Podvěsná svítilna



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#16 » sob 28. pro 2013, 23:48

Přesně tak, řešíme tady něco, co již bylo dávno odkzoušeno.
Pokud si někdo myslí, že to nikdy nepoužije a že to není k ničemu, nechť si podvěsnou svítílnu nekupuje !



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#17 » ned 29. pro 2013, 01:20

kdysi stačila louč, svíčka nebo petrolejka dnes se jaksi požaduje víc
ano cena je jakýmsi ukazatelem Qvality
podvěsná na zbraň nebo baterka oboje se dá použít k posvícení
komukoliv se ale bude blbě vysvětlovat že si jen chtěl posvítit "namontovanou podvěsnou"

Poldle mě je pro tyto učely Qvalitní svítilna která snese namontování na zbraň a střelbu, podstatně lepší volbou.


sklep, park, neosvětlenou ulici prozáří Lumeny Vaší svítilny



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#18 » ned 29. pro 2013, 08:48

Rekl bych, ze pro civila je jedinym smysluplnym vyuzitim plnotucne podvesne vyrazny benefit na nocnich soutezich. Na kazdodenni noseni uz je to dost velke a na domaci brokovnici (ze ktere se nejspis nichdy nevystreli) staci neco levnejsiho v drzaku.

Osobne si ji kvuli par nocnim soutezim rocne (obzvlast pri mych vykonech ;-) ) koupit nepujdu...

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » sob 4. led 2014, 22:41

Já osobně taky uvažoval o koupi podvěsné (s tím že bych nosil nasazeno neustále). Baterku ale používám nesrovnatelně častěji než jen na pistoli. A tasit kvůli posvícení si pistoli je přece jen mnohdy hodně nevhodné. Tedy nosím obojí zvlášť.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#20 » ned 5. dub 2015, 16:07

Ahojky,

tak ted taky řeším nějakou slusnou svitilnu. Ideálně univerzální, pro běžný svícení doma, v garázi, sklepě a venku, která pujde pripevnik na brokovnici na weawer lištu. Moc se v tom nevyznám, myslíte, ze nekde kolem 500-1500 se dá sehnat? Nebo má už smysl jít do něčeho kolem 2000-3000 třeba nějaký ten Fenix?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#21 » ned 5. dub 2015, 16:26

pred cca mesicem jsem si poridil tohle na cz75 http://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esho ... 0-Executor
sviti opravdu hezky na vsechny vzdalenosti na ktere mate sanci neco trefit. nevim co vyrobce mysli dosvitem 130 metru. realne na zahrade jsem si posvitil tak na 50-60. je celkem prijemna i na bezne sviceni
Obrázek

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#22 » ned 5. dub 2015, 17:28

blacky: s fenixem chybu rozhodne neudelas a mount na listu maji ;) doporucuju model pd35

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#23 » ned 5. dub 2015, 19:12

Hmm ten nextorch vypadá dobře. Jednoduchej, žádný extémní elektornicky serepetičky. Svítit na 120m je sci-fi .) Běžně doma svítím na 5m a střelba max 25. :)

Fenix není o moc dražší (bez akumulátoru) takže reálne tak o 700kč :) Možná že PD32 by mohla stačit.

dík za info.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#24 » pon 6. dub 2015, 17:03

Prave ze u svitilny na sebeobranu je dulezita svitivost, protoze oslepis cil... tech 200m ten fenix opravdu umi a vzdycky si to muzes snizit.

Obrázek

kdyz si koupis neco podobnyho tak ty horsi svitilny ti pridou jako detsky hracky :D

pd32 je starej model nahradil ho pd35 a ty 2 stovky te nezabijou ;)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#25 » pon 6. dub 2015, 22:34

Zkus si ve dne na pul sekundy posvitit nextorchem do oci. Kvalitni halucinace zaruceny. A netreba michat dohromady svitivost a dosvit



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#26 » pon 6. dub 2015, 23:06

Již jsem tady jednou psal, že většina tunelových střelnic je tma, proto bych jí použil na většině pražských střelnic.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#27 » úte 7. dub 2015, 07:39




Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#28 » úte 7. dub 2015, 08:47

Někdo namítne že stroboskop je učinný. Ale pár let zpět jsem viděl že najít něco v stroboskopu není sranda. Blbý airsoft ale v vzdálenosti do 15m je to dost reálná. Než mně našel v strobo světle, opětoval jsem palbu intuitivně přímo proti zdroji světla. A to to bylo s dlouhou. Jenom tupý kolimoš z číny a jednoduše jsem mu to vrátil. A žádný had. Jel jsem na SA, bo munice v tlačákách nebylo nikdy dost. OD té doby nemám v strobo mimo velkých zásahových zdrojů velkou důvěru.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » úte 7. dub 2015, 14:24

Každý si posvícení do očí může vyzkoušet v noci v zrcadle. Je to nepříjemné, ale žádné fatální "taktické oslepení" se nekoná, pokud jde o běžně nositelnou baterku (test třeba s PD32UE). Před časem jsem chtěl dotáhnou zrcadlo jako rekvizitu na LOS stage s baterkou, ale po domácím vyzkoušení mi připadalo, že to nějak nemá očekávaný efekt.

Stroboskop do očí subjektivně nevnímám jako zásadně horší, zato jako vlastní zdroj je to pro orientaci a míření dost rozdíl oproti běžnému světlu. Máme ze závodů v GC zkušenost, že pokud baterka disponuje strobo režimem přes jediný spínač, cca 10% střelců si jej ve stresu omylem zapne. A to ví, do čeho jdou, můžou si během čekání zkontrolovat stav a klidně i nadrillovat vytažení baterky.

Za mě tedy baterka co nejjednodušší, ideálně jednorežimová, nebo alespoň s odděleným přepínačem režimů, jako třeba Fenix.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#30 » stř 8. dub 2015, 22:22

Mnoo tak sem bádal a nakonec toho fenixe objednal. Vcetne drzaku na weawer a barevnejch filtru. Na domaci sviceni staci nejslabsi režim Ty další dělají z noci den. :)

Jen sem musel trosku doladit ten držák. Ten adapter byl asi o milimetr delší a nezapadl přesně na tělo baterky. Tak sem ho vzal lehce bruskou a už je to ok.

fenix1.JPG
fenix2.JPG
fenixpd35.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů