Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1996 » ned 5. dub 2020, 07:57

Áááááááááá, tak pánové jsou příznivci bezbřehé liberalizace.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#1997 » ned 5. dub 2020, 08:18

Ale jo, necht je liberalizace "breha" :) , nicmene prave na tomto serveru by bylo dobre namisto jasotu "ooo nas system nejmoudrejsi, hlava pomazana, nam umoznil vlastnit nejake zbrane, radujme se" se spis ptat "proc nam system mluvi do toho, ze chceme vlastnit nejake veci?" ;)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#1998 » ned 5. dub 2020, 08:30

No do zbraňové legislativy ČR bych zrovna moc nekopal. Není moc států na světě, ke kterým patříme i my, kde můžou občané držet a nosit zbraně pro sebeobranu, myslivost a sport v nynějším rozsahu. Tady je to volání po další liberalizaci spíše kontraproduktivní. Soudruzi z EÚ se nám budou naopak snažit u zbraní přistřihnout křídla.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#1999 » ned 5. dub 2020, 08:40

Vsak ja rikam 'system'. Usi z Lejna pomerne jasne dava najevo, ze linie nastavena Drunckerem je spravna a je namiste oslabit vlady jednotlivych statu, protoze Brusel prece vsechno dela nejlip. Jen za poslendi tri tydny kolik je nadavani z Brusele na ceskou vladu. Od zavreni hranic pres blokovani exportu respiratoru.

Je smutne, ze mame byt radi, co jeste vubec mame a mame tomu rikat 'liberte'.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2000 » ned 5. dub 2020, 08:42

Tak za mě stručně a jasně: CZEXIT.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#2001 » ned 5. dub 2020, 08:54

@greenhorn: ja jsem taky pro, ale vim, ze je to z rise pohadek. Stacilo, aby nasi vlade zavolala Makrela, ze teda jako zasperovat caru nee, protoze tseska feltschar topra feltschar, vlada sla do pozoru, nekterym starsim mozna i cukala pravice a ve finale ti, kteri se setkavaji s nejvice infekcnimi pacosi, mohou pres caru pendlovat dal.

Myslis si, ze v tomto prostredi je realne nejaky Czexit vubec rozjet? Bures rekne, ze "toto neni na stole" a tim to zvadne.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2002 » ned 5. dub 2020, 09:10

na czexit zapomente borci, meli byste cas venovat necemu ucelnejsimu nez snum o tom, jak z naroda udelat zebraky. O budouci podobe EU/EHS, samozrejme, o tvrdem zuctovani s neschopnymi taky, ale kdo pouzva czexit, jen ukazuje, ze nevi absolutne ktera bije.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2003 » ned 5. dub 2020, 09:18

Udělejme referendum na CZEXIT a uvidíme, kdo vyhraje. Já budu respektovat výsledek referenda ať už dopadne jakkoliv. Stejně tuším, že těch, kteří nebudou chtít opustit socializmus zvaný EÚ, bude asi víc. Češi vždycky potřebovali, aby jim nad hlavami pleskal cizí bič.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2004 » ned 5. dub 2020, 09:30

Tady nejde o to, kdo vyhraje v referendu, ale kdo umí vyhodnotit, k čemu to povede. Většina z těch, co operují czexitem na faceboku a v diskusích jsou lidi, kteří o tom ví úplné hovno, a kteří by prvně šli na dlažbu nebo na to jinak tvrdě doplatili. Akorát jsou obětí neschopnosti současného vedení EU a místních šmejdů co na czexitu sbírají laciné hlasy, aby je proměnili ve volbách na prachy.

Ale klasika dneska, dost lidí sbírá svou mozaiku o fungování světa na kdejakém internetovém hnoji a vidí svět jen černá / bílá, úplně ignorujíc věci jako kompromis, zlatí střední cesta a pragmatismus. Ale nedivme se, když tahle vnitřní hniloba je živena zvenku.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2005 » ned 5. dub 2020, 09:38

Kurňa nenadávej mi, já tě taky neurážím, že jsi eurohujer.
A nemluv o referendu jako o něčem, co tady funguje, když naší předposraní politici odmítají tento institut reálně používat. Proč asi?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2006 » ned 5. dub 2020, 09:41

Psal jsem obecně a stím eurohujerem to je dobře, protože by ses černobíle mýlil. Jsme v situaci, kdy nálepky moc nefungujou.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#2007 » ned 5. dub 2020, 10:00

rumburak18 píše:Akorát jsou obětí neschopnosti současného vedení EU a místních šmejdů co na czexitu sbírají laciné hlasy, aby je proměnili ve volbách na prachy.
no nebýt toho neschopného vedení EU asi by nikdo netěžil z nasranosti lidí, že.
rumburak18 píše:Tady nejde o to, kdo vyhraje v referendu, ale kdo umí vyhodnotit, k čemu to povede.
to neumí nikdo, ekonomové zastávají různé názory.
rumburak18 píše:nedivme se, když tahle vnitřní hniloba je živena zvenku
to jako že jsme takoví idioti a nevidíme kam EU směřuje? Nebo koho jsi myslel tou hnilobou? Nás co se jim nelíbí jak EU křiví naše zákony, trh a politiku?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2008 » ned 5. dub 2020, 10:22

rumburak18 píše:na czexit zapomente borci, meli byste cas venovat necemu ucelnejsimu nez snum o tom, jak z naroda udelat zebraky. O budouci podobe EU/EHS, samozrejme, o tvrdem zuctovani s neschopnymi taky, ale kdo pouzva czexit, jen ukazuje, ze nevi absolutne ktera bije.

Promiň, ale to je názor toho, kdo si myslí, že musíme někam patřit. Kdybychom k někomu nepatrili, tak bychom zhynuli. Já si to rozhodně nemyslím!



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#2009 » ned 5. dub 2020, 11:11

@rumburak: prosimte, zkus mi napsat aspon jeden fatalni ekonomicky rozdil mezi obchodem pred nasim vstupem do EU a po nem, pricemz nepouzivej slova "dotace", protoze i tak ma nase zeme o cca 1/3 nizsi dotace, nez zeme od Ase na zapad.

Budu vdecen za fakta. Pak je srovname se zememi, ktere s EU obchoduji, ale cleny nejsou a probereme jak je mozne, ze jeste existuji.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2010 » ned 5. dub 2020, 11:25

@audis: Zeptej se Švýcarů, jak se jim líbí povinnost v rámci společného obchodního prostoru přijímat směrnice a regulace, které nemůžou ovlivnit jediným hlasem v EK a EP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů