již není. Nicméně máme stále zásobu náhradních dílů v případě potřeby. Občas se stane že se semele hlavička buď zásahem uživatele, nebo dorvanými šroubky z výroby, tak můžeme poslat náhradní šroubky. Není potřeba nic podlepovat. Mám jeden z prvních kusů asi půl roku před tím než jsme je začali vozit a nosím jej denně 12-18 hodin.

Opasek se nemusí vytahovat z kalhot. Dá se po rozepnutí přední části smotat do sebe tak, že horní díl je nahoře a nohavice složené do komínku pod tím. Nějakou dobu bude trvat než trochu povolí aby to tak šlo.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#200 » pát 2. úno 2024, 19:13

Jarda: Každý má jinou stavbu těla, ale já jsem třeba obyčejný opasek musel mít hodně utažený, aby zbraň neodstávala od těla. KORE vůbec na těle necítím, nosím ho už spoustu let. A stačí aby byl lehce utažený a jeho pevnost se postará o to, že se zbraň nevyklání ven. Funguje to skvěle díky sponě - při sedání povolím, při vstávání utáhnu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#201 » pát 2. úno 2024, 19:25

Jarda.Jezek píše:Ale hlava mi nebere, proč bych v takovém tvrdém opasku měl chtít trpět celý den v kanclu.

Nosím už pár let KORE Garrison, který už k nám bohužel Habresto nevozí a netuším, jak se jednoduše dostat k novým (protože nejsou nesmrtelné). Šířka je 1,75", takže cca 45 mm. Na těle ho mám často od brzkého rána do pozdního večera, kancelář, auto, střelnice. Za tu dobu jsem si nevšiml, že bych trpěl. Naopak, mám zkušenost, že víc problémů mi dělaly měkké opasky, které jsem musel daleko víc utahovat, aby držely tam, kde je potřebuji.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#202 » pát 2. úno 2024, 19:29

Já mám postavu takovou běžnou. Ani hubenou, ani tlustou, jsem spíš vyšší než nižší. Jakou bych měl mít postavu, abych potřeboval takový opasek, který se tu řeší?



sokar
Příspěvky: 444
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#203 » pát 2. úno 2024, 19:43

O Garrison nebyl vůbec zájem. Všehovšudy 10ks se prodalo. Teď jsme začátkem ledna dovezli 5ks na individuální poptávku něco u nás a něco jednoho dealera. Stejně tak carbon style zrušeno pro nezájem. Dovést jde všechno z jejich nabídky, takže garrison klidně až dovezeme zase. Třeba sully bere buffalo kožené. Nikomu jinému se neprodávají, u něj jdou.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#204 » pát 2. úno 2024, 22:31

Kore Garrison. To je ta spravna cesta. Nosim ho vlastne od te doby co ho Kore vydalo (nebo skoro).

Ma volba cislo 2 je jednoznacne buffalo. Prekvapuje me, ze buffalo se neprodava. Ty leskly jsou hned odreny. Mam tady garrison, 2x buffalo, tactical, leather a battle.

Hlavne si na to kupte protectory. U tech kozenych verzi (jak leather, tak buffalo) je to uplne nobrainer.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#205 » sob 3. úno 2024, 08:32

Protector jsem si koupil, protože mi ho v obchodě vychválili, na kožený se mi ho podařilo narvat s maximálním úsilím a pak jsem přes něho stejně nepřetáhl speedloopy, takže jsem ho hodil do popelnice. Kožený mám, ale co mám Garrisony, už ho nenosím. Šířka 45 mm je přesně do kalhot, v poutkách je to bez vůlí.
Bohužel, jak už jsem psal minule, ani Kore není nesmrtelný. Pásek měkne, hrany dostávají zabrat.
Garrison bych si objednal, kdyby byl na eshopu, byť i jako neskladová položka. Takové to objednávání po emailu mě nebaví. Naposledy jsem se tak snažil koupit Glock a dopadlo to jako vždycky, baba na mě zapomněla a po dvou měsících se divila, že jsem zrušil poptávku.



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#206 » sob 3. úno 2024, 10:53

Jarda.Jezek píše:Zatím jsem si všechno vždycky navlékl, na jakýkoliv opasek jsem zrovna v tu chvíli měl, a nikdy to nebyly obruče. Tedy mimo závodů, tam nosím tvrdý dvojitý opasek se sucháčem originál Čína za pár stovek, ovšem to až v posledních letech, dřív jsem i na závody chodil s úplně obyčejným opaskem.

Ale hlava mi nebere, proč bych v takovém tvrdém opasku měl chtít trpět celý den v kanclu.


Běžné konfekční opasky se v místě zbraně deformují, prohýbají a kroutí. Osobně tedy Kore nemám, opasky jsem si nechal dělat na zakázku u sedlářů a fungují dobře. Větší tvrdost než u levných tenkých opasků, mě nijak neomezuje.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#207 » sob 3. úno 2024, 11:25

To možné je, jen jsem asi nikdy nenosil takové zbraně a v takových pouzdrech, aby se případná zmíněná deformace pásku jakkoliv projevila. Zvláštní.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#208 » sob 3. úno 2024, 13:35

Je to na vkusu každého soudruha. Mě měkké opasky nevyhovovaly, zbraň v kydexu různě cestovala (byť o centimetry), tlačilo to a jak to bylo měkké, musel jsem je dotahovat na krev. Třeba ty obyčejné nylonové Helikon nebo 5.11. U Kore to díky jejich tloušťce 5 mm nehrozí, speedloopy jsou zaklíněné opravdu pevně.
Běžně na nich nosím OWB na zbraň + zásobník, případně IWB a nebo Safariland Low-Ride a OWB na zásobníky, někdy i malý IFAK, svítilnu... Podle toho, jestli jdu jenom se smetím, nebo musím i do sámošky.
Ty opasky mají samozřejmě i odpovídající nosnost, ten Garrison má udávanou 4,5 kg, takže takové běžné EDC ;-)
Na jedněch kalhotách mám opasek Helikon s kobrou a D kroužkem, není to až tak špatné, jak jsem se bál, ale Kore mi vyhovuje o kousek víc. Na druhou stranu tam bude vyšší nosnost díky té kobře.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#209 » sob 3. úno 2024, 14:54

Kore je naprosto v pohodě i v kombinaci se speedlopy, nosím OWB a naprosto v pohodě. Nakonec ho nosím i když si zbraň neberu, zvykl jsem si na něj. Za mne dobrá volba.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#210 » sob 3. úno 2024, 18:07

Na YouTube Honza shooter je recenze asi 10 opasku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host