barvení mířidel luminiscenčními barvami

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#91 » pon 6. bře 2017, 19:35

Něco podobnýho mě taky napadlo. Mám doma kus nalepovací fólie. Ale jsem levej, nejde mi ustřihout a nalepit pěknej úhlednej kousek



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#92 » pon 6. bře 2017, 20:02

Já jsem jen vzal vrták do ruky vyvrtal a pigment smíchal s bezbarvým lakem na nehty a kapku na špejli a bylo.Antony pokud chceš pěkně kulatej kus, tak si sežeň starou anténu z radia a uřízni si nejtenčí konec a tou trubičkou to vysekneš.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#93 » pon 6. bře 2017, 20:18

Dobrej typ :) ale ja uz mam nabarveno a pokud ty barvy nevyschnou, par let muzu prebarvovat :D



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#94 » pon 6. bře 2017, 20:44

To nanaseni barvy by mohlo jit i dobre trubickovym perem. Pouziva se to prave na ruzne huste barvy a maji ruzne prumery. Obvykle "kyblicek" nebo nasadka s trubickou a tenkym dratkem. Mivaji to v papirnictvi, malirskych a umeleckych potrebach, apod.

Nekde maji "technicke trubickove pero", kde pak staci tu barvu nakapat do nasadky a je to tam na vecnost. V podstate by to clovek mohl nosit i v kapse a nekde na place si barvu opravit dle potreby.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#95 » pon 6. bře 2017, 22:53

Může prosím dát někdo aktuální konkrétní ověřený tip na fluorescenční barvy sehnatelné v současné době nejlépe v Praze? Na podzim jsem obvolávat prodejny modelářských potřeb a všude tvrdili, že nic takového nemají... Do Prahy občas jezdím, ale jsem o berlích méně pohyblivý, rád bych šel najisto, nebo alespoň s nadějí zdárného výsledku... Díky...
Din

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#96 » úte 4. dub 2017, 18:30

Přidám zkušenost po čase. Přes barvy je vidět hezky, ale v pouzdře jdou do pryč. Přetřeno bezbarvým lakem na nehty a drží jak čertvě natřený. Zaměřuje se přes ně daleko líp jak přes černý hledí a mušku, hlavně při tasení a rychlým míření



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#97 » sob 19. kvě 2018, 16:35

Vyzkoušeno a drží i funguje na 100% další je už na Vaší šikovnosti a umu to tam dát.

http://www.stardustcolors.cz/cs/svitici ... elena.html

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#98 » úte 21. srp 2018, 22:13

Trošku opráším téma.
Nemáte někdo zkušenost s tímto:
https://www.aliexpress.com/item/1pc-1-5 ... 4c4dB9a7aY
Číňan mi to určitě pošle, ale aby místo pošťáka nepřijela zásahovka :lol:



vgj
Příspěvky: 606

Příspěvek#99 » stř 22. srp 2018, 05:55

scorpions.cz: Objednával jsem tři malé, 1.5x6mm zelené. Došly normálně.
Ještě čekám na průhlednou pryskyřici na zalití. Budu je měnit v nočních mířidlech u Galila.



Skippy
Příspěvky: 17

Příspěvek#100 » stř 22. srp 2018, 07:49

Taky jsem to dával do mířidel u CZ P-09, muška byla v pohodě, ale hledí se muselo navrtat trochu šikmo. Je potřeba navrtat o malinko větší průměr (cca 2mm) a taky hlubší. Do otvoru kápnout trochu pryskyřice a zasunout kapsli, popřípadě ještě zakápnout z vrchu. Já použil dvousložkový lak na bázi epoxidové pryskyřice, není to tak hustý a všude zateče. Zatím drží perfektně, hledí zelené a muška červená. Původně jsem chtěl dát všechny bílí, ale vyhrála barevná varianta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#101 » ned 18. srp 2019, 01:16

vgj píše:scorpions.cz: Objednával jsem tři malé, 1.5x6mm zelené. Došly normálně.
Ještě čekám na průhlednou pryskyřici na zalití. Budu je měnit v nočních mířidlech u Galila.

Máš fotku, jak to vypadá za světla? Díky.



vgj
Příspěvky: 606

Příspěvek#102 » ned 18. srp 2019, 04:45

genu: Fotku čeho? Samotných kapslí, nebo jak je to osazeno?
Nakonec jsem použil 4ks, málo jsem odvrtal staré lepidlo s kapslí a jednu jsem si v při zasouvání zničil.
Svítí to dobře, prakticky stejně jako u tritia na Cz sp01 tactical.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#103 » ned 18. srp 2019, 12:02

Jj, jak je to osazeno.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#104 » ned 18. srp 2019, 14:45

Protože mě napadlo odvrtat klasické světlovody a dát tam ty tritiové tyčinky ....

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 61

Příspěvek#105 » úte 7. kvě 2024, 19:26

Trochu ozivim .... po patecnim střílení jsem si pri cisteni vsiml ze mi chybi originalni fluorescenční barva na musce.... zatim jsem to zatrel neonovym lakem na nehty a vypada ze to drzi, ale chtel bych to nahradit tou svitici ..... mate doporuceni ktera by byla nejblizsi kvalitou originalu?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host