Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#1021 » pon 27. led 2020, 19:50

Záleži na tom, jestli je to jednorázovka, nebo s tím člověk dělá něco jako bourání azbestocementových desek 8 hodin denně 5 dní v týdnu. Já nejradši na bordelózní práce používám polomasku od 3M a nebo starou OM10, ke které mám ještě tašku filtrů. Ale to už odbočujeme od rozvratu a shtf. Nicméně, právě v těchto případech se může maska hodit.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1022 » pon 27. led 2020, 20:20

http://www.armyport.cz/noze-kizlyar/lov ... lack/p=226
muj lovecky survival nuz, mimo utona a dalsich mensich
https://dellinger.cz/cs/noze-zaviraci/1 ... 81473.html
a maly kapesni bracha. o gerbera bear grylls jsem bohuzel prisel



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#1023 » pon 27. led 2020, 20:38

Ja jsem o furu nozu prisel, kdyz jsem je bohuzel nosil. A nevyndal, ani kdyz jsem jel na letiste a nekam odletal :-/. Ve dvou pripadech mi ho byli ochotni za uplatu poslat domu, ale i tak jsem ja blbec zase jindy zapomnel. Kupodivu, se strelnou palnou se mi to nikdy nestalo, tam jsem si vzdy vedom, ze nesu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1024 » pon 27. led 2020, 20:46

Tak na nuz v kapse kolikrat taky zapomenu, ze tam je. Zrovna lehoucky gerber na to byl expert

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#1025 » pon 27. led 2020, 21:32

Ten zavírák dellinger je parádní...

Já mám pár nožů a jako survival nůž jsem pořídil Walther Rescue Knife Pro, ale popravdě moc ho nenosím, je to docela macek...
Přiznám se, že nejvíce nosím firemní a asi reklamní zavírák od Hilti.

WALTHER Rescue Knife Pro-yellow 2.jpg
WALTHER Rescue Knife Pro-yellow 3.jpg
Walther.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#1026 » pát 31. led 2020, 23:12

V postapo by bylo lepší co? Pořádný buckshot nebo jednotná?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1027 » pát 31. led 2020, 23:17

Rozhodně broky...



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#1028 » pát 31. led 2020, 23:22

Nejsem nimrod. Dá se s tím ulovit něco většího? Třeba čuně? A na kolik metrů?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1029 » sob 1. úno 2020, 00:14

Tak na tohle spíš kulovnici. Brokovnice není na dlouhé vzdálenosti ani s jednotným...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1030 » sob 1. úno 2020, 19:55

Brokovnice se slugem na naháňky jde. Často se to užívá u kulobroku.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#1031 » sob 1. úno 2020, 20:06

Ja osobne bych na zverinu uplne zapomnel. Pokud se neco sustne, tak prvni, co v lese zmizi, bude zverina, pricemz to tam vycisti nejprve zeleni muzickove. Na tento zdroj rozhodne nespolehat. Cesko neni ani Tajga, ani Aljaska.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1032 » sob 1. úno 2020, 20:21

Zelení mužíčkové budou tleskat na topolu podle skal. A což se zmizení zvěře týče, zmizím s ní, takže budeme někde společně.
Ale budeme to brát podle situace, kdy prostě někde uvidíme stát vysokou, co tam bude opatrně něco požírat. Pokud to nebude srna od Kulhánka... :-D



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#1033 » sob 1. úno 2020, 20:33

Vysoke je malo uz ted. To spis natrefis na srnci, nebo cernou. Jak rikam - pokud by najednou nebylo co zrat, tam mistni MS udela konecne namisto chlastani skutecnou schuzi, kde si proste na ferovku reknou, ze na nejaky povolenky defekuje barvirskej pes, pujdou udelat cistku a narvou si doma mrazaky napojeny na centralu, nebo to vyudej, nasusej, cert vi. Urcite to ale v tom lese nenechaj.

Predstava, ze si skaknu do lesa jak do masny, je velmi naivni. Jednak velmi pravdepodobne prinesu leda tak... mcaca a i kdybych nahodou neco ulovil, tak druhej problem bude, dostat to domu a neprijit ani o ulovek, ani o kejhak.

Ostatne, ony ty honitby nejsou nekonecny, takze i v ramci toho MS by se casto servali ti "stari a zaslouzili" s tema "co jeste nevodmakali dost brigad".

Dtto ryby v rybnicich a rekach.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1034 » sob 1. úno 2020, 20:42

Tak radši se snažím počítat i s variantou, že všemu nebude za půl roku konec. A pro většinu lidí bude první rok konečná, protože jít do lesa nakácet dříví na zimu je sice hezká myšlenka, ale ne každý má doma čím strom položit a hlavně odvézt. Nemluvě o nemocech, nefunkčnímu odpadu a absence tekoucí vody.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1035 » ned 2. úno 2020, 00:53

MojeTikka píše:Vysoke je malo uz ted. To spis natrefis na srnci, nebo cernou. Jak rikam - pokud by najednou nebylo co zrat, tam mistni MS udela konecne namisto chlastani skutecnou schuzi, kde si proste na ferovku reknou, ze na nejaky povolenky defekuje barvirskej pes, pujdou udelat cistku a narvou si doma mrazaky napojeny na centralu, nebo to vyudej, nasusej, cert vi. Urcite to ale v tom lese nenechaj.

Predstava, ze si skaknu do lesa jak do masny, je velmi naivni. Jednak velmi pravdepodobne prinesu leda tak... mcaca a i kdybych nahodou neco ulovil, tak druhej problem bude, dostat to domu a neprijit ani o ulovek, ani o kejhak.

Ostatne, ony ty honitby nejsou nekonecny, takze i v ramci toho MS by se casto servali ti "stari a zaslouzili" s tema "co jeste nevodmakali dost brigad".

Dtto ryby v rybnicich a rekach.


Česko trápí přemnožení jeleni. Několikasethlavé stádo ničí úrodu i stromy

https://echo24.cz/a/SXNZT/cesko-trapi-p ... -internetu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kodiak66 a 14 hostů