Tlumiče na zbraně



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#1006 » sob 8. črc 2023, 22:48

Mám ustovou brzdu, funguje, tj stabilizuje hodně dobře.
Samozřejmě je to hlučné..



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#1007 » sob 8. črc 2023, 22:56

U subsoniku je při použití flowthru tlumiče SS znát menší zpětný impuls.



Hroch
Příspěvky: 4

Příspěvek#1008 » ned 3. zář 2023, 13:11

Nemá někdo z vás zkušenost s tlumičem na Sa vz. 58 montovaným přímo na závit hlavně ? Měl by tam být závit M14x1 (pravý). Kterého výrobce/model vybrat, co funguje....

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#1009 » ned 3. zář 2023, 14:43

SA 58 především není primárně konstruovaný na montáž moderních úsťových zařízení (vč. tlumičů). Leckdy je křivá přední plocha nosiče mušky a úsťovka/tlumič pak po řádném dotažení sedí mírně "křivě". U krátkých úsťovek/kompíků to vadit až tak nemusí, ale u delších zařízení (tlumiče) by už mohlo dojít ke škrtání střely o přepážky/ústí tlumiče a podobnou neplechu.

Nejlepší řešení je nosič mušky slisovat z hlavně, v přípravku na soustruhu stočit (líznout) přední dosedací plochu naprosto kolmo k ose hlavně a pak nosič (po načernění obrobené plochy) nalisovat zpět. Samozřejmě, že toto by měl dělat puškař nebo alespoň zkušený strojař. Já to takto mám udělané jak na SA 58, tak na AK 47, kde na obou puškách mám Ase Utra úsťovky a používám na nich tlumič DUAL762-S-BL.

Vzácně se lze setkat i s křivě vyřezaným závitem na hlavni (to ale platí hlavně pro klony AK 47) a tam už nepomůže nic.

Takže prvně bych si ověřil kolmost plochy nosiče mušky k ose hlavně a souosost závitu k ose hlavně a až poté teprve laboroval dál.



Hroch
Příspěvky: 4

Příspěvek#1010 » ned 3. zář 2023, 17:06

Díky za bleskovou a vyčerpávající odpověď !!



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#1011 » čtv 7. zář 2023, 12:18

Nebylo by řešením i dodatečné zalisování nosiče mušky o 30-35 mm blíž k rámu, a vzniklý volný prostor průměru hlavně použít jako "vodicí" část pro tlumič? Nebo už je tam nějaké osazení, které posunu toho nosiče brání?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#1012 » čtv 7. zář 2023, 17:43

Nejen osazení, ale především oba zajišťovací čepy, které nosič mušky zajišťují proti axiálnímu i radiálnímu posunu/pootočení vůči hlavni a které jsou svrtávány vždy s konkrétním nosičem a konkrétní hlavní.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#1013 » sob 14. říj 2023, 09:41

Surefire uvedl RC3. Udajně -60% backpressure oproti RC2 za cenu +1.5 dB. Jsem zvědavej na nezávislý testy. Snad se jednou dočkáme SF tlumičů i v Česku...

https://www.youtube.com/watch?v=POiV8OVSbd8



kenjyroo
Příspěvky: 10

Příspěvek#1014 » úte 31. říj 2023, 12:41

Ahoj, jak byla pár stránek zpět zmínka o OSS tlumičích, je tu někdo z vás co ho už má? Fakt se vyplatí tak velká investice přes 40k? Nebo bohaté stačí od B&T Rotex či SS? Časem zvažuji něco pořídit na Antrega s lehkou hlavní v délce 12.5. Děkuji za rady/tipy.



Chlup
Příspěvky: 13

Příspěvek#1015 » pon 6. lis 2023, 20:33

Pokud bys uvažoval o tlumiči bez flow through tak zkus mrknout na https://acheron.ch/en/. U nás to prodává https://www.top-armyshop.cz/. Je to dražší nez třeba Ase, ale ne tolik jako OSS nebo Antreg. A papírově (váha, útlum) je to asi nejlepší co jsem na našem trhu viděl. Já to mám na .300 blk pušce a funguje to skvěle. Mám to teda dost čerstvě, takže nemám dlouhodobé zkušenosti.



kenjyroo
Příspěvky: 10

Příspěvek#1016 » úte 14. lis 2023, 07:34

Chlup píše:Pokud bys uvažoval o tlumiči bez flow through tak zkus mrknout na https://acheron.ch/en/. U nás to prodává https://www.top-armyshop.cz/. Je to dražší nez třeba Ase, ale ne tolik jako OSS nebo Antreg. A papírově (váha, útlum) je to asi nejlepší co jsem na našem trhu viděl. Já to mám na .300 blk pušce a funguje to skvěle. Mám to teda dost čerstvě, takže nemám dlouhodobé zkušenosti.



@Chlupe fouká ti hodně přes vyhození okénko a natahovací páku? Antreg tlumič jsem zkoušel, ale foukal dost.



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#1017 » úte 14. lis 2023, 10:45

U Antregu je třeba vyměnit natahovací páku alá Radian. Pak to dost eliminuje foukání. Venku to je úplně na pohodu, na uzavřené střelnici při rychlejší střelbě jde něco cítit, ale to je daň za tlumič.
Mám tlumič od Antregu



kenjyroo
Příspěvky: 10

Příspěvek#1018 » úte 14. lis 2023, 11:41

izerS18 píše:U Antregu je třeba vyměnit natahovací páku alá Radian. Pak to dost eliminuje foukání. Venku to je úplně na pohodu, na uzavřené střelnici při rychlejší střelbě jde něco cítit, ale to je daň za tlumič.
Mám tlumič od Antregu


izerS18 a ty máš tu páku s vývrty od Antregu? Brzy má jít do prodeje prase(něco jako Warden od SF) do kterého můžeš dát vložku od Antregu a máš menší tlumič. Tak jsem zvědavej, zajedu to pak omrknout.



Chlup
Příspěvky: 13

Příspěvek#1019 » úte 14. lis 2023, 17:23

kenjyroo píše:@Chlupe fouká ti hodně přes vyhození okénko a natahovací páku? Antreg tlumič jsem zkoušel, ale foukal dost.


Mně přijde, že to moc nefouká. Nebo to minimálně nefouká, tak aby to snižovalo komfort střelby. Když se na to soustředím, tak vnímám, že to kolem natahovací páky fouká. Nicméně Daniel Defense tam rovnou dává nějakou svojí páku, která usměrňuje ty plyny směrem nahoru a ne do obličeje. Nemám problém vypráskat 200 ran během dvouhodinové návštěvy střelnice. Nemám problém s tím, že bych měl podrážděné oči nebo něco takového.

Je ale důležíté říct, že z toho střílím jen .300 blk subsonické střelivo. Takže je otázka jestli je to "nekouření" tlumičem, natahovací pákou, zbraní a nebo těma nábojema. A nevím jestli bude ta zkušenost přenosná na subsonickou .223. Na svém Antregu mám flow through tlumič od Ase a jsem s ním spokojenej. A asi bych si na .223 tlumič bez flow through nekoupil. Stejně to nebude tak utlumené a ten komfort při střelbě jde hodně nahoru. U té .300 blk pušky byla pro mě priorita útlum, aby se s tím dalo střílet i bez sluchátek v interiéru. A pro tenhle účel funguje ten Acheron fantasticky.

A pokud bych chtěl koupit tlumič bez flow through na .223 tak určitě šáhnu znova po tom Acheronu. Je sice dražší, ale je lehčí než Ase DUAL556 GEN2, má skoro dvojnásobný útlum a systém upínání je naprosto geniální.



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#1020 » úte 14. lis 2023, 17:32

Koukám na tu "DD páku" a nevidím na tom nic, co by konstrukčně "usměrňovalo plyny směrem nahoru"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů