Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#976 » ned 26. led 2020, 01:15

Že by je zaměstnali ve službách? To přijde s bohatnutím jejich společnosti. Tak nějak to proběhlo v Evropě, ne? Ale nyní mají v průmyslu zaměstnáno vyšší procento z vyššího počtu než Evropa a to, vzhledem k tomu jakého objemu průmyslu se Evropa vzdala, není tak úplně přehlédnutíhodné...



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#977 » ned 26. led 2020, 02:10

@kiv61: Ja to vidim trosku jinak. Neresim situaci, kdy se ma neco pres miliardu lidi mit jako my v Evrope a to plus minus rovnomerne ve spolecnosti.

Resim to, ze uz dneska maji technologie na srovnatelne urovni s nami, takze nam, Evropanum, delaji cim dal tim vetsi konkurenci, coz nas zacne brzdit a to dost zasadne. Doba, kdy se z Ciny vozily jen gumicky a psaci potreby, je nenavratne pryc. Umeji makat na CNC presneji, nez my a to 24/7. Posles firme do Ciny e-mail a odpovi ti nejakej Jerry, jako by tam sedel porad. Pritom se jako Jerry prihlasi za ten den klidne ctyri ruzni Cinani. My jsme se za 30 let jeste ani poradne nezbavili bolsevickych manyru a oni s bolsevicko-kapitalistickym vedenim zvladaji cinskou technologickou revoluci.

Uplne postaci, kdyz jen jedna desetina Cinanu bude makat vic, nez Evropane a bude to stacit k polozeni nasi ekonomiky. Nejhorsi je, podcenovat nepritele.

Takze jako realny rozvrat spolecnosti nevidim to, ze nekde v Krusnych horach bouchne sopka. Ale to, ze diky Cine postupne zacnou lide prichazet o praci, protoze Cinan udela stejnou kvalitu levneji. Nejprve se to projevi v zapadni Evrope a nasledne se ten pusvih preleje k nam, protoze na Nemecku jsme exportne zavisli.

Cili jako rozvrat pak vidim v obrovske nezamestnanosti, pricemz u nas nebude chtit makat na polich ani ta desetina lidi, nehlede na to, ze uz to ani poradne neumi. Takze fura lidi zjisti, ze spolecnost jim praci nenabidne a oni sami neumeji nic, cim by se uzivili sami. Jakmile pocet techto 'zbytecnych' lidi prekroci urcity prah celkoveho poctu, nastane kolaps.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#978 » ned 26. led 2020, 08:48

Moc pekne napsano. Co je ale zahadou, rusove uz poslali robota do vesmiru, ale kvalitne polozit asfalt porad dela problem.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#979 » ned 26. led 2020, 09:06

Serz - Věř mi že ze silnicemi sou Rusové na tom dobře a o hodně líp než mi, to jen redaktoři vyfotí nebo nafilmují to nejhorší aby pošpinily, to mi Češi sme na to mnohem hůř. Do Ruska sem jezdil přes 20 let pracovně a dodnes tam zavítám za známými a řeknu ti jedno, to myy se máme spíš stydět - nejsem pro Ruskej ale štve mě ta lež a špína co se tu hází po Rusku aniž by to byla pravda a i ten Vladivostok co se nedávno v TV ukazovaly snímky a videa jaké je to špinavé město tak je to město moderní a skoro nové a třeba Praha mu nesahá po kotníky. Tady v každém koutě nas...no tam si to nedovolíš ........ A ty opilci co se neustále ukazují ? zajdi do Prahy před hlavní nádraží nebo za roh k muzeu a uvidíš ten hnus ....

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#980 » ned 26. led 2020, 10:33

Ja rusko znam moc dobre, kdyz jsem se tam narodil :-D
Vcetne vesnice.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#981 » ned 26. led 2020, 10:42

Serz píše:Moc pekne napsano. Co je ale zahadou, rusove uz poslali robota do vesmiru, ale kvalitne polozit asfalt porad dela problem.

No my jsme robota do vesmíru neposlali, a o těch silnicích bych se raději nezmiňoval.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#982 » ned 26. led 2020, 11:02

Vy nekdo pracujete na virologickem oddeleni? :D Ja ze znam cloveka co ano a nesdili pohodu Frantika...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#983 » ned 26. led 2020, 11:22

Jestli nebude problém taky v tom, ze ti Cinani s chripkou chodi po ulicích a padaji na hubu, místo aby lezeli v posteli a pili grog :-P Jestli extremne nelzou, tak ta umrtnost není nejak zavratna a clovek v normalni kondici by se z toho mel v klidu vylizat, když na to stejne lek není...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#984 » ned 26. led 2020, 11:54

Rano jsem cetl 57 umrti z 1975 nakazenych v cine. To jsou necela 3 procenta, ale prvotní priznaky jsou dost skryte, jeste nez vyskoci teplota. Uz je hlaseno nakazeni i v rakousku, takze extra daleko to neni



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#985 » ned 26. led 2020, 12:19

a video s pracovnici co rika ze je tam pres 90 tisic nakazenych si videl? Ze to vlada tutla?
Spis to odpovida tomu co najdes za videa na netu a dopadu.

Ebole se virolog vysmal...
Umrtnost uz stoupla na 5%
Nemaji porad jasno jak virus funguje.
Virus se prenasi i pred symptomama v klidove dobe 14 dnu. Co chcou kontrolovat na letisti?

Hele, me je to jedno.
Nevystoupil ani jeden virolog co rozebere vlastnosti koronaviru, jeho presnejsi umrtnost, pripadne dalsi moznosti reseni a problemu s nim...Jako je prave mutace koronaviru.
Uz jen to ze dokazal prejit se zvirete na cloveka svedci o peknym svinstvu.

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#986 » ned 26. led 2020, 12:30

expres: jo, na epidemiologii jsem dělal. A Čína mě extra nevzrušuje. Až na to budou mít za pár měsíců vakcínu, tak virus zmutuje a pojede se od začátku. Mimojiné, na chřipku se neumírá, většinou nasedne na nějaké chronické onemocnění, zkomplikuje ho a hotovo. Takže doporučuju udržovat veselou mysl, cpát do sebe ideálně kvašenou zeleninu, kysané zelí, ovoce, slivovici. Vyhýbat se negativním zprávám a dodržovat základní hygienické zásady.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#987 » ned 26. led 2020, 12:45

Ja uz chtel jet vykoupit konzervy v tesku :-D
Dobra zprava je, ze i v malem tesku je dost konzervovanych potravin a takovych, co bez lednicky vydrzi mesic+, takze pokud nebude vylozene valka, prezit rekneme mesic-dva neni velky problem. Akorat takove veci jsou casto celkem drahe

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#988 » ned 26. led 2020, 13:28

Konzervy sou k ničemu a navíc těžké - už několik let sou na trhu tyhle produkty a sám mám v zásobě pro rodinu na 3 měsíce zásobu. Potraviny sem zkoušel a je to dobrý a co je nejdůležitější, je to lehounký a dá se to celé přenést kamkoli jedinou osobou + plno dalšího zboží. Navíc zako železná zásoba je tohle hodně dobrý něž každej rok koukat do sklepa co je prošlý a co ne.

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/eshop/2-1-Trvanlive-potraviny

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/esho ... -potraviny



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#989 » ned 26. led 2020, 14:29

No tvl doted by me nenapadlo, ze se něco takového prodava :mrgreen:



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#990 » ned 26. led 2020, 14:36

Kečup píše:Konzervy sou k ničemu a navíc těžké - už několik let sou na trhu tyhle produkty a sám mám v zásobě pro rodinu na 3 měsíce zásobu. Potraviny sem zkoušel a je to dobrý a co je nejdůležitější, je to lehounký a dá se to celé přenést kamkoli jedinou osobou + plno dalšího zboží. Navíc zako železná zásoba je tohle hodně dobrý něž každej rok koukat do sklepa co je prošlý a co ne.

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/eshop/2-1-Trvanlive-potraviny

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/esho ... -potraviny

Jak se to skladuje?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů