Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1861 » čtv 2. dub 2020, 07:14

Na internetu tě lze identifikovat podle psaní na klávesnici, každý píše dost individuálně. Jasně, tohle se nepoužívá na každého, ale pokud by tě najít chtěli, mají mnoho možností...



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1862 » čtv 2. dub 2020, 08:17

Podle psaní, podle pohybů myši, podle hardwaru, podle používamých aplikací, ...
Ale řekl bych, že v případě telefonu to nebude tak snadné. Nebude tam tolik kombinací jako u PC.

Před pár měsíci jsem kupoval simku v Tescu. Tescomobile u pokladny. Naskenovali kód jako u paštiky a bylo to.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1863 » čtv 2. dub 2020, 08:21

Gogan: ses naivni, i tak by se to dalo vystopovat, jen by to dalo vic prace a pak jde o to jak moc bys byl dulezity, jestli by se jim ta prace s dohledanim vyplatila nebo se na to vybodli.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1864 » čtv 2. dub 2020, 08:24

Sody: pak uz si jen najdou kdy to prodali, projedou kamery a mas to vyresene. Pokud si sel pesky tak skoro na kazdym baraku mas kameru MP, pokud autem tak si spojili znacku a tebe...

Nerikam ze by to neslo udelat, ale jde jen o to jak moc je dulezite se ze systemu ztratit, aby cloveku ty obstrukce s tim ztracenim staly za to.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1865 » čtv 2. dub 2020, 08:25

Ještě by šlo identifikovat podle prdu. Ten je taky 100% individuální...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1866 » čtv 2. dub 2020, 08:32

GreatLama píše:Tim otiskem jsem nemluvil o prohlížeči, ale přímo o telefonu. Předpokládám, že bude víc věcí, které se mezi telefony lisi. Začínat to bude u frekvenci a končit to může u různých reakcích na chyby, timeoutu...

A co myslíš, každý kus mobilu je originál, nebo jsou to statisícové série? Reakce na chyby? GSM (voice) není stavový, když kus vypadne prostě zmizí, žádný zpětný požadavek na znovu odeslání se nekoná. To stejné u GRPS, tam o případné znovu odeslání požádá až koncové zařízení, ale to už jsme ve světě TCP/IP které jde mimo běžnou rozlišovací schopnost mob. operátora. Odezva a kvalita záleží spíše na vnějších podmínkách, než na zařízením samotném.

LoganRaise píše:Na internetu tě lze identifikovat podle psaní na klávesnici, každý píše dost individuálně.

Jak tohle prosím tě myslíš?

kk píše:ses naivni, i tak by se to dalo vystopovat

Konkrétně co by se dalo vystopovat?



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#1867 » čtv 2. dub 2020, 08:37

Jde o to, jak velký zájem na tbě je. Není problém zaúkolovat půlku sboru a všechny dostupné prostředky, když se chce (viz Kuciak). U vykradené feldy obyčejného ovčana na sídlišti tomu nikdo nedá o moc víc práce než sepsání protokolu a o měsíc později usnesení o odložení. Jakákoliv komplikace pro systém zvyšuje tvoje šance. Pokud na tebe mají v průměru, plácnu, 2 člověkodny a ty jim svýma opatřeníma vyvoláš náklady na tvé ztotožnění na 2 člověkodny a 1 minutu, tak jsi vyhrál. Pokud na tebe budou chtít zakleknout, budeš muset investovat víc do opatření, jinak tě dostanou. Ikdyž si myslíš, že neděláš nic špatného, proč jim ulehčovat práci.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1868 » čtv 2. dub 2020, 08:40

Myslíš, že se při prodeji evidují údaje o prodané sim? Že by měla každá sim jiný čárový kód?
A i kdyby, tak ji můžeme koupit v té trafice. To s Tescem byl jen příklad, že při prodeji předplacenky nechtěli doklad.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#1869 » čtv 2. dub 2020, 08:45

Jinak se samozřejmě v sítích logují a monitorují všechny zvláštní situace, třeba že něklikrát za den vypneš a zapneš telefon atd .. je toho spousty, jeden čas na tom můj kamarád ze Srbska dělal.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#1870 » čtv 2. dub 2020, 08:46

aToM: presne tak jsem to myslel

gogan: kamery v kazde prdeli, obchody, na ulici od MP, znacky aut, registry osob vozidel, svedci, zaznamy obchodech. Uz zminene BTS atd. jak jsem rikal, neni nemozne zmizet, jen to da hodne prace a nejsem si jistej zda to stoji za ten opruz co s tim je. Je potreba najit kompromis, ja treba nepouzivam facebooky atd. a dalsi "socialni site" jen nezbytne nutne minimum co vyzaduje zamestnavatel k praci apod.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#1871 » čtv 2. dub 2020, 08:47

SIM koupíš anonymně v každé trafice, už jsme jich takto nakoupil docela dost do různých GPS trackerů a elektronických hejblat.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1872 » čtv 2. dub 2020, 08:48

aToM: Původní zadání bylo mít "čistý" telefon, který když si zapnu v lese tak mě se zařízením neztotožní. To telefon s předplacenkou (pro kk, stačí koupit v obchoďáku a počkat týden až se jim přemažou záznamy, to mě jako bůhvíjaká obstrukce nepřijde) a modifikovaným IMEI splňuje.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#1873 » čtv 2. dub 2020, 08:54

Zapomínáte na to, že by jste si museli o mobil koupit tak, aby při prodeji nebyla nikde kamera, eshop to už vůbec ne .... a stejně tak simku a každé spuštění udělat také tak, je bez kamer, není nějde vedle váš mobil..... takže dost věcí, co jsou výše napsány, jsou jen dohady a odhady.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#1874 » čtv 2. dub 2020, 08:55

gogan píše:
GreatLama píše:A co myslíš, každý kus mobilu je originál, nebo jsou to statisícové série?


Tady se pohybuju na tenkém ledě, ale předpokládám, že operátor může z nějakých znaků určit jaký typ telefonu mám. Pokud to dokáže, pak dokáže mnoho telefonu stejného typu eliminovat podle toho, že u nich zná majitele, případně nikdy nebyly v zajímavé oblasti. Zbyla mnozina nemusí být už moc velká a dá se prověřit podrobněji.

Můžu například předpokládat, že to imei co se nove objevilo kamarádi s tím co se od minulého týdne na siti neukazalo...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1875 » čtv 2. dub 2020, 08:58

kk: to je úplně jedno, každýho mají někde na kameře, co by se dalo vystopovat? SIMka která se jim ozve jednou někde v lese pár týdnů po té co byla koupena v obchoďáku? Nevím kolik lidí to kupuje, ale desítky kusů to na frekventovaném místě bude. A to se ještě domnívám že o rozsazích telefonních čísel, co kam šlo, bude mít distributor taky jen mlhavou představu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt a 30 hostů