Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1321 » stř 26. úno 2020, 13:31

Zkoušel někdo dělat vlastní suchary?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1322 » stř 26. úno 2020, 13:39

Když budu mít mouku na suchary, tak si radši upeču suché koláče nebo pletýnky. budou čerstvé a spotřeba surovin bude stejná. A na rozdíl od sucharů se to bude dát jíst.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1323 » stř 26. úno 2020, 14:32

Jde mi spíš o trvanlivost, suchary by měli vydržet delší dobu. A necituj předcházející příspěvek! :-D



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#1324 » stř 26. úno 2020, 14:34

Suchary leda na cestu nebo do zásoby, kdyby neměla fungovat trouba. Když budu doma, tak si udělám voňavé rohlíky, pletýnky nebo buchty a nebudu se trápit suchary.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1325 » stř 26. úno 2020, 14:40

Výroba sucharu:


mouka pšeničná polohrubá
voda
tuk 20 gramů

Toto je jen na suchary co sou hodně trvanlivé ale už ne tak moc dobré ale zase pokud je pak třeba
namažeš povidly sou výborný ( nebo se špekem ) - neobsahují cukry a různé
příchutě ale přidat můžš třeba slunečnicová semínka nebo zázvor, kůra z citronu atd ...... Je na chuti
každého ale zase nesmíš tam dát věci co podléhají rychlému zkažení.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1326 » stř 26. úno 2020, 14:45

Nojo, ale apokalypsu, která hrozí právě teď, hodlám přečkat tak maximálně doma. Tak stačí ta mouka, protože trouba bude fungovat doma :-) . A taky doplním zásoby plynu do grilu, kdyby náhodou nešel proud.
No a pro případ uzavřených oblastí mám doplněné zásoby konzerv a taky střeliva, pro případ kdyby se náhodou nějaký nepředzásobený delikvent chtěl dodatečně zásobit u mne doma.
Takže kašlu na suchary. Domácí čerstvé pečivo bude lepší...

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1327 » stř 26. úno 2020, 14:55

dfs.png
Tak k tomu co máš bych si přidal ještě detektory pohybu ale ty lovecké co sou na ohradníky a podobně, docela včas tě to upozorní :)

Tedy pokud jsi v baráku -- Těm ve městech tam to bude jedno ty dlouho nevydržej :) :) :) :) :) :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#1328 » stř 26. úno 2020, 15:07

Ja uplne bezne mivam doma 1 baleni Knackerbrotu (je to zitny, suchy, po otevreni puvodniho obalu to hodim do ziplock sacku, zadna extra dalsi akce s tim netreba a nahrazuje normalni chleba uplne bez problemu). Oni ve Svedsku, kde neni tak neobvykla nekde na severu zima, pri ktere jsou odriznuti od zbytku sveta maji bezne zasoby a vi jak to uchovat. Netreba znovu-objevovat ameriku a proste pro prevezmu.
No tak ted si dokoupim druhy. Osobne na pecivu az tak moc neujizdim a kdyz ho tyden, dva nebudu mit tak to nebude nijak vybocovat z rutiny :).
Naposledy upravil(a) koudak dne stř 26. úno 2020, 15:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1329 » stř 26. úno 2020, 15:11

Díky za ten recept. Já čekal nějakou bejkárnu a ono je to tak jednoduchý... :-D

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#1330 » stř 26. úno 2020, 15:29

S koronavirem přibližujícím se hranicím Česka dorazila do zdejších obchodů i nákupní panika. Zatímco ještě v úterý byl podle ankety Aktuálně.cz zájem o trvanlivé potraviny zvýšený jen mírně, nyní hlásí jeden řetězec za druhým masivní prodeje luštěnin, konzerv či těstovin. Některé z potravinových e-shopů už kvůli tomu musí omezovat dostupnost dovážkové služby.

"Zájem zákazníků je několikanásobný! Zvýšený zájem je o položky trvanlivé - rýže, těstoviny, konzervy, dále o drogerii - veškerou dezinfekci, dětskou výživu a nápoje," sdělila ve středu v poledne Aktuálně.cz Zdeňka Svoboda Kuhnová z e-shopu Rohlík.cz. Dodala, že během dvou dnů obchod prodal týdenní množství zmíněných položek a nyní se snaží doobjednat potřebné zásoby.

Mluvčí Jiří Mareček z řetězce Albert uvedl, že k určité eskalaci situace došlo hlavně během včerejška, kdy se virus geograficky přiblížil a také vice rozšířil po Evropě. Obchodní řetězec Albert dokonce ustavil firemní krizový štáb, který podle mluvčího pravidelně zasedá, situaci vyhodnocuje a pracuje na aktualizaci krizových scénářů. "

Znepokojivý trend potvrzuje i Václav Koukolíček z Teska. "Od včerejšího večera došlo ke zvýšenému zájmu zákazníků o trvanlivé potraviny- těstoviny, luštěniny a konzervy," sdělil Aktuálně.cz mluvčí a dodat, že to platí jak pro klasické prodejny, tak pro on-line prodeje skrze e-shop.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku ... paign=null

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3011

Příspěvek#1331 » stř 26. úno 2020, 16:39

Tak to jsem včera nakoupil včas a v klidu. moje žena pohrdala odpoledne tím co dělám a že přeháním , ale večer mi zcistajasna pomáhala uklízet jídlo do skříně (potom co jsem ho nactyrikrat vynosil z auta do bytu). Dnes je v Albertu a dokupuje kilo cukru, droždí a nějaké již drobnosti.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3011

Příspěvek#1332 » stř 26. úno 2020, 16:43

taky střeliva, pro případ kdyby se náhodou nějaký nepředzásobený delikvent chtěl dodatečně zásobit u mne doma

A co bude vyšší zájem chráněný zákonem pro ospravedlnitelnou střelbu ? Soused má hlad a mohl by umřít nebo že budeš mít o kilo rýže méně doma? (satira:-)

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1333 » stř 26. úno 2020, 16:48

Souseda sežereš a pak řekneš, že šel do lesa chcípnout na coronu... :-D

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#1334 » stř 26. úno 2020, 17:12

Kečup píše:Výroba sucharu:


mouka pšeničná polohrubá
voda
tuk 20 gramů

Toto je jen na suchary co sou hodně trvanlivé ale už ne tak moc dobré ale zase pokud je pak třeba
namažeš povidly sou výborný ( nebo se špekem ) - neobsahují cukry a různé
příchutě ale přidat můžš třeba slunečnicová semínka nebo zázvor, kůra z citronu atd ...... Je na chuti
každého ale zase nesmíš tam dát věci co podléhají rychlému zkažení.

Žádná sůl?

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1335 » stř 26. úno 2020, 18:22

Ano bez soli - je to zakladní verze sucharu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti