Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1816 » úte 31. bře 2020, 18:13

Intimita je lepší? :D
Prostě si vytáhne baterku a bude mu hezky ...



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#1817 » úte 31. bře 2020, 19:30

Sody píše:Zejména to poslední. Nejsem sice žádný paranoidní pošuk, ale pár článků na téma trackování vypnutého mobilu jsem četl. A pokud má mobil sloužit jako záložní pro nouzové situace, měl bych rád pod kontrolou, jestli je opravdu vypnutý.


Pokud ten telefon hodlas skladovat doma, pak je vyndavaci baterka redundantni. Staci udelat nasledujici:

- z napajeciho (nebo audio-) konektoru vytahnout zem. Proste mit konektor, ze ktereho mi cumi drat a lze ho zastrcit do matlafounu nekam, kde ta zem take je
- poridit si "krabici" z tlusteho oceloveho plechu. Nelepe nejaky svarenec ze stareho kotle, sikovna litina, ci neco podobneho, do ceho lze ten matlafoun strcit a zavrit/zaklapnout.
- v te krabici nekde vrtnout dirku pro - staci - zavit M3, dat tam sroubek a pod nej ocko, ve kterem konci ten drat z konektoru pro matlafoun.
- pred ulozenim ke spanku zasunout konektor do matlafounu, ten dat do te bedynky a zavrit.

Sance, ze se dohulaka ven, je prakticky nulova, i kdybys byl pod BTS.

Nezapomenout, ze elektromagneticke vlny nejsou staticka elektrina, tedy je to proud, ktery umi prochazet materialy s ruznym utlumem. Takze cim tlustsi to zelezo bude, tim vetsi utlum. Osobne bych videl jeden centimetr jako jistotu.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1818 » úte 31. bře 2020, 20:58

Otazka je ceho chce Sody dosahnout...

Pokud je to obrana proti odposlouchavani, tak staci mit zvukotesnou krabici, pripadne skladovat telefon mimo mistnosti, kde se bezne mluvi. To mi prijde celkem snadne. Ale vzhledem k tomu, ze je to zalozni telefon, tak ho stejne budou odposlouchavat pres ten hlavni...

Pokud je to ochrana proti sledovani polohy, tak ho strkat do krabice doma, moc nedava smysl... :). To o sledovani pres hlavni telefon plati stale.

Pokud je to neco co ma omezit odposlouchavani a sledovani pri nejake krizove situaci, tak asi opravdu vyndavaci baterka resi vse... Neni sebou mozne tahat ruzne krabice.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1819 » úte 31. bře 2020, 21:06

Ale abych jen nezvanil, tady je telefon ktery nejak splnuje vse pozadovane (teda mimo ceny)

https://www.root.cz/clanky/librem-5-nes ... o-podporu/

(viz HW vypinace vseho zasadniho)



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#1820 » úte 31. bře 2020, 21:14

Tak snad každý rozumný a zodpovědný držitel ZP a zbraní má nějaký ten železný trezor v podstatě s vlastnostmi Farradyho klece, že ? :)

Stačí tedy zaparkovat mobil do něj.
A když bude pořád ještě stále paraonidní pak samotný trezor může ještě uzemnit k topení, hromosvodu, vodovodní trubce, studni apod, ne? :D

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1821 » úte 31. bře 2020, 21:35

Nestačí, jak psal výše MT, jde o tloušťku materiálu protože el.mag vlna není elektřina. Pokud je potřeba s sebou po určitou (řekněme známou, či s průvodcem) část trasy nést telefon podporující navigaci (mapy), internet je nejschůdnějším řešením vyndávací baterie.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#1822 » úte 31. bře 2020, 21:50

Přiznávám, že jsem možná mimo.
Pokud zavřu předmětný mobil co chci "vyřadit z provozu" do uzemněného železného trezoru, ve kterém mám mimo jiné své zbraně doma ve sklepě pak očekávám, že nic nepřijímá/nevysílá. Dělám někde chybu? :twisted:



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#1823 » úte 31. bře 2020, 21:56

Edit: smazáno, omylem duplicitita .. ;)



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1824 » úte 31. bře 2020, 22:00

V obecné rovině je to ok. Ale záleží na detailech, třeba na sterbine ve dveřích a materiálu (různé materiály maji různou hloubku vniku).

Útlumy kterých lze dosáhnout viz https://fei.upce.cz/fei/bezodrazova-merici-komora



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1825 » úte 31. bře 2020, 22:29

Otazka je ceho chce Sody dosahnout...

Nechtěl jsem do toho původně zabřednout, abych nebyl za toho "paranoidního pošuka", beru to víceméně jako myšlenkové cvičení :)
Hlavní myšlenka je, mít telefon, který nebude spojený se mnou. Ne, že bych se chystal dělat nějaké špatné věci, ale spíš jako ochranu před zlým státem. Po celém světě se začíná rozmáhat sledování pomocí mobilních telefonů. Dejme tomu, že další protivirové nařízení bude zákaz chodit do lesa, aby se nenakazily veverky. Já budu přesvědčený, že je to blbost a do lesa půjdu. S sebou si vezmu svůj telefon, ten zaměří, zjistí, že je můj a mám průšvih. Pokud budu mít telefon, který ještě není v systému a není se mnou nijak spojen, vezmu si ho do lesa místo svého telefonu. Jsem chytrý, takže si ho nezapnu doma, ale až v lese. Někde to začne houkat, že je nějaký telefon v lese. A ještě ke všemu ani u telefonu ani u čísla není uveden uživatel (a dejme tomu, že se nepřihlásím svým google účtem). Po použití ho vypnu a jdu domů. A přesně v tuhle chvíli bych si byl radši jistý, že je opravdu mimo provoz a dál neodesílá žádné informace. A vyndání baterie mi přijde jako nejsnazší řešení. Pancéřová krabička by asi také fungovala, ale už tak mám batoh dost těžký :)

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#1826 » stř 1. dub 2020, 01:27

Kdysi jsem zkoušel vzít mobil do sklepa, který má strop cca metr pod okolním povrchem. Z pěti čárek signálu byly naráz dvě. Tak jsem vzal ještě z kuchyně roli hliníkové fólie, telefon do ní pěkně obalil a bylo hotovo. Nedostupný. Ale čert ví, jak moc nedostupný....

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1827 » stř 1. dub 2020, 06:28

Mnoo pokud chces jit do lesa, ale mit moznost nouzove zavolat o pomoc, tak bych neresil nejaky mobil, ale vzal bych vysilacku, na jejimz konci bude nekdo doma, nebo se napichnces na nejaky verejny frekvence.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1828 » stř 1. dub 2020, 06:34




Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1829 » stř 1. dub 2020, 07:51

Che, to je fakt, proti dronu s termokamerou vyndavací baterie nepomůže :-)
Na obyčejné spojení by vysílačka stačila, stejně jako obyč tlačítkový mobil. Ale smartfoun umí víc věcí, třeba ty mapy nebo připojení k internetu (infomracím).
Jak jsem psal, není to otázka života a smrti. Ale když už mít záložní telefon, tak jeho "nevystopovatelnost" mi přijde jako zajímavý bonus, který se může hodit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1830 » stř 1. dub 2020, 08:46

JJ rozumím. Ale obávám se, že krom nějakých "spesl" postapo, predrazenych smejdu, toho moc nebude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BerryJ a 11 hostů