Podvěsná svítilna



hadrava91
Příspěvky: 135

Příspěvek#1 » čtv 19. pro 2013, 20:44

Ahoj všichni chci se zeptat zda nevíte o nějáké dobrém led světle k pistoli Glock 17 gen. 4, ale aby nebylo moc dlouhé nemám rád když o hodně přesahuje před hlaveň a závěr. A chci se zeptat Světlo pokud je bez laseru je povolený doplňek ke zbraňi je to tak? Kdežto laser či led světlo s laserem ne? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2 » čtv 19. pro 2013, 21:54

fenixky jsou velmi dobry a spolehlivy svitilny. Jeste o tridu nahoru je SUREFIRE ale ten je 3x drazsi... s fenixem chybu neudelas :)

ale nevim jestli tu co chces je jeste k sehnani...

misto ni je tuta novejsi a sviti i vic :)

http://www.svitilny-fenix.cz/lithiove-cr123/fenix-pd35

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 19. pro 2013, 22:29

Myslím, že dotaz byl mířen na podvěsné svítilny. Odděleno a přejmenováno.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#4 » čtv 19. pro 2013, 23:04

Kvalitní světla jsou např. u Zbraně Libovecký / info@lirais.cz /, má např. za 1800 Kč a opravdu málo přesahující hlaveň za 3900 Kč. Je parádní, na Glock i jiné z lištou, ale odradila mě cena, ale je mně jasné, že za menší prachy to asi nepůjde. Možná by se dala svítílna nakoupit v zahraničí, osobně to zkusím v březnu v SRN na IWĚ.
Světlo je normálně povolené, ale ve spojení s laserem je pouze na vyjímku Policie.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#5 » pát 20. pro 2013, 01:08

MarK puvodni dotaz znel a byl uplne jinej nez ted jak je to editovany.

hadravo: jestli chces super svetlo tak si kup surefire jestli na to mas :)



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#6 » pát 27. pro 2013, 23:26

to moc nesplňuje ten přesah přes hlaveň, nejlíp vychází asi TLR3 z malejch svítilen. APlko má sice spoustu dobrejch recenzí po netu, nejdřív se mi líbilo taky ale teď po zkušenostech 2 lidí co to mají bych to asi nechtěl.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#7 » pát 27. pro 2013, 23:45

Nechci zakládat nové vlákno ani flamewar, tak prosím o nějakou stručnou odpověď. Není to kontraproduktivní, když ten, koho baterkou hledáte, ví, kam střílet? Nebo k čemu to vlastně je?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#8 » sob 28. pro 2013, 01:26

1. kdyz tam mas poradny svetlo tak kdyz se tam podiva tak nic neuvidi. 2. stejne nevi kam strilet 3. nemuzes zakladat svoji slepotu na strachu ze te picne kdyz uvidi svetlo coz se nikdy jeste nestalo. a je to k tomu aby ty si videl na co strilis, kam strilis a apod. Samozrejme jestli tahas sebou NVG tak je to bezpredmetny :)

naky videjka o svetlech, snad to nekomu osvetly myslenky :)

http://www.youtube.com/watch?v=6ynmOFCAGlQ
http://www.youtube.com/watch?v=q_RAtvQMgnE
http://www.youtube.com/watch?v=wnKtWN72Jlk

zbytek na jeho kanalu :) pouze ENG



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » sob 28. pro 2013, 01:54

Ano, to světlo je tak ostré, že nelze se do toho podívat, ani zaměřit a mnohdy to může i odradit od útoku.
Jen málo krytých střelnic má dostatek světla, tam se to dá velice dobře použít a noční střelba na střelnici má svoje kouzlo, kdo to zkusil ví o čem to je !
Taktická světla se výrábí nejspíš z těchto důvodů. Proč ho nemít ?



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#10 » sob 28. pro 2013, 08:37

Já chápu význam světla pro střelbu, je mi taky jasné, že když mě oslepíte, netrefím se ani prstem na špiču svého nosu :) Ale když nesvítíte přímo na protivníka, pak je v obrovské výhodě - vidí zdroj světla a střílí po něm. Proto se doporučuje držet baterku v ruce dál o těla. Najednou tady koukám, jak si to pochvalujete, a sedím a dumám, že je to v rozporu s taktickými doporučeními.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#11 » sob 28. pro 2013, 10:59

:D pockej zdenku ale tohle tvoje doporuceni ala takticky nesmysl, se pouzivalo v dobe kdy byli pochodne a lampy takze to takhle drzeli aby dosvitili dal a neoslepovali sebe ;) jediny o co se tuti taktici opiraj ze ze to meli FBI nekdy v modernejsi dobe v papirech jenom proto ze to nikdo neodstranil ;) takze asi tak.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » sob 28. pro 2013, 11:18

K té taktice - záleží na světelných podmínkách v místě. Když např. vstupuješ do obytného domu dolů to temného sklepa, kde je pachatel, tak by sis neměl rozsvítit domovní osvětlení, ale použít právě jen tu taktickou svítilnu (poměr jasů před tebou a za tebou, moment překvapení). Pokud máš v zádech zbytkové světlo, třeba z pouličního osvětlení, je videt tvoje silueta na tom světlém pozadí (taktická nevýhoda). Proto je dobré to "přebít" intenzivním osvětlením prostoru před sebou. Potenciální útočník bude oslepen a zároveň dobře nasvícen. Má to ale další záludnosti, není to však pro tyto stránky...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#13 » sob 28. pro 2013, 13:37

U starších zbraní to nebylo kam umístit, nyní mám již dvě zbraně s lištou Picatinny, proto vážně uvažuji o koupi, jen se mně pořád zdá, že 4 tisíce je moc, proto budu pátrat v zahraničí.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#14 » sob 28. pro 2013, 18:16

bohužel je osvědčeno že tady bohužel většinou platí čím dražší tím lepší. máloco má vydrž aby to vydrželo na zbrani..

ps: pokud nejsem policajt tak do temneho sklepa nejdu za utocnikem ale volam policii ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#15 » sob 28. pro 2013, 22:16

ale tady nejde o sklep ale treba i o prostory bytu ;) pripadne venek ci proste kazdou neosvetlenou oblast. A zapinat velky svetlo je strasna takticka nevyhoda.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů