Eurovolby 24. - 25. května 2019

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#211 » ned 19. kvě 2019, 20:34

Sedmej:

Proc bys to mel schytat? Ja se rozhodl vzdorovat a podridit tomu vse, Ty se mozna rozhodnes rezignovat. Muzu si myslet, ze to oslabi "strelce", ale respektuju Tve svobodne rozhodnuti. A "Svobodni" ho jiste respektuji taky ;-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#212 » ned 19. kvě 2019, 20:36

JardaB: Mě tenhle způsob volby nedává smysl. Přijde mě to, jako zaměstnanci volili nové vedení firmy a volili si tam lidi, kteří si myslí, že by taková firma vůbec neměla existovat.
A teď vůbec nesrovnávám EU s firmou a nás se zaměstnanci. :-) Ale ten princip rozhodování koho volit.

tuton: Počkej za chvíli, až si to přečte pavelq. :-D Jinak to není rezignace, jen tam nějak nevidím do takového závodu svého koně (v tuhle chvíli). :-)



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#213 » ned 19. kvě 2019, 20:44

sedmej
nějak nedokážu pochopit tvůj způsob myšlení. na jedné straně říkáš, že je pro střelce škoda jak dopadlo švýcarské referendum a na druhé straně chceš volit piráty.
ale je to tvoje svobodná volba



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#214 » ned 19. kvě 2019, 20:46

Volba Svobodných je jako hodit hlas do hajzlu, ale každýmu soudruhovi dle jeho vkusu.
Jít k volbám a hodit tam neplatnej hlas je vskutku geniální nápad hodnej jedině potencionálního voliče Pirátů.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#215 » ned 19. kvě 2019, 20:49

Sedmej: Svobodní chtějí EU reformovat a na tom, že současný stav není ideální se asi shodneme. Až v případě nemožnosti reformy nabízejí další řešení, to ale není jediný bod jejich programu. Mnohem důležitější jsou postoje k dotacím, k regulacím internetu (ale vlastně čehokoli), k autorským právům, ke snižování byrokracie, k daním, atd.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#216 » ned 19. kvě 2019, 20:51

SansLogique: proč myslíš že se Svobodní do EP nedostanou?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#217 » ned 19. kvě 2019, 20:55

Nedivím se mu, Svobodní se totiž nedostanou už nikam. Po přesunu Macha do EP zbytku osazenstva přeskočilo.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#218 » ned 19. kvě 2019, 22:09

jezekif píše:SansLogique: proč myslíš že se Svobodní do EP nedostanou?

Nevýrazní, neznámé figury, obskurní koalice a třeba já mám problém s tou jejich částí, která má názory podporující neřízenou migraci.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#219 » pon 20. kvě 2019, 03:23

Názor ať si každý přimigruje kam chce, akorát mu nedáme sociální dávky, je tam imho v posledních letech zastoupený dost a pro mě je to také dělá nevolitelnými.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#220 » pon 20. kvě 2019, 03:35

Sedmej píše:tuton: Počkej za chvíli, až si to přečte pavelq. :-D Jinak to není rezignace, jen tam nějak nevidím do takového závodu svého koně (v tuhle chvíli). :-)

A co ti tvoji piráti, které jsi tu dlouhodobě nadšeně propagoval? Už došlo k probuzení? Btw, zrovna Pavelg ("g" a "q" jsou mimochodem dvě odlišná písmena, dostuduj si ;) ) s tebou měl v diskuzi až neuvěřitelnou trpělivost....



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#221 » pon 20. kvě 2019, 04:17

Svobodne, vlastne Macha, jsem volil minule evropske volby. Od te doby se strana naprosto transformovala. Mam kamarada clena a jeho interni info to jen potvrzuje. Ten odklon smerem k anarchistickemu kridlu je zrejmy i na verejnosti. Prosazuji se tam nazory na pravo migrace, snatky homosexualu, legalizaci drog... Kdy stat je jen jakysi prezitek a na tradicnich hodnotach nezalezi.

Prijde mi, jako kdyby tu stranu snad v dobe, kdy to mohlo vypadat na uspech, nekdo infiltroval, a tak se pro jeji stavajici volice stala nevolitelnou...

Jak jsem napsal. V techto volbach mam nadeji, ze mohu volit silnou frakci, nikoliv jen jednotlivce. Proto to dam jako nevolic Okamury presto SPD.

I kdyby to melo jen posunout klima spolecnosti ve smyslu toho, ze nasranost lidi ve spolecnosti roste, ma to smysl. I na tom se da pak stavet... Pokud bych to dal pro me tradicne nejake pidi strane, tentokrat by me to stvalo hodne, ze muj hlas propadne...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#222 » pon 20. kvě 2019, 05:09

Asi jina moznost není.
Nakonec O. Neff to vidi taky dost depresivne s naší budoucnosti http://neviditelnypes.lidovky.cz/do-vol ... cirkus_nef opravdu asi zalezi, jak to bude vypadat e Fr a D a pokud bude rust podpora "extremistum" tady, mohlo by je to podporit i tam.
A něco od D-F http://dfens-cz.com/eu-volby-motoristova-uphill-battle/

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#223 » pon 20. kvě 2019, 05:56

Hujer Viktor: Piráti někde vystupují proti držení zbraní? Ale jinak pro mě držení zbraní není ta největší priorita v mém životě. Určitě je několik jiných věcí, za které bych zbraň vyměnil. A já hele vůbec nevím, jestli je budu volit.

Quirinus: Doba, kdy jsem volil Svobodní je už pryč. Už jim prostě nevěřím.

Golem: Děkuji za upozornění, máš pravdu, prošel jsem si abecedu a je to opravdu jak píšeš. ;-) A k Pirátům, zatím jedna z mála stran co jsem volil a nelitoval měsíc po volbách.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#224 » pon 20. kvě 2019, 06:15

Vy mě tady používáte jako bubáka na strašení :-)

Já jsem přece už na začátku psal, že to nebude snadné pro toho, kdo má požadavky na lidi, aby jejich domovská strana byla v parlamentu a rozumná a ti lidi do EP všichni přijatelní.. .to je nemožná kombinace. A navíc nerealistický a svým způsobem i hloupý požadavek... lidmi s rozumem a státnickými sklony neplýtvejme do pimprlového divadla jménem EP, ale nechejme si je do našeho zákonodárného sboru.

Oni ti EP poslanci můžou stisknout čudlík PRO nebo PROTI a ta hlasování valí v rytmu 2 minuty na jedno bez rozpravy a diskusí.
Takže:
- buď kývače nebo odpírače (podle spokojenosti s funkcí EU)
- pokud odpírače, tak prověřeného, že se nezalekne zadupání nebo nepůjde za drobky ze stolu
- anebo to pojmout jako podporu straně, která dostane dotaci (Svobodní z toho žili 5 let)

Sedmého chápu, že nenašel nikoho dokonalého... je ale chyba ho takhle maximalisticky hledat

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#225 » pon 20. kvě 2019, 06:45

Sedmej: Čím tě Svobodní zklamali, že už jim nevěříš?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů

cron