Prověření svéprávnosti

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 239

Příspěvek#1 » stř 12. čer 2019, 06:17

Do datové schránky mi přišel periodický výpis databáze. Jsou v něm informace o tom, kdo všechno o mě v roce 2018 požadoval informace. Hned šestkrát tam je můj odbor zbraní s komentářem "prověření svéprávnosti". Často několik dní po sobě, pak tři měsíce nic a zase týden po sobě. Stalo se Vám to taky? Já si na jednu stranu říkám, že je dobře, pokud tohle prověřují, na druhou stranu se trochu divím, že jim "systém" hned nevypíše: "pozor, ten a ten už není způsobilý..." Neví někdo "od fochu", jak toto funguje? Protože v minulých letech, pokud si pamatuji, tak mě takhle neprověřovali; nebo jde o nařízení shora, aby se vykazovala činnost?
A pokud je někdo prohlášen nesvéprávným po datu takové kontroly, má ještě třeba tři měsíce, než na to přijdou? A prověřuje se takhle plošně, nebo je to loterie? Nebo snad to, že jsem paranoidní, opravdu neznamená, že po mě nejdou? :lol: (jedná se o vtip, jsem dlouhodobě v zahraničí a i tak pravidelně vykonávám RLP od zaměstnavatele)

A ještě jedna otázka, trochu offtopic. Krajské ředitelství středočeského kraje si o mě zjišťovalo nějaké informace pro ETŘ (evidenci trestního řízení). Je tam uvedeno i číslo jednací; můžu nějak zjistit, o co šlo? Nebo jde opět o nějaké plošné ověření? Nejsem si vědom, že bych měl jakýkoliv "škraloup", možná kromě (zaplacené) pokuty za parkování a jak říkám, už několik let jsem v zahraničí (a dokonce jsem i "nedávno" prodlužoval ZP s přiznáním tohoto dlouhodobého pobytu se všemi problémy z toho plynoucími)...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2 » stř 12. čer 2019, 07:15

Má to tak nejspíš každý držitel ZP. Pokud chcete vědět přesně kdo proč a co dělal v rejstříku, optejte se přes 106 příslušného orgánu, který přístup zaznamenal.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#3 » stř 12. čer 2019, 07:17

K tomu ETŘ: Ono stačí, aby se v nějaké výpovědi objevilo něco ve smyslu "Byl jsem tam s Frantou Novákem, věk asi 30-35, bydlí někde u Kolína..." a policajt to musí nějak ověřit, tak bude lustrovat jméno např. v centrální evidenci obyvatel... Neplašil bych se... :)



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#4 » stř 12. čer 2019, 07:22

Hlavu bych si s tím nelámal, asi nemají co dělat.... CO se týče toho čísla ČJčka tak to muže být jen něco, že se něco nějak to něco přesouvalo. Proč to píšu takhle krkolomně? Protože to tak je.... Máš nějakou spešl službu v datovce? Nebo to chodí takhle normoš? Už jsem od fochu nějaký ten pátek....

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 239

Příspěvek#5 » stř 12. čer 2019, 07:50

Děkuji za dodání klidu :-) Taky jsem si říkal, že to bude něco takového, buď nějaké ověření, nebo interní proces. Stejně mě ale děsí, že moje jméno figuruje někde v evidenci TŘ...
Caroprd111: děkuji, ale právě se trochu obávám §11, odst. (4) Povinné subjekty dále neposkytnou informace o: a) probíhajícím trestném řízení :-( Ale zkusím to a uvidím, za sepsání slintu do datovky nic nedám...
Pavluso: nic speciálního nemám, normální datovka pro FO a chodí mi to takhle každý rok, ještě s upozorněním na daně z nemovitosti :-D Ale bývalo to prázdné, až na registr obyvatel a teď najednou dvě stránky... BTW i tv a rozhlas prověřují možné neplatiče :-D

No ale zpět k prověřování, o kterém je tento thread původně; prověřovali Vás taky? A jak to vůbec probíhá? To někdo řekne: "hele tak dneska prověříme všechny, co začínají na A" a na zbraních pak musí ručně prověřovat? Nebo je to automatizované? A proč se pak tedy neprověřuje každý den / týden? A prověřují se i další podmínky pro ZP - bezúhonnost a spolehlivost?



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#6 » stř 12. čer 2019, 07:53

Pokaždý, když je tam blbě napsán důvod nebo nespecifikováno proč bylo nahlíženo, píšu buď žádost dle 106 a nebo stížnost na špatný odůvodnění. Vždy mi přijde kdo konkrétně nahlížel a proč.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#7 » stř 12. čer 2019, 08:27

ETŘ, neboli evidence trestního řízení je jednotný informační systém, v kterém pracuje policie. Dělá se v něm a projde jím v podstatě všechno, co policie dělá a umí tahat informace z jiných databází, které se týkají občanů. Takže pokud tam figuruješ, tak třeba proto, že si žádal o ZP, kterážto žádost se v něm eviduje a zpracovává, jako všechno ostatní.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#8 » stř 12. čer 2019, 09:11

hele a tou svepravnosti myslis spolehlivost? nebo fakt svepravnost?



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#9 » stř 12. čer 2019, 10:14

Taky mi dorazilo a za loňský rok mi kontrolovali svéprávnost 4x. Asi jsem podezřelej. :lol:
+ 3x různé ETŘ

S Policíí jsem se ale potkal jen u vyřizování nákupek + 2x při odevzdávání šediváku a PZ po prodeji.
Naposledy upravil(a) kolemjdoucí dne stř 12. čer 2019, 10:28, celkem upraveno 1 x.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#10 » stř 12. čer 2019, 10:22

Myslí fakt sveprávnost.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#11 » stř 12. čer 2019, 10:25

Není mozny, ze se to kontroluje automaticky (myslim jako software, co to periodicky proveruje u všech se ZP)?
Asi si taky zavedu soukromou DS, se clovek dozvi věci koukam...



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#12 » stř 12. čer 2019, 10:33

Zajímalo by mě, zda se uděje podobný záznam např. při obecném hledání zbraní konkrétní ráže mezi vlastníky ZP. Podle mého by měl.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#13 » stř 12. čer 2019, 10:50

Mě to včera přišlo taky. 8x kontrola + 1x ETŘ
.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 239

Příspěvek#14 » stř 12. čer 2019, 11:19

Blacky píše:hele a tou svepravnosti myslis spolehlivost? nebo fakt svepravnost?

Jak psali ostatní, opravdu je to tak. A docela to chápu, protože to je vlastně jeden z hlavních důvodů, ze kterého by ti měli odebrat ZP (ze zdravotního hlediska) - bez nohy, ruky, oka nebo třeba části plíce a s horečkou Dengue vlastně IMO pořád střílet můžeš...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#15 » stř 12. čer 2019, 11:24

JJ už mi to docvaklo. Nemám povedomost, jak se svépravnost overuje. Kdo by zaznamenal, ze sem "zblbnul" a byla mi omezena svepravnost, aniz bych rovnou musel zbrojak odevzdat. Jak je to procesne netusim. zda kdyz o tom soud rozhodne, zda dal nic neresej, nebo treba rovnou na miste proveruji, kam vsude to zasahuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 8 hostů