Kočky vs psi

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#31 » sob 4. led 2020, 11:57

Měl jsem všechny varianty, britskou modrou na bytě i hafo domácích a venkovních koček na baráku. Psy na bytě i baráku. Velký. Malý raťafáky nemusím. Zvířata jsou super, ale musí k tomu být podmínky. Když na to teď není prostor, ani čas, tak nemám ... ale na stará kolena určitě ještě znovu budou ... oboje :mrgreen:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#32 » sob 4. led 2020, 18:08

bitkar píše:Blacky: neber to ve zlem, ale mas vyslechtenou nahatou kocku a pises, ze nemas rad preslechteny zdegenerovsny... ??? Ta kocka takle nevyrostla od prirody. Je to docela brutalnim slechtenim.


Ano nemám rád přešlechtěný zdegenerovaný. Tím myslím takový, co nejsou schopný bez zvýšený starosti přežít. Co jsou náchylný k chorobám, odcházejí jim klouby a bez speciálni diety nepřežijou. Sphynx ale "neni šlechtěný". To plemeno vznikalo přirozeně před stovkami let. Resp. čas od času se takový kotě narodilo. Chyba v matrixu. .) Až pak se selektivním křížením podařilo bezsrstost stabilizovat. Ač to nevypadá, je to zdravé plemeno (jo jasny, mráz mu nedělá dobře) :) Jinak si ale nechá líbit stejný zacházení jako běžnej mourek - kočka domácí.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#33 » sob 4. led 2020, 18:27

Sphynx je nadherna kocka. Jak by rekl Svejk. Ona je tak skareda, az je vlastne hezka. Jsem kockomil, takze kazka kocka se mi libi, ale davam prednost klasickym kockam domacim. Momentalne mam 16 let stareho kocoura. Bylo to nalezene, zeslable kote. Bohuzel mi pred mesicem omarodil a vypada to na rakovinu horni celisti. Behem mesice jeho lecba, spise jen vysetreni stalo 7000,- Kc a cekam na vysledky biopsie. Je mi jasne, ze moc velkou sanci na zivot uz nema, ale kdyby mi horel barak, tak prvni co zachranim, tak bude kocour a vsechny zbrane klidne necham shoret. Az odejde, tak si zase poridim kocoura, bud nejake kote , co nabidnou znami, nebo pujdu do utulku a nejakemu tak zajistim novy domov.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#34 » sob 4. led 2020, 18:37

Obojí. Kočky polodomácí vesnické směsky a aktuálně stěně RTW. Ale mám hospodářství, takže i další zvířata a vzhledem k myším bych rád i další kočky :D pes stačí jeden :)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#35 » sob 4. led 2020, 19:13

Souseduv pes u nas ve sklepe chyta mysi. Dost uspesne.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#36 » sob 4. led 2020, 20:13

Jestlipak vite, co je to PUMR?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#37 » sob 4. led 2020, 20:19

Samec psa.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#38 » sob 4. led 2020, 20:35

Ja hovorím pesos... a ona je pesina :lol:



camabeh
Příspěvky: 11

Příspěvek#39 » sob 4. led 2020, 21:24

Pejsek. Mám 2 malé společenské prachovky :)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#40 » ned 5. led 2020, 09:37

Mal som psa, mal som mačku. Teraz mám malý byt.

Mám rád aj psy aj kočky, ale porovnávať to nemá podľa mňa veľký zmysel. Každé zviera je špecifické a má iné výhody aj nevýhody.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#41 » ned 5. led 2020, 15:44

Malé srovnání pro nerozhodné :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#42 » pon 6. led 2020, 10:34

Blacky píše:
Ano nemám rád přešlechtěný zdegenerovaný. Tím myslím takový, co nejsou schopný bez zvýšený starosti přežít. Co jsou náchylný k chorobám, odcházejí jim klouby a bez speciálni diety nepřežijou. Sphynx ale "neni šlechtěný". To plemeno vznikalo přirozeně před stovkami let. Resp. čas od času se takový kotě narodilo. Chyba v matrixu. .) Až pak se selektivním křížením podařilo bezsrstost stabilizovat. Ač to nevypadá, je to zdravé plemeno (jo jasny, mráz mu nedělá dobře) :) Jinak si ale nechá líbit stejný zacházení jako běžnej mourek - kočka domácí.


Bejvalka chovala Donsky Sphinxe, tak o tehke kockach neco vim. To selektivni krizeni bylo prave dost brutal - i mezi primymi pribuznymi. Problem je, ze ten gen je tzv recesivni - kdyz Kanadu sparis s chlupatou, tak vsechny kotata budou chlupaty, narozdil od Donskyho, ktery ma ten gen dominantni.
Taky co vim, tak vic nez polovina tech kanadanu ma geneticky dany nejaky onemocneni srdce, na ktery rychle umiraj. Takze bacha na to, jestli nekdo budete kupovat Kanadskyho. Neni to uplne prirozene zdravy plemeno.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#43 » pon 6. led 2020, 13:01

Koukám, že po 40 příspěvcích je původní teze vyvrácena a myslím, že by to dopadlo podobně i kdyby byla otázka. Mám rád zvířata, nemám rád zvířata. Obliba koček, nebo psů neříká nic o tom, jestli mám rád zbraně, nebo ne. Tak jako se dřív prokázalo, že ti co mají rádi zbraně, můžou volit rozličně (Top i ČSSD), můžou být technicky zdatní i úplní diletanti. Možná jediná otázka na které bychom se shodli by byla: "Jsi robot, nebo člověk?. Předpokládám, že většina by odpvěděLa člověk.. :D
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne pon 6. led 2020, 13:15, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#44 » pon 6. led 2020, 13:06

Jaká byla teze?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#45 » pon 6. led 2020, 13:13

Pavelg - Zde.

TotoJsemJaNejsemTy píše:Dobře, tak upřesňuji - nemyslím k jídlu :-))
kolega definoval hypotézu, že si myslí, že z lidí, který vlastní ZP a zbraň budou spíše preferovat jako domácí mazlíčky psy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: iloveguns a 10 hostů