Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#871 » pát 17. led 2020, 12:04

Tyhle praktické rady mám rád, už takhle jsem pro přežití v zimě dost čerpal ze zkušeností vojáků Rudé Armády.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#872 » pát 17. led 2020, 15:59

Piggy píše:
MojeTikka píše:Osobne si myslim, ze prakticky vsechny vestecke knihy jsou tak nejak o... nicem.
Tak ono těch knih vycházejí mraky. Mám takový dojem, že vždy když se něco stane, tak se ex post najde kniha, která to popsala už dávno předtím. Je to náhoda, předtucha nebo návod?


To by bylo tema spis do hospody, protoze ja jsem naprosto racionalne zalozeny clovek a presto jsem jednou v zivote byl na dopouceni u kartarky a ta mi rekla celkem deset veci, ktere se stanou, ony se postupne behem 20 let staly a nijak, skutecne nijak jsem je nemohl ovlivnit. Jenze ona je take fura "kartarek", ktere jen z lidi tahaji prachy. A s tou literaturou je to podobne. Mas autora, ktery proste mel odhad, ktery se vyplnil a na to hromadu vaty neskutecnych blabolu od takyautoru. A pak se v tom vyznej.

Ja jsem si z toho vybral to, ze hodlam zit ted a ne stresem z potencialni sance, ze v budoucnu se to totalne podela a ja budu mit tu kliku, ze budu chvili mezi zivymi. Ostatne i cele tema 'zbrane' mi prijde podstatne spis pro dnesek, pro soucasnou ochranu zdravi, zivota a majetku, nez predstava, ze v posapokalypticke dobe ja budu ten jeden z mala, co bude mit vagon streliva a tim padem trumfovy eso.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#873 » pát 17. led 2020, 17:24

Budu mít zbraň, vagón střeliva a pak zhebnu na slepý střevo. Já jsem prostě radši připravenej. Taky nečekám, že přijdu o práci, ale radši mám nějakou jistotu pod polštářem, kdybych skončil na pracáku.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#874 » sob 18. led 2020, 12:03

V pripade ze de o post apo preziti.
Srovnavat to s valkou je dle me milne. Jedna ci druha strana ma jidlo,ac omezene. Polni kuchyne,tylove zasobovani. Po ceste obcas vesnice nevypalena. Brat si priklad rudoarmejcu nevim,nevim..
Viz chytre rady s rybarenim u preziti. Na balkanu kdyz se bojovalo se do pul roku ve vodach nenachazelo nic. Lovilo se vybusninama a elktrickym proudem. Nikdo se n**** s hackama a podobnyma zdrzovackama..
Predstava lovu volne zvere? Tak tech par chudaku co prezije prvni tydny postapo v prelidnene CR krajine bude extreme plachych a ulovit bude v podstate skoro nemozne..Casem stejne nebude asi nic. Nejsme Aljaska ani dalne Rusko bez lidi kde snad neco ctyr noheho bude chvilu existovat.
Dle me zbude pestovani/rabovani. S tim ze o posledni konzervu se bude bojovat do konce. Bude potreba i pocitat s tvrdym protivnikem. Kdo prezije prvni vlnu rozpadu uz nebude jeptiska, ale spis "vysadkar". Ovce zadnou sanci zit mit nebudou...pacifiste,slunicka,barbiny a "metrosexualove"zijici dnes v blahobytu..
No a predstava opevneni se nekde v par lidech. Ehm staci vypalit. Ohen se do krytu,budov s dymem dostane skoro vzdy kdyz nepujde o atomovej bunkr. A v nem bych taky prezivat nechtel. Driv nebo pozdej ponorka + dochazeni surovin.
A jakekoli zraneni ve spine a nehostinem prostredi znamena velky problem. Amputace zanicenych koncetin,nehybnost dostatecna..atd.
Post apo nevyhraje asi nikdo s tim co by ho cekalo.. :) Leda obnoveni primitivni monarchyje, ale zas,bude se valcit jako driv o statky. Klid vypada jinak.
Za me ma cenu se vybavit na snad par tydnu maleho rozvratu. V pos apo sance je miziva a zda vubec za to stoji...



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#875 » sob 18. led 2020, 12:18

A nejtvrdsi postapo scenar je slusne zpracovany ve filmu tusim: Cesta
Divim se ze to ma tak malo % ale je to hold sede a silne despoticke coz lidi neocenni...

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#876 » sob 18. led 2020, 17:48

Pro me je samozrejmy byt pripraven, stejne jako mam fin. zalohu na ruzny vykyvy, tak jsem pripravenej i na ruzny eventuality (ktere verejne nebudu moc rozebirat). Se zenou jsme v tom sladeny. Od doby co mame dite (a dalsi na ceste) je to pro me podstatne.

Kdyz mate male deti tak evakuace z velkomesta neni vzdy tak snadna, tak je treba pocitat i s kratsim nebo delsim bug-in nez se bude dat teoreticky vyklouznout, ale je to polemika do ktery se nechci dostavat.

Co se tyce vody, tuhle byl v nasem meste u nas velky vypadek vody, 3 dny nesla voda, v nasem dome 4. Byla tu na ulici cisterna vzdycky dopo uz prazdna :) videl jsem ty starsi pani tahat kyble vody ... Vsechno vsude vykoupeny. A my se smali, mame maly byt, ale mam tu zasoby vody (pitne) pro celou rodinu na vic nez 2 tydny :) Plus nejakou nepitnou na prip. hygienu, zachod se splachne 1x za den az to vsichni pouzijou. Pokud by to bylo dyl, jsou jine zpusoby (sackovej suchej atp). Zvladli jsme to na pohodu a ani nas to neovlivnilo.

Rok zpet nam shorela elektrika v byte (jen my) jsme byli bez proudu 5 dni, nase pripravy vybavy a ostatnich veci zpusobily ze nas to nijak neovlivnilo, jen jsme svitili svickama a petrolejkou :) Televizi nevlastnime, o zabavu jsme taky neprisli.

Primarne by clovek mel chtit preklenout takovyhle veci co nejkomfortnejc. Postupne se muze zamerit na drsnejsi scenare, ale to je na dlouhy hovor, navic spis na jine forum :)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#877 » ned 19. led 2020, 06:35

Dneska se lidí hroutí už při dvouhodinovém přerušení dodávky el. proudu. Týdenní blackout by většinu městského obyvatelstva dohnal k panice. A to by se děly věci.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#878 » ned 19. led 2020, 07:13

expres píše:A nejtvrdsi postapo scenar je slusne zpracovany ve filmu tusim: Cesta
Divim se ze to ma tak malo % ale je to hold sede a silne despoticke coz lidi neocenni...


Schválně jsem se na tu Cestu podíval a docela mi to přijde jako ztráta času.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#879 » ned 19. led 2020, 10:30

Film neznám, proto se ptám: ztráta času je koukat na ten film nebo chystat se na rozvrat?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#880 » ned 19. led 2020, 10:34

Možná tomu nerozumím, ale podle mě je ztráta času dívat se na ten film. Chystat se na rozvrat je v pohodě, ale tady bych se asi řídil zkušenostmi těch, co rozvrat přežili. Na internetu kolují rady nějakého člověka z Argentiny a taky lidí z bývalé Jugoslávie, těm docela věřím.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#881 » ned 19. led 2020, 11:13

Ta Argentina asi bude relevantnější pro to co nás nejspíš čeká. Dá se očekávat, že selže dodávka elektřiny na rozsáhlém území (ať už díky sluneční erupci, nebo snahám zelených hlav), že zkolabuje současný "finanční systém" taky nelze úplně vyloučit, nelze vyloučit ani rozrůstání území mimo vliv současných oficiálních úřadů a následné potyčky přerůstající v nějaké lokální konflikty (což se ale našeho území zatím netýká). Nelze asi předpokládat konflikty na úrovni dnešních států (ani na to v současnosti nemají patřičné armády - někde na webu byla stránka která monitorovala stavy armád v průběhu let - bylo na ní vidět obrovský nárůst před válkami.)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#882 » ned 19. led 2020, 11:40

Co by lidé prchající z měst očekávali od vesničanů? Že se o ně postarají? O pár lidí asi ano, když budou mít co nabídnout, ale co ten zbytek? Vesnice už nejsou jako dřív. Ne každý má pole, koně a krávy.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#883 » ned 19. led 2020, 12:04

pitrsm píše:...jsem teď přečetl knihu od Vlastimila Vondrušky Kronika zániku Evropy...Kniha mě ale dost zklamala...na mě spíš působí jako slátanina a politická agitka člena SPD...
A v čem tě zklamala, proč je to slátanina a kde v tom vidíš agitku SPD?
Já naopak přečetl hodně jeho knih a když vidím jak se v historii vyzná, obávám se, že jeho vize budoucnosti může být reálná.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#884 » ned 19. led 2020, 13:29

sonor píše:Co by lidé prchající z měst očekávali od vesničanů? Že se o ně postarají? O pár lidí asi ano, když budou mít co nabídnout, ale co ten zbytek? Vesnice už nejsou jako dřív. Ne každý má pole, koně a krávy.

Dneska lidé žijící ve městech námi "vidláky" opovrhují. Až bude zle, budeme my vesničané opovrhovat městským obyvatelstvem. Můj dům, můj hrad a pomoc rodině a přátelům. Nic víc mi v současné dekadentní společnosti nestojí za záchranu. Kdo se o sebe nebude umět postarat, bude odsouzen k záhubě. Pro někoho to možná bude znít příliž tvrdě, ale bohužel taková bude realita. Pomož si, a bude ti pomoženo.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#885 » ned 19. led 2020, 15:44

Film Cesta nema byt poucny, spatne jsem to napsal. Spis ukazka bezbrehosti co se muze dit. Film je spise az moc tvrdy. Mozna nejake osvicene osady budou..buh vi.
Co vsak dle ciste me neni realne kdyz beru postapo je to co napr. popisuje borec z Bosny. To neni postapo, ale valka. Nad hlavama letaji letadla a za hranicema (potazmo) i jeho mestem funguji staty. Velky prave rozdil. Probojovat-utect do vedlejsich krajin kde vetsina nebo polovina funguje bude obri rozdil o proti uplnemu konci "civilizace" a zpet doba kamena. S Argentini bych uprchl a radej riskoval prechod hranic...napr.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, Beryl73, DaveCZ a 16 hostů