Nabíjení zásobníků – pomůcky



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1 » stř 16. črc 2014, 09:10

Při projíždění různých vláken na fóru jsem narazil několikrát na zmínku o pomůckách k plnění zásobníků (nabíječkách) – usnadňující zejména nacvakání posledních několika včelek proti zvyšujícímu se odporu pružiny. Na internetu se mi podařilo najít pouze univerzální nabíječku UpLULA (stojící asi 2x víc než bych byl ochoten za kus plastu dát) a HKS Magazine Speedloader (v ČR zřejmě nesehnatelné).

Existují ještě nějaké jiné nabíječky (dostupné v ČR) a použitelné ideálně pro CZ 75? Několik lidí psalo o nabíječkách pro Glock nebo Čezety, ale bez odkazů, ze kterých by bylo patrné, co tím bylo míněno (něco jako Yetti, všichni o něm ví, ale nikdo ho neviděl).
Pokud budete reagovat, tak prosím přímo s odkazem (video nebo foto jak se používá, kde koupit), nebo fotkou vlastní mašinky (klidně i komentářem k funkci, spolehlivosti, atd).

Rady typu „posiluj palec“ určitě potěší :) , ale nepomohou :| . Předem díky za použitelné informace.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#2 » stř 16. črc 2014, 10:15

Já mám takovou rychlonabíječku. Nekupoval jsem ji , měl jsem ji už v kufříku při koupi pistole.
Edit: Mám ji k pistoli CZ 75D Compact

Obrázek

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#3 » stř 16. črc 2014, 12:16

Takových věcí je ... Stačí do strýčka Googla napsat "pistol magazine loader" a vybrat si třeba podle obrázků. Není jen Uplula a HKS. A není velký problém něco objednat z ciziny.

Jen tak namátkou:

Obrázek

Obrázek

Obrázek



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4 » stř 16. črc 2014, 12:46

Jo, tyhle už sem vidět taky - googla sem používal :D Jde mi spíš o to, že ne každý obchodník zasílá do ČR a hlavně náklady na poštovné by v těchto případech překračovaly cenu samotné platikové hračky.
Třebas tady je toho hromada už od 4$.

Raději bych něco, co si můžu osahat než to koupím - abych pak nemlátil hlavou o zeď co sem to za trotla.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#5 » stř 16. črc 2014, 14:01

Jo, tak to bude v našich krajích větší problém ;-)



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#6 » stř 16. črc 2014, 15:16

Máme doma Uplulu i ten plastový bazmek co CZ přidává k některým pistolím (co má Gash na fotce). Funkčně se to vůbec nedá srovnávat, do Upluly náboje jenom házíš a jde to opravdu snadno a rychle, s tím druhým bazmekem jsem výrazně pomalejší jak když to sázím prsty, vůbec to nepoužívám. Uplulu jsem pořizoval kvůli přítelkyni, aby si mohla sama páskovat a nelámala si prsty, pro chlapa nevidím moc důvod to kupovat. Možná před většíma IPSC závodama, kdy páskuju 8 zásobníků (pro oba), tak jí použiju, jinak ne. Pokud ale máš důvod nějakou nabíječku kupovat, rozhodně bych šel do Upluly.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#7 » stř 16. črc 2014, 15:31

Nene, až tak horký to s koupí není. Spíš jsem vlákno přímo věnované nabíječkám na fóru nenašel a zajímaly mě možnosti, které tu jsou. Časem se třeba ke koupi něčeho takového dostanu a chtěl jsem si předem rozšířit obzory. A snad i někomu dalšímu to vlákno potom pomůže.
Z videí dostupných na netu se jeví UpLULA zatím jako nejpropracovanější (až na tu cenu :| ) - ostatní nabíječe vedle ní vypadají spíš jako šidítka. Dá se u nás sehnat za cenu nižší než tisíc? Na zahraničních serverech bývá i v cenách kolem 28$, což by odpovídalo při současným kurzu cca 570 Kč (ovšem bez poštovnýho).



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#8 » stř 16. črc 2014, 16:02

Na 100% stejna zkusenosti, jako ma KarlosP. Bazmek od CZ je nanic a uplulu s radosti pouziva pritelkyne. Ta je fakt dobra i kvalitne udelana. Ja ji poridil asi za 500 i s dopravou, ale dalsi jsem za ty prachy uz nesehnal.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#9 » stř 16. črc 2014, 20:08

Ztratil jsem tuhle věc na nabíjení glock zásobníků a u nás se to vůbec nedá sehnat. ProArms to nemá, u Brymový mi řekli, že to MPI prý samostatně vůbec nedistribuuje. :-/

Určitě se to každýmu válí doma. Nechce mi to někdo prodat? :)

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#10 » stř 16. črc 2014, 20:26

nechci dělat Uplule reklamu, ale je pravda, že žádný to šidítko pro Glocky nebo CZ se s tím nedá srovnat... taky jsem dlouho hledal a nenašel nic lepšího, i když taky dražšího :roll: ... ale kdo to tam chce házet a páskuje víc zásobníků naráz, musí těch pár stovek obětovat a vyplatí se to ;) ...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#11 » stř 16. črc 2014, 21:02

mne se podarilo lulu koupit zde od nekoho. a je to pekne udelatko.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 27. srp 2014, 14:26

No já jsem dělal jednomu automechanikovi něco s počítačem a místo peněz jsem mu ukázal co mne trápí - posledních pár nábojů do zásobníku rvu - tak si oměřil zásobník (GP P1 Luger) a nechal jsem mu tam jednu vystřelenou nábojnici, koukli jsme se na web, prý mi něco na to udělá.
Já hlavně, že to chci na klíče, něco malého.
Půjdu se za ním podívat, co vymyslel.
Pak dám vědět.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#13 » sob 6. zář 2014, 09:01

Kamarád mi slíbil, že mi speedloader (a taky sušilky) vytiskne na 3D tiskárně "za pivo". Jsem na to zvědavý.

http://www.thingiverse.com/thing:209583

Obrázek



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#14 » sob 6. zář 2014, 09:28

Tato verze se da koupit za pul piva a funkcnost tomu odpovida.



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#15 » sob 6. zář 2014, 09:51

Když jsem před rokem sháněl něco na usnadnění nabíjení nábojů do zásobníku,tak jsem nakonec zvolil ten drahý kus plastu od UPLULY a přátelé s klidným srdcem po roce používání mohu říci,že ty nehorázný peníze za to opravdu stojí,jelikož to šetří jak podavač u zásobníku,tak i čas,který můžete věnovat střelbě a né nabíjením nábojů,které jak všichni víme u posledních kusů nejdou do zásobníku zrovna z lehka.Toť celá má zkušenost k tomuto výrobku ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů