barvení mířidel luminiscenčními barvami



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#61 » pát 6. bře 2015, 15:00

jj souhlas... dival jsem se na to jeste dopoledne a prislo taky jako hovadina... vcera vecer uz moc nefungovalo kriticky mysleni... :)



Jan_Ben
Příspěvky: 16

Příspěvek#62 » pát 6. bře 2015, 20:16

není to spíš něco jako toto ?
http://www.stardustcolors.cz/cs/content/21-fotoluminiscencni-pigmenty-
jinak škoda že muška a hledi nejde jednoduše provrtat :) pak by se dalo osadit třeba toto - používá se třeba do hodinek:
http://www.eclipsesharp.com/tritium-vials/

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#63 » pát 6. bře 2015, 20:52

Proč by nešly provrtat? Jen to chce ten správný vercajk a ruce ;)

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » pát 6. bře 2015, 20:59

hele mám problém, mám berettu 71 s pevnou muskou, zkusil jsem si ji nabarvir barvou, kterou jsem to tu zacal ale po cca 300 vystrelech jsem bez barvy
Tak s timhle tritiem by to bylo uzasne



Jan_Ben
Příspěvky: 16

Příspěvek#65 » pát 6. bře 2015, 21:05

Tak cena není tak strašná, ale jsou skleněné, orig. mířidla jsou v plastové konstrukci.
Co ten pigment, namíchat ho do laku a tím to natřít.



Jan_Ben
Příspěvky: 16

Příspěvek#66 » pát 6. bře 2015, 21:13




aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#67 » pát 6. bře 2015, 23:33

seton: očistil a odmastil jsi důkladně mířídla? Pod ty luminiscenční barvy by se měla dát bílá barva, aby odrážela světlo zpátky. A pravděpodobně by to mohlo jít nakonec zakrýt bezbarvým lakem, ale jestli to zvýší odolnost proti odpadnutí to nevím.



Jan_Ben
Příspěvky: 16

Příspěvek#68 » sob 7. bře 2015, 11:34

Dneska jsem šel kolem obchdu kreativních potřeb, za 60 korun jsem koupil zelený fotopigment 10g a za 30 korun bezbarvý lak v drogerii.
po namíchání jsem vytvořil pastu, kterou jsem párátkem nanesl na mušku.
Obrázek

No uplne kulata se mi nepovedla, ale je to pigment v laku, takže otěr asi nebude žádný, jedině že se oloupe. Každopádně doba svícení není nijak závratná, intenzita rychle opadává.

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#69 » sob 5. bře 2016, 23:19

Moc zajímavé vlákno. Díky všem za příspěvky a zkušenosti s různými barvičkami... Chci si koupit K100 a přemýšlím, jestli jít do provedení Dynamic se světlovodnou mouchou, nebo Standard a koupit optotritiovou mouchu a hledí. Ale nikde v Česku jsem tato mířidla na K100 zatím nenašel a taky nevím, kdo by mi je nainstaloval... já su na takové věci levej. Na stránkách Grand Power sice něco takového mají, ale bez ceny. Nicméně už jsem se přihlásil na GP forum, tak se tam zkusím šéfů zeptat :-)
Ale k tématu tohoto vlákna: nemáte někdo zkušenosti s barvami na mířidla Truglo?
http://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/0/3/ ... ruglo-sada



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#70 » sob 5. bře 2016, 23:44

malyLibor: tady budeš podle mě platit tak akorát za značku Truglo



selmo
Příspěvky: 12

Příspěvek#71 » ned 6. bře 2016, 10:20

Zkusenost mam, testoval jsem na 58. Kdyz clovek nasviti treba baterkou, tak svit je supr ale rychle opada :( neni to nic staleho (kdyz by to vydrzelo aspon 10min poradne sviti tak jsem spokojen). Vrstev jsem dal hooodne :)

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#72 » ned 6. bře 2016, 12:00

Aha. Takže totéž, co tady už chlapi zkoušeli, jen za násobně víc peněz. Takže pokud člověk chce opravdu svítící mířidla, pak jedině ta tritiová.



vlastimil178
Příspěvky: 18

Příspěvek#73 » pon 7. bře 2016, 18:14




vlastimil178
Příspěvky: 18

Příspěvek#74 » pon 7. bře 2016, 18:20

Myslím že to druhé z USA je stejné jako nabízí ten "obchodník" na huntingu akorát ne za 2000.- ale za cca 700 kč. :-)

Uživatelský avatar
malyLibor
Příspěvky: 44

Příspěvek#75 » úte 8. bře 2016, 10:35

Pak už mne napadá jen jedna věc... existují takové míčky pro psy, které se pár vteřin nasvítí a pak hodně dlouho světélkují.... jeden se mi válí v předsíni a kolikrát mne v noci překvapí tím, že světélkuje, přestože je tam několik hodin potmě... tak z něj zkusit nařezat malinké kousky a nalepit na mířidla... ale nevím, jak dlouho bude svítit malý kousek.
http://www.canis-bull.cz/happy-bull/esh ... ium-6-5-cm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů