Laser ammo - laserový náboj pro cvičení



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1 » pon 22. srp 2016, 19:52

Hledal jsem téma, ale zmínky jsou rozptýlené všude možně.

Jedná se o laserový náboj do pistole, s adaptéry i do revolveru, brokovnice i pušky. Po "výstřelu" blikne laser. Dá se používat s elektronickými terči nebo s free software HomeL.E.S.S. homeless-eng.webnode.com

Dokonce mají pro Glock samoresetovací spoušť. Systém používám, myslím si, že to za ty peníze stojí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#2 » pon 22. srp 2016, 19:55

Takže jsi nebastlil tu zbraň, ale koupil tu profi do hlavně ?

A zbytek je free z toho webu ?


Mám originál, koupil jsem ho (9 mm) v sadě s malým elektronickým terčem. Z USA mi pak kolega koupil adaptéry na 357/38Sp, 12Ga a 223Rem. Nástavec 12Ga má trochu silný okraj, jde hůř do komory, musím ho nechat trochu stočit.

Homeless jsem chtěl zprovoznit na Linuxu, tam jsem ale nerozchodil kameru. Pod Windows v pohodě. Na stránkách jsou redukované terče, používám na 5 metrů na chodbě. Sice člověk vidí mířidla lépe, ale vylepšil jsem spouštění.

Taky se dá trénovat rychlost tasení a první rány i s umístěním - na tom elektronickém terči.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#3 » pon 22. srp 2016, 20:49

Přímo na stránkách HomeL.E.S.S. je návod, jak zapojit laserovou diodu / ukazovátko tak, aby po zmáčknutí spínače jen bliklo. Já se vydal tou cestou, že jsem koupil airsoft kopii svý ostrý zbaraně a dobastlil jsem do ní laser. Software používám (free) HomeL.E.S.S. Omezením tohoto softu je ovšem to, že můžeš střílet pouze na jeden terč, nedá se tedy moc dobře použít na nějaké dynamičtější nácviky. Co by ale člověk chtěl zadarmo ;o) Laser střílení je stejně jen o nácviku spouštění, případně první rány, neb chybí zpětný ráz....
V mém případě má navíc airsoft zbraň jiný průběh spouště než ta ostrá, takže bych osobně tuto cestu ani moc nedoporučoval. Já to jen zvolil jako levnou možnost, jak to vyzkoušet a moc mne to nechytlo, takže plánovaný upgrade se nejspíš ani konat nebude.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#4 » pon 22. srp 2016, 20:56

Znám to jenom z obrázků, ale pokud se dává do zbraně, znamená to, že úderník při simulovaném výstřelu naráží na nějaký mžikový spínač, který je na místě zápalky?

Pokud jde o více terčů, zatím jsem se nedostal k tomu, to vyzkoušet, ale podle mě by to alespoň na linuxu možná šlo simulovat spuštěním více instancí Homelessu a připojením více kamer, ale asi by to chtělo podívat se do zdrojáku, jak pracuje s device soubory kamer. Nějak mám ale pořád co dělat jiného :(



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » pon 22. srp 2016, 22:02

V laseru je elektronika, která zařídí bliknutí. Nechal jsem jednou laser v AR15 a vybilo mi to baterku, jak zapalník tlačil na spínač. Airsoftovou pistoli jsem zavrhnul hned, to je nanic. Mají to vymyšlené dobře, laser se v hlavni vystředí naprosto skvěle.

U homelessu mají hru bubbles, kde jde střílet na pohyblivé bubliny promítané na plátno. S mini projektorem by to mohlo být ok, ale nemám:)

Ten program má rozhraní, že dokáže předávat bod zásahu v obrazu kamery, takže šikovný programátor by dokázal udělat divy třeba i s videoprojekcí.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#6 » úte 23. srp 2016, 06:19

pelanj píše:
Takže jsi nebastlil tu zbraň, ale koupil tu profi do hlavně ?

A zbytek je free z toho webu ?


Mám originál, koupil jsem ho (9 mm) v sadě s malým elektronickým terčem. Z USA mi pak kolega koupil adaptéry na 357/38Sp, 12Ga a 223Rem. Nástavec 12Ga má trochu silný okraj, jde hůř do komory, musím ho nechat trochu stočit.

Homeless jsem chtěl zprovoznit na Linuxu, tam jsem ale nerozchodil kameru. Pod Windows v pohodě. Na stránkách jsou redukované terče, používám na 5 metrů na chodbě. Sice člověk vidí mířidla lépe, ale vylepšil jsem spouštění.

Taky se dá trénovat rychlost tasení a první rány i s umístěním - na tom elektronickém terči.


Mohl bys, prosím postnout fotku s kamerkou a terčem, jak to máš uspořádané? Já ať dělám, co dělám, tak mi na Homeless pořád indikuje falešné zásahy. Snížil jsem citlivost kamery na minimum, ale na terči se mi objevují zásahy, i když nic nedělám. Díky



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#7 » úte 23. srp 2016, 17:01

Mám terč opřený o krabici a kameru zepředu položenou na stole, k finální instalaci na rám jsem se ještě nedostal. Provozuju to hlavne večer při umělém LED osvětlení, takže mi to fungovalo napoprvé bez nějakého laborování. Akorát někde v menu kamery jsem dle instrukcí nastavil barevnost, jas a kontrast, takže obraz je v podstatě černobílý.



Astrick
Příspěvky: 27

Příspěvek#8 » čtv 4. kvě 2017, 17:56

Alternativou k HomeL.E.S.S může být ShootOFF, je to taky OpenSource a docela to funguje.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#9 » pon 9. říj 2017, 20:42

Dneska mě konečně dorazil z číny náboj takže taky zakládám domácí laserovou střelnici :D

Prvních pár poznatků:
Náboj je u strikerů potřeba trochu poladit brusným papírem (já sem využil dremla) aby po něm pěkně klouzal vytahovák při resetu spoutě potažením závěru. Materiálu je tam dost není třeba se bát ;)
laser_naboj.JPG


Po laboraci s různejma webkama, sem zjistil, že nejlepší je starej droid mobil s appkou IP webcam, nejvalitnější obraz co jsem dostal a není omezení délkou usb kabelu Takže není problém trénovat na standartní terč s bookem u sebe pokud najdete tak dlouhou chodbu :)

Zatím trestuju s programem http://shootoffapp.com/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#10 » úte 10. říj 2017, 18:49

Domácí střelnice v akci :)

domaci_strelnice.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



strýko Walther
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » ned 31. pro 2017, 23:10

Rad by som "ozivil" temu. Kde sa da zohnat ten laser na dry fire? Len cez eBay alebo AliExpress?



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#12 » pon 1. led 2018, 19:44

taky by mě zajímal nějáký link na laserový náboj na Allíka, Ebay atd. Ideálně i se zkušenostmi pokud někdo už kupoval.

Díky moc



Slepejš
Příspěvky: 16

Příspěvek#13 » pon 1. led 2018, 23:29

Koupil jsem na aliexpresu tento za $24 http://s.aliexpress.com/MrIvuYra někdy v létě. Vložil přiložené baterky a vše šlapalo. Tedy zhruba. Při stisknutí tlačítka rukou blikl laser docela silně, ale při vložení do shadow 2 byl záblesk po klepnutí úderníkem mnohem slabší. Snažil jsem se rukou mačkat co nejrychleji, ale na úderník nemám, rukou je to prostě vždy silnější. A z toho plyne, že software detekuje krásně zásahy laserem z ruky, ze zbraně je to horší- chce to více ladění světla, kamery a nebýt moc daleko od terče. Tlačítko není z moc tvrdého plastu, takže po pár výstřelech je v něm důlek. Po výměně bicí a vratné pružiny za slabší mi to začalo místo tečky dělat čárku - vyřešilo to pootočení zadní části o půl otáčku, čímž se nábojnice prodloužila a z čárky se stala opět tečka.

Použití se softwarem - nastavování a ladění a zkoušení, nakonec se nejlépe podařilo použít telefon jako ip kameru. Jako bylo to celkem dobrý ale ty osery kolem toho, takže využil jsem cca 2-3x
a to spíš na rychlost než na přesnost. U rychlosti měření je potřeba brát v úvahu průšvihy se zpožděním kamery.

Co je fakt super, tak pro začátečníka sblížení s polohou zbraně. Tasím, letmo mířím a hned vidím kam to jde nebo jestli strhávám. To mi klasická sušilka neukáže.

Zatím poslední problém - tlačítko nábojnice přestalo před pár dny při stisknutí rukou “klikat” ale blikne už při mírném dotyku bez kliknutí. Ve zbrani zatím funguje beze změny. Asi půjde brzy do věčných lovišť.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#14 » čtv 31. led 2019, 12:41

Zase trošku oživím...
Teď nabízí tohle zboží i s terči na armedu...ale je to ranec!
https://www.armed.cz/laser-ammo/



trubka
Příspěvky: 15

Příspěvek#15 » pát 1. úno 2019, 20:05

Ahoj, já koupil iTarget 9mm přímo od nich z US a stálo mě to 1630 Kč. Přes hranice to prošlo bez doměření cla nebo DPH, což byla ale spíš náhoda a asi to nebude pravidlem. Trvalo to cca 2 týdny. Mám asi přes 1000 ran a v zatím spokojenost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů